2012 - 2013 SÖZLEŞMELİ İKM ALIMI

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
İlan Mayıs ayında çıkar gibime geliyor. Geçen sene 860 kişilik öğrenci alımı Mayıs ayında çıkmıştı. Onu örnek alarak yine öyle olacağını düşünüyorum. Mayıs'ın ortalarında çıkar gibime geliyor.

haziran da alım olmaz dıye düşünüyorum..2014 alımı şeklinde söylentiler var bu sayı için..haziranda alım yapsalar,bu sefer ikm yi ne zman yapacaklar..yine çatışacak tarihler

haziran da alım olmaz dıye düşünüyorum..2014 alımı şeklinde söylentiler var bu sayı için..haziranda alım yapsalar,bu sefer ikm yi ne zman yapacaklar..yine çatışacak tarihler
nerelerdesin sen :)

nerelerdesin sen :)

uzaktan takipteyim :)

Bilemiyorum adliyede görevli olan katipler öyle söyledi. İkm alımının önce olması lazım.

eseroy

Yeni Üye
yine bi pazartesi cumaya kadar umutla bekleriz artık...4 ayı öyle geçirdik..varmı arkadaşlar cte arayan ...

Şimdi arkadaşlar bir kısım spekülasyon çıkmış 4500 tane alımın yarısı
ikm katip v.s gibi..aralık ta alınan öğrenci ikm hepsi denetimli serbestlik merkezleride çalışacak ve hiçbirinin cezaevlerinin yükünü azaltmaya faydası olmadı bunların %99'u adliyede çalışacak 6800 küsür açığa dayanmış adamlara 1000 kişi 2000 kişi yetmez bu alım en azından İnşaAllah 4500-5000 İKM olacaktır.

Ben bugün aradım CTE'yi ama ne zaman arasam aynı adam çıkıyor ve dediği şey şu: İlan için bir çalışmamız yok, siteyi takip et diyor. Dedim sözleşmeli alım kaktı mı yasal olarak şu an öyle bir yazı gelmedi diyor. Dedim ne zaman ilan çıkar? 2013 yılı içerisinde çıkar diyor. Yıl sonunu da bulabilir dedi. Dedim genel müdür katiplik alımından sonra 4000 kişi alınacak demişti yıl sonunu mu kast etti o zaman dedim. Yazın da olabilir dedi. Öğrenci mi olacak yoksa sözleşmeli mi dedim öğrenci olur muhtemelen ama tam olarak bizde bilmiyoruz dedi. Bu adam birşeyler biliyorsa da bana söylemek istemiyor sanki. Çünkü hiç bilgi vermiyor ve ne zaman arasam bu adam çıkıyor. Birkeresinde bir bayan çıkmıştı. O da yakında çıkar demişti. Yani beklemeye devam.

Katip alımından sonra yaplacak demişti mustafa onuk fakat cte müdürü değişti şansımıza bizim ilan muhtemelen hep ertelenıyor. Barış süreci felan derken yazı bulacak heralde.

Zaten su siralama isi kafami karistirdi komisyon bazli olursa puanlar ucar.dusunsenize diyelim bakirkoy 100bayan alacak 5 kati 500un icine girecegiz bu biraz zor ve haksiz bana gore yani ben 78 le sirakamaya dahi giremem komisyon bazli olursa ilk ogrenci aliminda girdim ilk yedekten kazandim ama cagrilmadim simdi ise mulakata bile hak kazanamam insallah bayan sayisi fazla olur

eseroy

Yeni Üye
kesinlikle arkadaşlar geçen gün bi istatistik yaptım benim puanım 78 küsür bayanım ve hiç bir yerde sıralamaya giremiyorum bu alımda değil sadece bu kpss le giremiyorum oysa eskiden çoğu yerde rahatlıkla girebiliyordum şimdi ne olacak kaç aydır beklediğimiz ilan çıksada boş yani...bu komisyon bazlı sıralama çok kötü oldu yani allah yardımcımız olsun da inş sözleşmeli olsun alım...

ama aklıma komısyon bazlı derken şöyle bir şeyde olabilir gibime geliyor arkadaslar belkı eskıden nereyı tercıh edeceksek oranın adalet komısyonuna basvuru yapıyorduk sımdı belkı basvuru yaparken evet komısyon bazlı yapıcaz ama bu sefer belkı cagrılacak aday sayısı fazla olur mesela 5 katı aday degılde belkı 7-8 katı aday cagrılır aksı taktırde zaten bır cok ınsanı magdur etmıs olurlar bence.yanı inşallah komısyon bu konuda bır duzenlemeye gıder...belkıde dırekt okullara basvuruyapıcaz ama genede secegımız ıl ıcın basvuru yapıcaz.aksı taktırde dedıgım gıbı bır cok ınsan magdur olacak gıbıme gelıyor benım.komısyon bence bunun bır duzenlemesını yapar.

Artık bi çıksın da nasıl çıkıyorsa çıksın. Olmayacaksa bile ocaktan beri ha bugün ha yarın diye beklemekten yoruldum kazanamasam bile çıksın yeter artık

İlanın çıkmamasının şununla bir ilgisi olduğunu bir sitede arkadaş yazmış. Bana da mantıklı geldi. 2013 için bakanlıklar 65 bin kişi alacak ya. Adalet Bakanlığı'da 4.500 kişi talep etmiş ve bunu maliye onaylamış ama başbakanlıkta imza için duruyormuş şu an. Geçen sene Mart ayında bitmişti herşey bu sene Nisan ayı geldi ama hala tık yok. Memurlar.Net bunu haber bile yaptı. Bir an önce imzalansın diye. 65 bin kişilik alım başbakanlıkta komple duruyor şu anda imza için.

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt