İkm merak edilenler

mrb arkadaslar guvenlık sorusturması devam ederken resmı nıkah yapmanın herhangı bır mahsuru var mı acaba soyad degısıklıgın den dolayı bır sorun cıkarmı....

Soru: 4/B sözleşmeli personelin, izin hakları nelerdir?

Cevap: İzinlerin süresi ve kullanılmasına ilişkin hükümler, hizmet sözleşmesinde yer almakta olup sözleşmeli personele yıllık izin, hastalık izni, mazeret izni, doğum izni, süt izni verilir. Ayrıca, hizmetleri sırasında radyoaktif ışınlarla çalışan ve doğrudan radyasyona maruz kalanlara ilgili mevzuatı uyarınca ücretli sağlık izni verilir.

20 gün senelik izniniz varmış vahittin arkadaşım sağolsun söledi :D

Arkadaşlar bu yaptığımız tercihler neye göre belirlenecek ;kura mı sıralama mı mesela ben birinci olarak girdim sıralamaya acaba ilk tercihime yerleştirilme şansım var mıdır?

değişik belkide saçma bi soru....

ikm göreviyle ilgili calışma esnasında bizim bilmemiz gereken bilgi çalışma sırasında haklar ne bilim işte başlayınca hepsini teker teker öğreteceklermi.... onceden cevap verildiyse bu tip sorulara en azından onu yerını soylersenız .....

hakların vs gibi şeyler mevzuatta yazıyor. CTE nin sitesinde mevcut, ordan bakıp inceleyebilirsin ;)

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

mevzuat bölümünde ben tüm ilgili maddelerin hepsini başlıklar altında paylaştım. birde orayı inceleyin

aklıma takılan şeylerden birisi bir polis 20 yaşında bile olsa silah alabiliyor ruhsatlı yasada 21 yaşında ruhsat alabiliyoruz İKM lerde bu durum nasıl ruhsat almam için 21 yaşını doldurmuş olmam mı gerekiyor ?

bunun için en sağlam bilgi bulunduğu yerde emniyete git kesin bilgi verirler. İKM yim dersin taşıma ruhsatı alabiliyoruz yaş haddi geçerli oluyor mu dersin. ;)

hmm boşa heves yapmayalım diye yani :D:D Tmm işte işe başlayana kadar zaman var daha öğren ordan ona göre paçaları sıvarsın :D:D Yaş varsada beni vurmuyor ben paçaları sıvadım bekliyorum *lol*

şu an 21 yaşındayım kanunda 21 doldurman gerekiyor diye yazıyor ama güvenlik amaçlı kullancagımız için bizi kapsamıyor olabilir :D

Ben de şunu merak ediyorum. 1 yıl izin kullanamıyoruz. Ama mazeret izni falan yok mu? Mesela hasta oldun. Doktor 10 günlük rapor verdi. Bunlar kullanılmıyor mu?
Yoksa izin kullanamazdan kasıt şu bir yıl sonra hakedilen yıllık izinler mi? Yani 20 günlük izin.

yıllık 10 gun mazeret ıznın var ayrıca yıllık 30 gunde rapor hakkın var catır catır kullanırsın kımse bısey dıyemez Allahın ıznı ıle

Yukarı Alt