İkm merak edilenler

ben kayseride katiplik için iki kere girdim mülakata genelge ve kongreleri sordular, mesleğin gereklerini, sordular aynı komisyon olduğu için biraz olsun bilgin olsun inkılaplarda sorular arasında daha çok cumhuriyet sonrası dönem tabi kurtuluş savaşınıda unutma yardımcı olmak istedim belli olmaz bende giricem ikm için öğrencilik değil ama sözleşmeli göreve başvurdum.

hsyn64

Yeni Üye
öncelikle herkese slm ben ikm adayıyım pazartesi mülakatım var. benım merak ettiğim bi kaç bi şey var. öncelikle mülakatı kazanırsam göreve en yakın ne zaman başlarım. bir de ben lise mezunu olarak başvurdum ama şu 4 yıllık bir fakultenın son dönemindeyım yani bu haziran ayında mezun olcam. bu benım için bi artı mı yoksa eksi mi olur ? teşekkürler..
acil cewap...

nurum

Yeni Üye
görevde yükselme nasıl oluyor bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi kaç yıl hizmetten sonra müdürlük sınavlarına girebiliyoruz

Ankarada mülakata girecek olanlar yardımcı olabilirmi sadece kimlikle gitmemiz yeterli diye biliyorum mülakata doğru mudur?

BASVURU YAPTIGINIZ İLİN ADLİYESİNIN İNTERNET SAYFASINDAN SONUÇLAR AÇIKLANINCA ÖĞRENIRSINIZ..

Sedo

Yeni Üye
arkadaşlar göz rahatsızlığı ile ilgili sorular sorulmuşta ben yüksek miyopiye giriyorum 6 derece miyopla fakat yıllardır lens kullanıyorum lensi takınca sağlıklı gören bir insana göre bir görme eksikliğim yok, görev esnasında gözlük gibi düşürüp kırma derdi yok, bu durumda mülakatı geçsem bile sağlık raporu ile elenir miyim?

Sedo

Yeni Üye
ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ
ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA
ÇANAKKALE

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama Ve Nakil Yönetmeliğinin 20. Maddesinin c bendi uyarınca; göreve atanacak personelden Sağlıkla ilgili olarak, görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyan alınması öngörülmüş olup; bu hususta
BEYANIMDIR;

Görevimi devamlı yapmama engel olabilecek akıl hastalığım veya bedensel özrüm olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engellerimin bulunmadığını;
Beyan ederim. ...../06/2011

Adayın Adı Soyadı

bu katipliği kazananlardan istenen sağlık durumuna ilişkin dilekçe, şaşılık-körlük diyor göz kusuru ile ilgili sadece, acaba IKM şartları ayrımı katiplikten, lütfen bilğisi olan aydınlatsın, teşekkürler..

arkadaşlar sitenize yeni üye oldum bende pazartesi muğla adliyesinde mülakata gireceğim inş. türkçe öğretmenliği mezunuyum doğal olarak kpss ye hazırlanıyorum sormak istediğim bitakım seyler var :
1. sözleşmeli olarak göreve basladıgım takdirde eger ki sınavı kazanırsam ki (90 gerekiyo biraz zor) muvaffak yok sanırım değil mi sözleşmeliden kadrolu olarak öğretmenliğe geçişte ?
2. çalışma saatleri nasıl?
meslek hakkında hiç bir bilgim olamdıgı için soruyorum arkadaslar cevaplarsanız cok sevinirim ...

ozo21

Yeni Üye
Hasan istifa edip ögretmenlige başlarsın hemen bi sorun olmaz. Geri kalan sorular için Admin arkadaş başlığı açmışsın ama hiçbir soruya cevap vermiyorsun bu sorulara cevap bekleyen bir sürü arkadaş var ona göre hayatımızı yönlendirecez rica edersem cevaplayabilir misin?

hocam hıç yanlıs anlama ama sız ögretmenlere kızıyorum ben gerçekten kuruma gırıp yerlesıyonuz sonrada sınavı kazanıp gıdıyonuz o meslege ıhtıyacı olan adamları madur edıyorsunuz forumda genelde kırıcı olmamaya calısırım ama bu ögretmenlık mezunlarının fakır edebıyatı benı sınır edıyo.

2. sı sozlesmelıde muafakat olmaz zaten sen tam bır memur değilsin kı 4 b lısın yanı nasıl kadrolu bır memurluga muafakat alacaksın

3. sozlesmeyı ıstedıgın zaman fes eder kadrolu ögretemlıge baslarsın
4. suan 4b sözlesmelı ogretmen alımı var mı bılmıyorum ama varsa 1 yıl beklemeden sozlesmenı fes edıp 4b lı hıç bır ıse gıremezsın 4b ögretmenlık de dahıl
5 çalısma saatlerı bence cok guzel gece nobetını sorun etmezsen 8 12- 12 24 gıbı vardıyalar var
6 senı ogretmenler hakkındakı dusunceerımın dısında tututyorum sakın kalbın kırılmasın belkı senın ıhtıyacın vardı bu ıse ama bazı meslektasların var bıle bıle salak saçma bı ogretmenlık okuyo gelmıs sonra atanamıyorum dıye aglıyo dersanede bı kız var sozum ona 50 ıle mı ne cocuk gelısımıne atanamadım dıye dert yanıyo kızı oaracıkta bogacaktım 50 nedemek ya
ama yuksek kapatan ögretmenlıklere sozum yok edebıyatcı oldugun ıcın sana hak verıyorum kardes benım bransımdan 400 kısı alındı suana kadar ve 85 le atanılıyo ben ıktısat mezunuyum kadrolarımız ögretmenler tarafından ısgal edılmeden 70-75 le atanıyorduk ve yılda 8000-10000 alınıyodu bu sene 400 alındı ofkemın sebebı bu

slman seni cok iyi anlıyorum kardeşim ama ben 4 yıldır atanamıyorum malesef türkçe öğretmenliği taban puan 89 benim puanım 82 bu senede olmayacak zaten olursa ki baya zor bir ihtimal.tesekkurler ilgilendiğin için..

kardes sakın gucenme durumları sende bılıyorsun sınıfcı 69 la çoçuk gelsımı 50 lerle dın meslek hocası 23 le atandı bu ulkede kafayı yememek elde degıl benden sana bı kardes tavsıyesı ben vekıl ögretmenlık yaptım lısede matematık dersıne gırdım senın yerınde olsam ıkm olurum sonra 2 mudurluk yada ceza evı ogretmenı olurdum calıstıgım sırkette bır çok ögretmen arkadasım var tarıhcımız var suan depo sorumlusu dustugu hale bak adam evlı elı mahkum o ıse ıng ogretmenı bayan var dıs tıc fırmasıyız kız atanamıyo sekreterlık yapıyo onun ıcın ıkm ol kurtul kardes atanmak zor 2 mudur yada ceza evı ogretmenı de mevkı sahıbı sonucta

Arkadaşlar mülakatta herkes tek tek mi çağırılacak yoksa gruplar halinde mi komisyonun karşısına geçilecek ?

Herhalde yoğunluğa göre değişir bu durum ben çarşamba günü silivri de giriyorum o gün yaklaşık 450 kişi gelecek.Herkese 2 şer dakika verilse 900 dakika yapar.Bu da 15 saat demek..İnsanın kendini tanıtıp bu işi neden istediğinden bahsetmesi zaten 2 dakika sürer..Kime ne sorulacak ? Silivri de bu işin altından nasıl kalkılacak bilmiyorum.

Yukarı Alt