3. İKM ÖĞRENCİSİ ERKEK ADAYLARI

Eyvallah kardeş gönülden isteyen ve ihtiyacı olan herkes kazanır inşallah. Ama kafam çok karışık kpss de 1900 lerde sıralamam 90 puanım var o puanı ikm ile berbat etme diyorlar kararsız kaldım

Yok lise kardeş alım sayılarıda belli olmuş 641 lise mezunu alınacakmış.Buna başvurmak en mantıklısı galiba

Bu iş nasıl anlayamadım ben mesela bi önceki mesajı yazan arkadaş önlisans 78 almış ben ortaöğretim 90 aldım aynı yeri yazsak ve son sıralamaya ikimiz kalsak kimin önceliği var, mantık nedir yani sıralamanın hazırlanmasında?

önceliği olan kişi adalet myo... o puan sıralamasında herkes eşit lisans ortaöğretim önlisans

sıralamalarda puan önemli lise lisans farketmez mesela liseden bir aday 85 puanda önlisans 80 puanda lise mezunu daha yüksek puanda olduğu için ön sırada oluyo listede önemli olan puan yüksekliği.inşallah anlatabilmişimdir karışık oldu galiba:)

5 katı içerisine girdikten sonra baştakiyle sondaki arasında hiçbir fark yok. 91 puanla 1.sırada olup elenenleri biliyorum. 78 puanı olup 300. sıralarda olanlardan kazananlar var. Yani anlayacağın puana bakmıyorlar.

Anladım arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim.Yanlız torpili hesaba katmadan bizi mülakatta neler öne geçirebilir acaba.Tavsiyeleriniz nedir?

kendine güven soğukkanlılık bu işi gerçekten istediğini onlara göstermen mantıklı cevaplar

kardeşim merhaba, halen ankarada ikm olarak görev yapmaktayım, puanının 90 olduğunu okudum, eğer düz lise mezunuysan 90 puan otaöğretimden atanmak için yeterli olmayacaktır emin ol, en azından 3. 4. atamaya kadar sıra gelmez... hazır alım varken eline geçen fırsatı değerlendir isterim. Evet cezaevi ortam herkesin kaldırabileceği bir ortam değil belki ama yapılamayacak dışarıdan görüldüğü kadar prestijsiz ve kalitesiz bir iş değil, yukarıda belirtmiş olduğun belge aslında işe yaramaz idi ANCAK dış güvenlik yasasının geçmesini beklediğimiz şu zamanlarda - hemen değil belki ama en kötü 3-4 seneye çıkmasını bekliyorum şahsen bu kadar fazla ikm almalarının sebebi de bu olsa gerek- elindeki o kurs belgesi bulunması paha biçilmez kaftan senin için mülakatta bunu mutlaka dile getir. Allah yardımcın olsun.. Başvurmaktan sakın vazgeçme. Mülakata gelince, soruların cevaplarını bilemesen bile kendinden emin ol, göz temasını iyi kur, ne derlerse desinler sinirlerine hakim ol ve mutlaka ben bu işi yaparım duygusunu onlara hissettir...

kardeşim merhaba, halen ankarada ikm olarak görev yapmaktayım, puanının 90 olduğunu okudum, eğer düz lise mezunuysan 90 puan otaöğretimden atanmak için yeterli olmayacaktır emin ol, en azından 3. 4. atamaya kadar sıra gelmez... hazır alım varken eline geçen fırsatı değerlendir isterim. Evet cezaevi ortam herkesin kaldırabileceği bir ortam değil belki ama yapılamayacak dışarıdan görüldüğü kadar prestijsiz ve kalitesiz bir iş değil, yukarıda belirtmiş olduğun belge aslında işe yaramaz idi ANCAK dış güvenlik yasasının geçmesini beklediğimiz şu zamanlarda - hemen değil belki ama en kötü 3-4 seneye çıkmasını bekliyorum şahsen bu kadar fazla ikm almalarının sebebi de bu olsa gerek- elindeki o kurs belgesi bulunması paha biçilmez kaftan senin için mülakatta bunu mutlaka dile getir. Allah yardımcın olsun.. Başvurmaktan sakın vazgeçme. Mülakata gelince, soruların cevaplarını bilemesen bile kendinden emin ol, göz temasını iyi kur, ne derlerse desinler sinirlerine hakim ol ve mutlaka ben bu işi yaparım duygusunu onlara hissettir...

Allah razı olsun abi başvuracağım.Kazanırsam Ankaraya geldiğimde sana bi yemek borcum var :)

slm arkadaşlar elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. daha önce 2 kere başvuruda bulundum fakat olmadı hayırlısı isteyen özelden de msj atabilir

allah herkesin gönlüne göre versin

puanın sınırda neresi daha çok alırsa orayı denemen daha mantıklı gibi geliyor yani edirne, ama seçim senin...

Yukarı Alt