DENEYİMLİ İKM'LERDEN ÖNERİLER

aminnnn aminnn inşallahh yarabbimmmm.bende kucukken polıs olmayı ıstemıstım olmadı ama suan için farketmez diyorum.iş olsun aş olsun yeter :)

çalışan abilerimden ricam benim 2 ay önce G.soruşturmam yapıldı bitti şimdi ise yok kardeşim daha sıra varmış bekleyecen dediler demek istediğim soruşturması yapılan yedeğin işe alınma(başlama) şansını sorucam.Şimdiden teşekkürler....

Eğer asıllarda bir problem çıkarsa yedeklerden başlarlar. Mesela birisi başlar istifa ederse gene çağırırlar.

cheryl

Yeni Üye
yeni basım 2012 2013 657 devlet memurları kanunu vw 5275 sayılı ceza infaz kanunu hukuku kitaplarını almak istiyorum güzel konu anlatımlı hangi yazarları kitapları tavsiye ediyorsunuz

Hocam aynı şey işitme kaybı içinde geçerli mi? İşitme cihazı kullanıyorum ama kayıp 40 db civarı. düşük sayılabilecek seviyede. Aynı şekilde bana da. "İşitme cihazı ile infaz koruma memuru olur" diye yazsalar oluyor mu?

Bizden arkadaşlar eğitime gittiler ama silah eğitiminden bahsetmediler hiç. Silah yok. Ama kendiniz şahsınıza taşıma ruhsatlı silah alabiliyorsunuz diye biliyorum.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
infaz ve koruma memurları görevleri itibari ateşli silah kullanmazlar eğitimini de almazlar.

Ama devletin sağladığı ve izin verdiği imkanlar hiçbir harç vergi vb. ödeme yapmadan sadece silahın parasını vererek hem bulundurma hem de taşıma ruhsatı alabilirler.

Dış güvenlik geldiğinde burada görev alacak olan personel silahlı olacağından burada çalışacak olan ya da herkese silah eğitimi verilecektir.

arkadaşlar diyelimki bu dış guvenlik yasası 2016 ya kadar çıktı yada daha erken. biz o zamana kadar göreve başlıyacağız sonuçta. eğer dış guvenliğe geçersek bizde faydalanacakmıyız yoksa yeni alımlardaki arkadaşlarmı faydalanacak. yani dış guvenlik için ozel alımlar mı olacak.yorumu olan varmı.

Dış güvenliğe geçilirse birden 10 binlerce kişi alamazlar. Zaten kanun metninde de kurumda 35 yaş ve altı isterse dış güvenliğe geçebilir diye bir ibare vardı sanırım. Değişmezse belli bir yaşa kadar kurum kendi içinden de alacak sanırım.

Yukarı Alt