2012 - 2013 SÖZLEŞMELİ İKM ALIMI

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

Askerlikle pek alakası olmadığını düşünüyorum kardeş ikm ve katipliğin çünkü kpss ye girmiş ve askerliği yapmış arkadaş çevremde bir tek ben varım ve katipliğe de ikm mülakatına da girdim askerlikten hiç bahsedilmedi bile ve tek atanamayan benim. Bence bekle yoksa döndüğünde iş işten geçmiş olursa çok pişman olursun. Sonuçta askerden gelen insan piskolojisini yaşamış biri olarak döndüğünde işinin hazır olması bulunmaz bir nimet olur senin için.

Arkadaşlara katılıyorum. Ben de askerlik yapmış olmama rağmen 2 katiplik mülakatını geçemedim. Tabi alım az sayıda olan yerlerde şansımı deneyip torpile takıldığımı düşünüyorum o ayrı mesele.

Sağolun fikirleriniz için. Ben de en son ikm öğrenciliği için Bakirköyde denemiştim şansımı Kırklareli ikm için, orada sormuşlardı askerlik yapıp yapmıdığımızı. Zaten üstünkörü bir mülakat yaptılar, katiplikte de Ankara'da girdim sözlüye orada da kaybettim. En iyisi tecil süresi bitene kadar beklemek gibi haklısınız. Vazgeçmeden denemek lazım.

www.cte.adalet.gov.tr/index.html
CTE nin resmi sitesinde infaz ve koruma memurluğu kadrosunda 6.803 kanuni kadronun boş oluduğu yazıyor.Başmemur kadrosunda da 1.592 boş kadro var. İkm alımı en az 4000 civarında olur mu acaba. Yoksa her zaman boş kadro bırakılıyormu.

Memurlar nette kkk ilanı altında bir yorumcu mayıs ayı ortasında 3600 ikm alınacak diye yazmış ama kaynak vs yok tabii ki doğruluğunun. İnşallah dediği çıkar :D

Bence de önümüzde ki bir yada iki hafta içinde çıkması lazım ilanın çünkü şimdiki öğrenciler haziranın sonunda kursu bitirecekler. İlan şimdi çıksa başvuru, sıralama, boy-kilo, mülakat, sonuçlar derken haziranın sonunu bulacak yeni geleceklerin işlemleri

Moral bozmuş olmayayım ama işin ucunda hiç ışık görünmüyor şimdilik. Mayısın ortasına kadar çıkmazsa sıkıntı var demektir bence. Uzun süre bekleriz.

Şahsen ben zannetmiyorum eylüle, ekime kalacağını. 27 Ekim 2013'te malûmunuz yerel seçimler var.

Seçimlere kadar birçok kurum ve kuruluşta alım olacağı gibi, Cezâ ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde de beklediğimiz alımın olacağını umuyor ve temenni ediyorum.

Allah büyüktür! Ümitvâr olalım. Cümlemizin, hakkında hayırlısı olsun...

Öyle imiş arkadaşlar. Mart ayındaymış. Kusuruma bakmayın.

Olsun ama bir an önce açıklasın artık Yâ Hû! :) Ha çıktı, ha çıkacak diye diye göbeğimiz çatladı...

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt