İkm merak edilenler

gokturk2

Yeni Üye
Arkadaslar benım kafama bısı takıldı sızlerlede paylasmak ıstedım. şimdi maraş egıtım evının sıtesını kurcaladım bıraz kapasıtesı 160 kişi. e bu kadrolu alımda ıller basında 367 kişi fln kazandı ve bızım egıtıtımız maraşta olcak. şimdi bızı 2 gurup şeklındemı alcaklar acaba kı alsalar bıle yınede acıkta ınsan kalıyo. ha şımdı denıle bılırkı başka komısyona gonderırler orası dolu ıse ama oralarında kapasıtesını aşan kazanan ıkm ögrencılerı var. bu iş nasıl olcak cok merak edıyorum.

gokturk2

Yeni Üye

haklısın kafa karıştırıcı *hmm* vardır bi bildikleri sabır cok onemlı kı acele etsekte sonucu degıstıremıcez bıze ne derlerse onu yapmak mecburıytındeyız. ama bana kalırsa baya bı sabredıcez. zaten gezıp tozuyoruz:) hava hoş yani :)

daymoon

Yeni Üye
bilen biri yardım edebilir mi acabaa sorum şu : denetimli serbestlik mi iyi yoksa cezaevi infaz koruma mı iyi

daymoon

Yeni Üye

valla bizim cezaevlerinden 3 er kişi aldılar denetimli serbestliğe..... geçmek için millet yarıştı birbiriyle, torpil sokan sokana araya, vardır bi bildikleri.....
ayrıca denetimde serbestlikte sivil memursun. evrak takibi işlemleri yapıyorsun...

hımm teşekkürler hocam bide fethiye denetimli serbestlik mi yoksa cezaevi infaz mı biliyor musunz

valla bizim cezaevlerinden 3 er kişi aldılar denetimli serbestliğe..... geçmek için millet yarıştı birbiriyle, torpil sokan sokana araya, vardır bi bildikleri.....
ayrıca denetimde serbestlikte sivil memursun. evrak takibi işlemleri yapıyorsun...

hımm teşekkürler hocam bide fethiye denetimli serbestlik mi yoksa cezaevi infaz mı biliyor musunz

onu fetihe adliyesini arayarak ögrenebilirsin..

ilkerce

Yeni Üye
SON BİLGİ!!!
ankara egitim 21 ocakta başlayıp ilk olrak 85 kişi çagıracakmış bunlar kim veye neye göre çagırılacak belirli deilmiş digerleri ise beklemede kalcakmış

ilkerce

Yeni Üye

SON SON BİLGİ :))

mülakata çağırılma sırasına göre herkese bir sicil verildi o sıraya göre egitime alınacakmışız

Mış'lı miş'li konustugunuza göre sizede baska birisi söylemiş bu bilgiyi galiba arayıp kendiniz ögrendınız mı dogrusunu ?

arkadaşlar ben ikm lerin tayin isteme haklarıyla ilgili bilen arkadaşlardan bilgi almak istiyordum yardımcı olursanız sevinirim

Hepinize merhaba arkadaşlar. tecrübeli olan arkadaşların tecrübelerini bizimle yaplaşacağından şüphem yok onun için şimdiden teşekkür ederim.
ben üniversite öğrencisiyim okul bu yıl bitecek gibi görünüyor ama siz de taktir edersinizki bu ülkede çoğu insan kendi işini yapamıyor. ben de kendi işimde bir yere gelene kadar memurluk yapmayı düşünüyorum. bu noktaya gelmek çok zaman alacak gibime geliyor onun için doğru terçih yapmam şart. 2013 kpssden 84 küsür puan aldım boyum 170i geçiyor. kilo problemim de yok. yani yazmak istesem büyük ihtimal atanırım. ama ikm'yi yazıp yazmamakta kararsızım. bu kararsızlığın en büyük nedeni de bu alanla ilgili bilgimin olmaması. nedir bu ikm ? bu arkadaşlarımız çalışırken hangi problemlerle karşılaşıyorlar? çalışma saatleri nasıl? maaşı ne kadar? bu soruların dışında çalışan arkadaşların tafsiyeleri varsa duymak isterim.

evet yanılıyorsun. şuan sadece 2013teki kpssnin sonuçları geçerli. 2013 dışında girdiğin kpss varsa onlar geçerli değil

evet yanılıyorsun. şuan sadece 2013teki kpssnin sonuçları geçerli. 2013 dışında girdiğin kpss varsa onlar geçerli değil
Allah Allah. :) Bizim puanlar geçersiz yani öyle mi?

bilgi sahibi olmadığınız konularda emin konuşmayın ve milleti yanlış bilgilendirmeyin lütfen... tek yıllarda yapılan kpss sadece alan için geçerli..birde pomem için geçerli...adalet bakanlığı için geçerli değil..adalet bakanlığı çift yıl istiyor her zaman..daha önce bir yıl bile tek yıl olan kpss den personel almış değildir..bunu gidin nereyi arayıp sorarsanız sorun kural bu...hiç kimsenin de puanı yanmıyor..2013 kpss girilse bile adalet bakanlığı için 2012 puan istenilecek 2013 istersen 99 al başvurunuz geçersiz oluyor

önceki alımda 2 kişilik yer 80 puanla kapattı şimdiki alımda 10 kişi olmuş burası 78 altında kapatır mı ? :)

Yağız hocam bu boy ölçümü takılıyor benim aklıma hep eksik falan ölçüm olmuyor daha çünkü benim boy 171 yardımcı olursan sevinirim

Bu analiz hiç sağlıklı değil bence. Burhaniye geçen alımda 74 ile kapattı diye başvurursunuz ama geçen alımda sadece 4 erkek İKM alıyordu. Şimdi ise 145 erkek İKM. 74'ün altına mı düşecek şimdi? : )

2013 sınavı A grubu kadrolar için.. ikm alımları B grubu kadroda yer alıyor... 2012 kpss geçerli. 2013 sınavı zaten olmadı. olsada ordaki puanı ikm alımında kullanamazsınız başvurunuz direk ret olur.

Yukarı Alt