İkm merak edilenler

CEZA iNFAZ KURUMLARI GÜVENLiK HiZMETLERi KANUNU TASARISI TASLAĞI'nın Başbakanlığa gönderilen son haline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

emre35

Yeni Üye
arkadaşlar bir sorum olacak bilenler cevaplarsa sevinirim.sözleşmeli infaz koruma memuru aynı komisyon içerisinde başka cezaevine geçebilir mi? kadroya geçmiş olması şart mı? başka bir ile değil. Ya da denetimli serbestliğe geçiş yapılabilir mi?

Arkadaşlar merhaba. Bildiğim kadarıyla İnfaz Koruma Memur'ları silah taşıma ruhsatı alabiliyor. Bilen bir arkadaş bu silah olayını detaylı bir biçimde anlatabilir mi?

normal bir vatandaş olarak silah almanı engelleyen kanuni bir husus yok ise isteğe bağlı olarak silah taşıma ruhsatı alma hakkın mevcut. silah sana verilmez, sen alırsın; harç ve resmi kesinti olmaz tabii..

bende araştırdım baya, şuanki hal bu vaziyette...
dış güvenlik muhabbetiyle işin rengi değişeceğe benziyor, bu sebep acele etme derim :)

KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA
CUMHURBAŞKANI BAKANLAR VE YASAMA ORGANI ÜYELERİ, CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ SÜRESİZ OLARAK; VALİLER İLE BAKANLIK MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATINDA GÖREV YAPAN MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ HİZMETLERİ SINIFINDA GÖREV YAPANLAR, HÂKİM, SAVCI VE BU MESLEKTEN SAYILANLAR, EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI PERSONELİ, MİT MENSUPLARI, ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLERİ ORMAN VE GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURLARI, BAŞBAKANLIK BAKANLIKLAR VE CUMHURBAŞKANLIĞI ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ, T.B.M.M. GENEL SEKRETERİ, ASLİ GÖREVLERİ VE KADROLARI TEFTİŞ VE DENETİM OLAN KAMU GÖREVLİLERİ, SAYIŞTAY DENETÇİLERİ, BÜYÜK ELÇİ, ELÇİ, DAİMİ TEMSİLCİ ve YARDIMCISI KONSOLOS VE MUAVİN KONSOLOS OLARAK GÖREV YAPMIŞ OLANLARDAN HALEN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KADROSUNDA ÇALIŞANLAR, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARI, BAŞKANLAR VE BU BAKANLIK DAİRE BAŞKANLARI GÖREVLERİ DEVAMI SÜRESİNCE; SAYIŞTAY BAŞKAN VE ÜYELERİ, MÜSTEŞAR BAŞBAKANLIK VE DEVLET BAKANLIKLARI DAHİL BAKANLIKLARA DOĞRUDAN BAĞLI KURUM VE KURULUŞLARIN BAŞKANLARI İLE MÜSTEŞAR YARDIMCISI, BAŞBAKAN BAŞMÜŞAVİRİ, GENEL MÜDÜR, BAKANLAR KURULU SEKRETERİ VE BU GÖREVDE BULUNMUŞ OLANLAR KAMU GÖREVLERİ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA RUHSATI ALABİLİRLER.
İSTENİLEN BELGELER:
1. DİLEKÇE
2. NÜFUS CÜZDANI
3. GÖREV BELGESİ (Başlıklı, mühürlü ve kimlik bilgileri dökümlü) Görev belgesinin müracaat tarihi itibari ile 1 aydan(30 gün) fazla olmaması gerekir.
4. Genel Müdür, Müsteşar ve Müsteşar Yardımcıları ATAMA KARARI FOTOKOPİSİ de getirecekler
5. 4 Adet fotoğraf ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş olacaktır.)
6. SİLAH varsa tespit için gelecek (Silah ilk defa ruhsata bağlanıyor ise faturası da getirilecek )
7. Yarım kapaklı dosya.
BU GÖREVLİLERİN YANISIRA; İNFAZ KORUMA MEMURLARI, İCRA MÜDÜRLERİ VE MÜDÜR YARDIMCISI, CEZAEVİ MÜDÜRLERİ, KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI, BELEDİYE BAŞKANLARI, İL GENEL MECLİS ÜYELERİVE KİT YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ İLE GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARI, TC KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜR VE YARDIMCILARI ŞUBE ŞEFLERİ, RTÜK BAŞKANI, BAŞKAN YARDIMCISI VE ÜYELERİ, SERMAYE PİYASASI KURULU, KAMU İHALE KURULU, TÜTÜN MAMULLERİ VE ALKOLLÜ İÇECEKLER PİYASASI DÜZENLEME KURULU İLE ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ Yukarıda sayılan belgelere İLAVETEN aşağıdaki belgeleri de getirmek kaydıyla görevlilerinin devamı süresince KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA RUHSATI ALABİLİRLER.
1. Silah Ruhsatı için alınan DOKTOR RAPORU (Tam Teşekküllü Hastanelerden alınacak Heyet Raporu)
2. KİT Genel Müdür ve Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ATAMA KARAR FOTOKOPİSİ de getireceklerdir.

Teşekkürler arkadaşım :)

arkadaşlar erzuruma 77,7 ile başvurdum zahmet olmaz ise bi görüşünüzü bildirin..sıralamaya girermiyim giremezmiyim..bu benim ilk basvurum olduğu için bilgim yok bu konularda maalesef.

arkadaşlar ikm öğrenciliğinin bi ayrıcalığı varmı yani normal olarak alınan bi memurla öğrencilik tenn sonra memur olan kişinin farkı varmı acil cvp

öğrencilik bittiğinde kadrolu olarak göreve başlıyorsun tek ve en büyük fark bu.

yanılıyorsun, eğitim merkezinde eğitim alarak işe başlayan bir arkadaş, karşısına çıkabilecek güçlüklerden haberdar olarak kuruma geliyor, öğrencilikte birçok konu, yaşanmış olayların bilincinde ve yaşanabilecek beklenmedik bir durum karşısında nasıl davranması gerektiğini bilerek kuruma geliyorlar. Bir sözleşmeli olarak 6 ayda kazanmış olduğum tecrübeye öğrencilikten gelenler kuruma adım attıkları ilk günden beri vakıflar, sözleşmeli kadrolu farkı bir yana, maaş farkı bir yana en büyük fark tecrübe farkı bence.

öğrencilik bittiğinde kadrolu olarak göreve başlıyorsun tek ve en büyük fark bu.

yanılıyorsun, eğitim merkezinde eğitim alarak işe başlayan bir arkadaş, karşısına çıkabilecek güçlüklerden haberdar olarak kuruma geliyor, öğrencilikte birçok konu, yaşanmış olayların bilincinde ve yaşanabilecek beklenmedik bir durum karşısında nasıl davranması gerektiğini bilerek kuruma geliyorlar. Bir sözleşmeli olarak 6 ayda kazanmış olduğum tecrübeye öğrencilikten gelenler kuruma adım attıkları ilk günden beri vakıflar, sözleşmeli kadrolu farkı bir yana, maaş farkı bir yana en büyük fark tecrübe farkı bence.

tecrübe bakımından emin ol sen ve ben yani sözleşmeliler daha tecrübeli çünkü öğrenciler eğitim merkezlerinde 3 ay boyunca tüzük - cmuk - vs.. gibi dersler görüyorlar son 2 ayları ceza evinde stajla geçiyor onlar 5 ayda sadece 2 ay cezaevi görüyorlar.. bizse 5 aydır ordayız, evet idari bilgileri dersen tamam bizden iyiler, ama tecrübe dersen orda biraz dur ;)

puanım 91.5 subatta ki sözleşmeli alımları bekliyorum.boy 1.82 kilo 79.Lisans ögrencisiyim sırf bunun için beni elerler mi?Yok elemezlerse ceza evi çalışma süremi azaltmadan gece vardiyalarında çalışmama izin verir mi? Ayrıca telefon getiremediğimiz doğru mu işe?

Hak ettiğimi düşünüyorum bu işi sırf lisansdayız diye elenmek koyar.Adalet komisyonlarına kim bakıyor olmadı torpil arayacaım hakkım olanı versinler yeter.

arkadaşlar ben birşey duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama bilen vars yardım istiyorum... arkadaşlar şimdi ben sivereği yazdım başka ünide okul okuyorum 3, senem şimdi öğrencilikten sonra siverek yazdığım için sivereğe atanıcam onu biliyorum ama duyduğum şey üniversiteyi söyelerek üniversitenin olduğu yere tayin isteye biliyormuşsunuz bu doğrumu yani ikinci öğretimden bitirmek açısından...

bu öğrenci alımı olduğu için eğitim başladıktan sonra yedek alınmaz. yedekler sadece eğitim başlamadan once asil adayların evraklarını tamamlamadığı yani eğitim merkezine kayıt yaptıramadığı zaman sırayla çağırılırlar. mesala sağlıktan elenen olabilir yedek çağırılır o zaman. ama dediğim gibi eğitim başladığı andan itibaren yedek adayın şansı tamamen biter.

bu öğrenci alımı olduğu için eğitim başladıktan sonra yedek alınmaz. yedekler sadece eğitim başlamadan once asil adayların evraklarını tamamlamadığı yani eğitim merkezine kayıt yaptıramadığı zaman sırayla çağırılırlar. mesala sağlıktan elenen olabilir yedek çağırılır o zaman. ama dediğim gibi eğitim başladığı andan itibaren yedek adayın şansı tamamen biter.
Peki hocam şunu soruyorum:

Mülakat için 70 almak lazım ya, aritmetik ortalama da alınıyor. Zaten listede başarılı olanlar kazananlar. Başarısız olanlar da öğrenci olamayanlar. Kayıt yaptırmayan 10 kişi olduğunda, MÜLAKAT LİSTESİNDE BAŞARISIZ OLUP DA PUANI 67-69 FALAN olanlar mı yedek çağırılıyor. Bunu çözemiyorum. Yedek nasıl belirleniyor?

Peki hocam şunu soruyorum:

Mülakat için 70 almak lazım ya, aritmetik ortalama da alınıyor. Zaten listede başarılı olanlar kazananlar. Başarısız olanlar da öğrenci olamayanlar. Kayıt yaptırmayan 10 kişi olduğunda, MÜLAKAT LİSTESİNDE BAŞARISIZ OLUP DA PUANI 67-69 FALAN olanlar mı yedek çağırılıyor. Bunu çözemiyorum. Yedek nasıl belirleniyor?

hayır başarısız olanlar yedek olarak çağırılmıyor malesef yedek olanlar mülakatta başarılı olup ortalama puanları asil olarak listeye girmeye yetmeyen arkadaşlardan oluşuyor.

Yukarı Alt