3. İKM ÖĞRENCİSİ ERKEK ADAYLARI

arkadaşlar sizce çok alım yere başvurmak kazanmak için daha şansımızı artırır. yoksa az olan yermi.
örneğin edirne 127 kişi alıyor. kırklareli 62 kişi alıyor. puan sıralama için ikisine yeter diyelim. sizce burda şans faktörü hangi il için. edirne mi kırklarelimi vs...

Arkadaşlar daha önce bu mülakata giren yada bilgisi olan varsa ben askerliğimi Özel Harekat C timi olarak yaptım bunun kurs belgesi falan da var bende işe yarar mı mülakatta[/quot

komısyon kımı ısterse onu alıyor kardes, bordo berelıde olsan kazanma garantın yok,komısyon sana fırsat verırse;askergınle ılgılı bılgı verebılrsın. hayırlısı olsun.

sessizdevrim admin ankara 80 lerde kapatır derken ankara için başvurular mı yok sa mülatı ankarada olacak bütün yerler mi demek istedin acaba

erkek adaylara tavsiyem şu özellikle bakırköy komisyonunda sınava giricekler. askerliği yapanlar bir puan önde başlıyor mülakata herkese askerliği yaptınmı diye soruyorlar.. bilginiz olsun.. bu durumdan muzdarip bir çok üyemiz var

sessiz devrim admin başka bi forumda gezinirken bi kişinin açıklaması dikkatimi çekti yazısında kadıköy de ceza evi olmadığını buraya sadece dsm alındığını ve dsm ile ikm nin çok farklı meslekler olduğunu bahsetmiş ilana baktığımda dms yada ikm die bi ayrım görmedim alınan yerler arasında hangilerinin dsm yada ikm olduğunu nasıl bilicez. birde dsm ile ikm arasında nasıl bi fark war kısaca anlatabilirmisin

merhaba arkadaşlar bende ikm adayıyım mülakatta sorulan soruları inceledim gerçekten bilgiye dayalı ve çok zor sorular var.. benim sorularım olacak yardımcı olursaız sevinirim

75.7 puan aldım sırlamaya girebilirmiyim önlisans işletme okudum.. izmir için başvurmak istiyorum ..memleket izmir ama ist. de yasıyorum .. ikamet ettiğiniz ilde basvurmak avantajmı yani böyle bişey duydum aslı varmıdır bilmiyorum .. birde sormak istediğim bi konu var mülakatta boy ve fizik önemlimi .. uzun yılllar sporla uğrastım 189cm 93 kg yim avantajı olurmu
birde askerliğimi nato askeri olarak yurdısında yaptım bordo berelilere söförlük ve tercümanlık yaptım slav dillerini biliyorum bunları acıklayabilecek bi ortam olusabilirmi .. ilk defa giricem bu mülakata ...allah herkesin yardımcısı olsun ..

evet kısaca kendini tanıtırsın mutlaka sadece soru cevap olmaz ama bana göre boy kilon ve natoda askerlik yaptım demen yeterli. bi adım öne atabilir seni ama referanssız adaylar arasında.

evet kısaca kendini tanıtırsın mutlaka sadece soru cevap olmaz ama bana göre boy kilon ve natoda askerlik yaptım demen yeterli. bi adım öne atabilir seni ama referanssız adaylar arasında.referansım malesef yok hava ast. sınavında 7000 kişi içinde ilk 200e girdip 250 kişilik kendi gurubumda sporda 1. olarak ilk 10 a kalmıstım .. fakat kazandığım halde kontenjana girememişim ..gelen yazı kazandınız fakat kontenjan dolu ... sene 2004 tü .. suan 28 yasındayım son sanslarım memur olabilmek için ama bütün mülakatlarda hakkım yendi .. oyüzden çekiniyorum mülakatlı sınavlarda .. hayırlısı torpilsiz giren arkadaşlar varsa nasıl girmişler çok merak ediyorum daha doğrusu torpilsiz girilirmi diye .. .hayırlısı olsun son sanslarımı da kullanıcam..

ergun

Yeni Üye
arkadaşlar başvuruları nasıl yapıcaz. BEN boluda oturuyorum ve kpss puanım 76. nerede sınava girecem.
lütfen yardım edin...

ben bandırma ikm öğrenciliği bakırköyde mulakata girmiş biri olarak söylüyorum. askerlik askerlik diyorsunuz tamam askerliği soruyordu bakırköy komisyonu. kalabalık olduğumuz için bizleri 5 er kişi olarak mulakata alıyorlardı. neyse 5 kişi içeri girdik. once hepimize askerliği sordular. 5 kişiden bende dahil 2 kişi askerliğini yapmıştı. diğeri komondoymuş. nerde yaptığımızı da sordular. sorulan sorulara düzgün cvplar verdik ikimizde. duruşumuz diksiyon heyacan oranı iyiydi bana göre. sonra baktım içimizden askerliğini yapmayanı almışlar. 5 kişiden 1 kişi kazandı yani. oda askerlğini yapmayandı.hatırladığım kadarıyla açıköğretim okuyordu.

Yukarı Alt