DENEYİMLİ İKM'LERDEN ÖNERİLER

Alıntıdır:

Fazlı Çiftci ESKİ BİR CEZAEVİ ÇALIŞANI OLARAK YAPILAN BU SALDIRIYI KINIYORUM ANCAK DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMA GÖREVLERİESNASINDA DAHA DİKKATLİ OLAMARINI KORİDORLARDA YALNIZ KALMAMALARINI HERAN İÇİN SALDIRIYA MARUZ KALACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALARINI TEMENNİ EDİYORUM VE EMEKLİ OLMADAN BAŞIMDAN GEÇEN BİR HADİSEYİ AKTARAYIM SİZE.....
17 saat önce · Beğen · 3

Fazlı Çiftci ‎2007 YILINDA ANKARA 1 NOLU F TİPİNDE GÖREV YAPARKEN YÜZDEYÜZ HAKLI OLDUĞUN BİR KONU HAKKIDA BENDE SALDIRI TEŞEBBÜSNEMARUZ KALDIM HÜKÜMLÜ PSİKOLOG İLE GÖRÜŞMEKTE İKEN BENDE YANLARINA VARDIM PSİKOLOG VE 2 İNFAZ KORUMA MEMURU VAR MEMURUN BİRİ HÜKÜMLÜNÜN SAĞINDA BİRİSİDE SOLUNDA AZ BİR MESAFE İLE BEKLİYORLAR PSİKOLOGA ANLATTI ANLATTI SAKİN SAKİN AYAĞA BİR KALKTI BANA KAFA ATACAK O 2 TECRÜBELİ İNFAR KORUMA M DEMURLARI OLAYI HİSSETTİLER VE HÜKÜMLÜYÜ ETKİSİZ HALE GETİRDİLER KESİNLİKLE BİR FİSKE BİLE VURMADAN BENDE KAFA YEM EKTEN KURTULDUM
17 saat önce · Beğen

Fazlı Çiftci DAHA ÖNCEDE BEN BU OLAYI BİRKAÇ KEZ ANLATTIM ARADAN 1 SAAT GEÇTİ O HÜKÜMLÜ BENİMLEGÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ GİTTİM KORİDORA ÇIKARTTILAR İNANIRMISINIZ HÜKÜMLÜ HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLIYOR VE BANA DOĞRU GELİYOR MEMURLARLA TABİKİ KOĞUŞTAN ÇIKARKEN MEMURLAR SIKI BİR ŞEKİLDE ARADIKLARINI BİLDİĞİM İÇİN ÜZERİNDE BİŞEY YOK DÜŞÜNCSİ İLE YANIMA GELMESİNE İZİN VERDİM ÖNÜNÜKAPATTI ÇOK ÇOK ÖZÜR DİLERİM BİR ANLIK SİZE ZAFRAR V ERMEKİSTEDİM YAPTIĞIM HATAYDI KUSURA BAKMA DEDİ VEKOĞUŞUNA GERİ GİTTİ
16 saat önce · Beğen

ilk yazdığım yorumdan sonra sorulanları cevaplamamışım özür dilerim sizlerden. şöyle özetleyim elbetteki idare belirler kimin nerde calısacağını infaz içinde bu gecerli. siz calısmak istiyorsanız bunu belirtin iadrenize acık bir pozisyon varsa büroda neden olmasın alırlar. birde herkese tercih etmez dediğim yönlerinden dolayı. çalısmayı ve tempoyu seviyor olmalısınız. risklerini ise şöyle örnekleyim. küçük bir hata yaparsınız bir hükümlü veya tutuklunun erken veya gec tahliye olmasına sebeb olursunuz bu durumdan sonrada adli ve idari sorusturma gecirirsiniz. dediğim gibi yoğun ve tempolu calısmayı, sorumluluk almayı seviyorsanız, ilerde bir bardak suyu koyarken bile üşenen koca göbekli bir memur olmak istemiyorsanız. devlete daha fazla hizmet etmek hosunuza giderse mutlaka tercih edin. yan etkileri vardır. herhangi bir pozisyondaki bir memur arkadasım 30 dakika fazla mesai yapsa isyan eder. ama sizin için bu fazla çalısma olayı alıskanlık haline gelir. kantinde, iş yurtlarında v.s. calısan memurlar döner sermaye alırken siz bu riskli tempolu ve resmen ceza infaz kurumunu yönlendiren çalısmanızla bir lira dahi fark almazsınız. idealist, bilgisayar ve temel donanımlarıyla ilgili, word excel i iyi bilen ve klavyesi iyi olan arkadaslarım rahatlıkla görev alabilirler. hepiniz için Yüce Allah'tan hayırlısını diliyorum. Allah' a emanet olun

Benim bilgisayar bilgim iyi sasyılır. Cezaevi katipliğini de kazanmıştım Ayaş'ın. Ama İKM olduğu için bunu tercih ettim. O zaman buralarda görev almamak için hiç bir sebep yok. Tabi idarenin de rızası ile...

1- Memur memurluktan atıldıktan sonra sicilinden ne kadar süre sonra silinir?

deneyımlı ıkm ler su sorunun cevabını bı yazın heri

Deneyimli İKM değilim. Bu soru bana da soruldu sincan komisyonunda. Ama cevabını bir türlü bulamadım. Bu klasik kafa karıştırma sorusuymuş. Ancak sicilden silinen suçlar disiplin cezaları ile kınama falan. Bu sorunun cevabını bulamadım. Kanun ve yönetmeliklerde de yok. Bilen varsa bizler de öğrenmemiz açısından iyi olur.

Deneyimli İKM değilim. Bu soru bana da soruldu sincan komisyonunda. Ama cevabını bir türlü bulamadım. Bu klasik kafa karıştırma sorusuymuş. Ancak sicilden silinen suçlar disiplin cezaları ile kınama falan. Bu sorunun cevabını bulamadım. Kanun ve yönetmeliklerde de yok. Bilen varsa bizler de öğrenmemiz açısından iyi olur.

dedıgınız gıbı o an bizi bozmak için sorulan ama cevabı olmayan yada cevabı sılınmez olan bi soru mu anlamadm bakalım ne cıkcak cevab tşkler :)

dedıgınız gıbı o an bizi bozmak için sorulan ama cevabı olmayan yada cevabı sılınmez olan bi soru mu anlamadm bakalım ne cıkcak cevab tşkler :)

Bu sorunun cevabını ben konu ile ilgili mevzuat bilgisi olan kişilere de sordum ama böyle bir soru ile hiç karşılaşmadık dediler. Bu soruyu sormadaki amaç daha önce İKM'ler de demişti mülakatlarda kafa karıştırıcı sorular sorulabilir diye. Tek amacı kafa karıştırmak. Ya da aday bakalım bilmediği sorular hakkında nasıl bir tepki veriyor. Bocalıyor mu ne yapıyor?
Ben aynen şöyle dedim: Hatırlayamadım efendim!

ben van ikmyi kazandım denetimli serbetlik infaz koruma memurluğuna atanmak için gerekli olan şartlar nelerdir cevaplasanız sevinirim.

deneyimli ikm lere bir sorum olacaktı..geçmiş yıllarda diyarbakıra kaç bayan alınmıştı ve kaçta kapanmıştı ulaşabileceğim bir yer var mı:)

az deneyimli versek? :) sıramalaya girdikten sonra açıklanacak listelerde boy-kilo ölçüm gününüzü de öğreneceksiniz, boy-kilo ölçümünüz yapıldıktan sonra eğer geçerseniz birkaç gün içinde geçtiğiniz açıklanacak ve komisyon sitelerinde yeni listeler açıklanacak, mülakat gününüz ve tarihinizi bulup mülakat için hazırlanacaksınız. (ben sözleşmeliyim dolayısıyla burdan sonrasını öğrencilik okuyup mesleğe başlamış arkadaşların cevaplaması daha uygun olur ancak yine de yazayım bildiklerimi) Mülakata girdikten sonra eğer kazanırsanız eğitim için belirlenen tarihte eğitim merkezinde hazır olup eğitiminize başlayacaksınız, infaz hukuku, yakın savunma dersleri sanırım derslerinizden birkaçı, ( biz göreve başlamadan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasını beklemiştik sizlerde kesinlikle güvenlik soruşturmasının sonucu beklenmeyecek çünkü sizler güvenlik soruşturmanızın olumlu sonuçlanacağına dair garanti veren beyanlarda bulunmuş olacaksınız. ) ancak okul okurken güvenlik soruşturmanız olumsuz sonuçlanırsa o güne kadar okumuş olduğunuz gün sayısına göre tazminat ödemek zorunda kalacaksınız. 3-3.5 aylık teorik bilgilerin ardından 1 vize 1 final olmak üzere sınavlara gireceksiniz. Duyduğum kadarıyla bu sınavlarda kalmak çok zor o yüzden korkmayın, ardından yaklaşık 2-3 ay çeşitli cezaevlerinde uygulamalı staj yapacaksınız. Stajın ardından ise komisyon sizleri çalışacağınız kuruma atayacak. Şimdiden hayırlı olsun :) Ama bir özeleştiri yaparak şunu belirtebilirim ki bu işin okulunu okuyan ile okumayan bizler(sözleşmeliler) arasında gerçekten fark oluyor. Çünkü eğitim merkezinde eğitim alarak mesleğe başlayan arkadaşlar ilk zamanlarında bile sözleşmelilerin ilk zamanlarına göre çok daha avantajlılar, neyin yasak olduğunu neyin yasak olmadığını bizden çok daha iyi biliyolar. Beklenmedik bir olay karşısında ne tepki verilmesi gerektiğini biliyorlar. Ve kime nasıl davranılması gerektiğini bizlerden biraz daha iyi kestirebiliyorlar. Tabi bu kıyaslar ilk zamanlarımız içindi, 6 aylık memurum yeni başladım sayılır ama ilk zamanki acemiliğim yok ancak eğitim merkezinden geeln arkadaşlar sanki benim 6 aylık tecrübeme sahip işe başladıkları gün, ben ise daha yeni yeni bu konulara hakim olabiliyorum. O yüzden sakın düşünmeyin keşke hemen başlatsalardı, keşke hemen maaş alabilseydik diye işe başlayınca eğitim merkezinin cidden çok faydasını göreceksiniz. Saygılar. Hepinize şimdiden hayırlı olsun.

az deneyimli versek? :) sıramalaya girdikten sonra açıklanacak listelerde boy-kilo ölçüm gününüzü de öğreneceksiniz, boy-kilo ölçümünüz yapıldıktan sonra eğer geçerseniz birkaç gün içinde geçtiğiniz açıklanacak ve komisyon sitelerinde yeni listeler açıklanacak, mülakat gününüz ve tarihinizi bulup mülakat için hazırlanacaksınız. (ben sözleşmeliyim dolayısıyla burdan sonrasını öğrencilik okuyup mesleğe başlamış arkadaşların cevaplaması daha uygun olur ancak yine de yazayım bildiklerimi) Mülakata girdikten sonra eğer kazanırsanız eğitim için belirlenen tarihte eğitim merkezinde hazır olup eğitiminize başlayacaksınız, infaz hukuku, yakın savunma dersleri sanırım derslerinizden birkaçı, ( biz göreve başlamadan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasını beklemiştik sizlerde kesinlikle güvenlik soruşturmasının sonucu beklenmeyecek çünkü sizler güvenlik soruşturmanızın olumlu sonuçlanacağına dair garanti veren beyanlarda bulunmuş olacaksınız. ) ancak okul okurken güvenlik soruşturmanız olumsuz sonuçlanırsa o güne kadar okumuş olduğunuz gün sayısına göre tazminat ödemek zorunda kalacaksınız. 3-3.5 aylık teorik bilgilerin ardından 1 vize 1 final olmak üzere sınavlara gireceksiniz. Duyduğum kadarıyla bu sınavlarda kalmak çok zor o yüzden korkmayın, ardından yaklaşık 2-3 ay çeşitli cezaevlerinde uygulamalı staj yapacaksınız. Stajın ardından ise komisyon sizleri çalışacağınız kuruma atayacak. Şimdiden hayırlı olsun :) Ama bir özeleştiri yaparak şunu belirtebilirim ki bu işin okulunu okuyan ile okumayan bizler(sözleşmeliler) arasında gerçekten fark oluyor. Çünkü eğitim merkezinde eğitim alarak mesleğe başlayan arkadaşlar ilk zamanlarında bile sözleşmelilerin ilk zamanlarına göre çok daha avantajlılar, neyin yasak olduğunu neyin yasak olmadığını bizden çok daha iyi biliyolar. Beklenmedik bir olay karşısında ne tepki verilmesi gerektiğini biliyorlar. Ve kime nasıl davranılması gerektiğini bizlerden biraz daha iyi kestirebiliyorlar. Tabi bu kıyaslar ilk zamanlarımız içindi, 6 aylık memurum yeni başladım sayılır ama ilk zamanki acemiliğim yok ancak eğitim merkezinden geeln arkadaşlar sanki benim 6 aylık tecrübeme sahip işe başladıkları gün, ben ise daha yeni yeni bu konulara hakim olabiliyorum. O yüzden sakın düşünmeyin keşke hemen başlatsalardı, keşke hemen maaş alabilseydik diye işe başlayınca eğitim merkezinin cidden çok faydasını göreceksiniz. Saygılar. Hepinize şimdiden hayırlı olsun.
Allah razı olsun.. hayırlısıyla bir de girebilsek*pray*

Yukarı Alt