İkm merak edilenler

ARKDAŞLAR FORUM SAYFAMIZDA AYNI BAŞLIKTAN AÇILIYOR VE BİLGİ KİRLİLİĞİ YAŞANIYOR İNFAZ KORUMA MEMURLUGU İLE İLGİLİ AKLINZA TAKILAN TÜM SORULARI BU KONU BAŞLIGI ALTINDA SORABİLİRSİNİZ...

FORUMDAKİ Bİ COK ARKDAŞIMIZA İKM ÖGRENCİLİGİNE BAŞVURMLARI İÇİN TELKİNDE BULUNDUM BENİM SÖZLERİMİ DİKKATE ALANLAR NE KADAR DOGRU KARAR VERDİKLERİNİN FARKINA YAKINDA VARCAKLAR ... ÖRNEK VERİYORUM TEKİRDAG İKM ÖGRENCİLİK 30 KİŞİ ALIYOR BAŞVURU SAYISI 100 YANİ 5 KATI ADAY BAŞVURU BİLE YAPMAMIS 70 PUANLA KAPATMIS 100 KİŞNİN EN AZ 30 U BOY KİLO ÖLÇÜMÜNDE ELENİR KALIR GERİYE 70 KİŞİ 30 U SINAVI KAZANCAK NERDEYSE 2 DE 1 ŞANSI VAR ADAYLARIN 70 PUANLA KADROLU İNFAZ KORUMA MEMURU OLCAKSINIZ 1750 TL MAAŞ ALCAKSINIZ BU YIL ADAYLARIN COGU TERS KÖŞE OLDU HER YIL BÖYLE ŞANSLI OLUNMAZ HERKESİN HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN

Yağız hocam 2005 te pomem'e başvuran kımse yoktu. 2010 da ise 30000 den fazla kısı basvurdur.
ikm öğrencilikte gelecek yıllarda çok gözde olacak yüksek kapatacak.
öğrencilik listesindeyim inş mulakatıda gecerim. ikm için bende varım.

abt 84

Yeni Üye
arkadaşlar şimdi sözleşmeli yerleştik diyelim,askerlik için izin veriyorlar mı.yani askerliği yapınca aynı yerde görevimize devam edebiliyormuyuz kadrolular gibi.

Dönebilirisin hocam.

kanun:
657 sayılı Kanunun 4. maddesinin B bendi uyarınca istihdam edilen sözleşmeli personelin özlük hakları, 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları ile belirlenmiştir.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli olarak çalışanların muvazzaf askerlik hizmetini yapmak üzere ayrılmaları halinde, kamu kurumlarının bu şekilde istihdam ettikleri personeli, askerlik dönüşü tekrar işe alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak, kamu kurum ve kuruluşların 5393 sayılı Belediye Kanunu veya 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi hükümlerine uyularak, müsait pozisyonların olması halinde muvazzaf askerlik dönüşü eski sözleşmeli personeli göreve başlatmalarına engel bir husus bulunmamaktadır.

fakat
torba yasa dediğimiz değişiklik ile
Askerlik nedeniyle sözleşmesi feshedilen 4/B’li personel askerlik dönüşü işe ancak yargı yolu ile başlayabilmekteydi. Düzenleme ile askerlik sebebi ile sözleşmesi feshedilen personelin pozisyonu saklı tutulacak ve terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde müracaat etmesi koşulu ile işe başlayabilecek.

Dönebilirisin hocam.

kanun:
657 sayılı Kanunun 4. maddesinin B bendi uyarınca istihdam edilen sözleşmeli personelin özlük hakları, 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları ile belirlenmiştir.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli olarak çalışanların muvazzaf askerlik hizmetini yapmak üzere ayrılmaları halinde, kamu kurumlarının bu şekilde istihdam ettikleri personeli, askerlik dönüşü tekrar işe alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak, kamu kurum ve kuruluşların 5393 sayılı Belediye Kanunu veya 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi hükümlerine uyularak, müsait pozisyonların olması halinde muvazzaf askerlik dönüşü eski sözleşmeli personeli göreve başlatmalarına engel bir husus bulunmamaktadır.

askere gidersin gelirsin aynı pozisyonda kaldıgın yerden devam edersin

Dönebilirisin hocam.

kanun:

yağız hocam torba kanundaki son değişikliği yazmayı unutmuşum. ekledim. işin özü 30 içinde başvurursan dönebilirsin sıkıntı yok.

657 Sayılı devlet memurları kanunun 4. maddesinin b bendini açıklayınız diye bi soru var cevab yukarıdakıler mı _?

Cevap:
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin B bendinde, Sözleşmeli personel "Kalkınma planı, yıllık program ve iş programlarında yer alan önemli projelerin hazırlanması, gerçekleştirilmesi, işletilmesi ve işlerliği için şart olan, zaruri ve istisnai hallere münhasır olmak üzere özel bir meslek bilgisine ve ihtisasına ihtiyaç gösteren geçici işlerde, kurumun teklifi üzerine Devlet Personel Dairesi ve Maliye Bakanlığının görüşleri alınarak Bakanlar Kurulunca geçici olarak sözleşme ile çalıştırılmasına karar verilen ve işçi sayılmayan kamu hizmeti görevlileridir. (36 ncı maddenin II - Teknik Hizmetler Sınıfında belirtilen görevlerde yukarıdaki fıkra uyarınca çalıştırılanlar için, işin geçici şartı aranmaz.)" şeklinde tanımlanmış ve "Bunlara ödenebilecek ücretlerin üst sınırları ile verilecek iş sonu tazminatı miktarı, kullandırılacak izinler ve bu hususlara ilişkin esas ve usûller Bakanlar Kurulunca kararlaştırılır.
Ancak, yabancı uyrukluların; tarihi belge ve eski harflerle yazılmış arşiv kayıtlarını değerlendirenlerin mütercimlerin; tercümanların; dava adedinin azlığı nedeni ile kadrolu avukat istihdamının gerekli olmadığı yerlerde avukatlarını, kadrolu istihdamın mümkün olamadığı hallerde, Bakanlar Kurulunca tespit edilecek esas ve şartlarla tabip veya uzman tabiplerin; Adli Tıp Müessesesi uzmanlarının; Devlet Konservatuvarları sanatçı öğretim üyelerinin; İstanbul Belediyesi Konservatuvarı sanatçılarının; Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı ve dış kuruluşlarda belirli bazı hizmetlerde çalıştırılacak personelin de zorunlu hallerde sözleşme ile istihdamları caizdir." hükmüne yer verilmiştir.

buna göre özetle nasıl cevab vermeli mülakat da ?

abt 84

Yeni Üye

Dönebilirisin hocam.

kanun:

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR BİLGİLERİNİZ İÇİN.

,

silivri 5 mart kardeşim hem 5 hem 6 yazıyor. arayıp sor istersen Tel: 0 212 727 11 45

Boy-kilo ölçümü aday numarası sırasına göre yapılacak olup, adayların mutlak suretle listelerden aday numaralarını tespit etmeleri gerekmektedir.

5 Mart 2012 Pazartesi Günü Saat 09.00 'da Silivri Adliyesin'de;

Sıralamaya Giren(KABUL yazan adaylar) İnfaz ve Koruma Memuru tüm bayan adaylar

Sıralamaya Giren(KABUL yazan adaylar)İnfaz ve Koruma Memuru Erkek Adaylar aday numarası 2 ila 1850(dahil) Boy-kilo ölçümüne katılacaklardır.

6 Mart 2012 Salı Günü Saat 09.00'da Silivri Adliyesin'de;

Sıralamaya Giren(KABUL yazan adaylar)İnfaz ve Koruma Memuru erkek adaylar 1851 ila 5066(dahil) Boy-kilo ölçümüne katılacaklardır.

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru Erkek Aday Tespit Listesi

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru Bayan Aday Tespit Listesi

Cevap:
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin B bendinde, Sözleşmeli personel "Kalkınma planı, yıllık program ve iş programlarında yer alan önemli projelerin hazırlanması, gerçekleştirilmesi, işletilmesi ve işlerliği için şart olan, zaruri ve istisnai hallere münhasır olmak üzere özel bir meslek bilgisine ve ihtisasına ihtiyaç gösteren geçici işlerde, kurumun teklifi üzerine Devlet Personel Dairesi ve Maliye Bakanlığının görüşleri alınarak Bakanlar Kurulunca geçici olarak sözleşme ile çalıştırılmasına karar verilen ve işçi sayılmayan kamu hizmeti görevlileridir. (36 ncı maddenin II - Teknik Hizmetler Sınıfında belirtilen görevlerde yukarıdaki fıkra uyarınca çalıştırılanlar için, işin geçici şartı aranmaz.)" şeklinde tanımlanmış ve "Bunlara ödenebilecek ücretlerin üst sınırları ile verilecek iş sonu tazminatı miktarı, kullandırılacak izinler ve bu hususlara ilişkin esas ve usûller Bakanlar Kurulunca kararlaştırılır.
Ancak, yabancı uyrukluların; tarihi belge ve eski harflerle yazılmış arşiv kayıtlarını değerlendirenlerin mütercimlerin; tercümanların; dava adedinin azlığı nedeni ile kadrolu avukat istihdamının gerekli olmadığı yerlerde avukatlarını, kadrolu istihdamın mümkün olamadığı hallerde, Bakanlar Kurulunca tespit edilecek esas ve şartlarla tabip veya uzman tabiplerin; Adli Tıp Müessesesi uzmanlarının; Devlet Konservatuvarları sanatçı öğretim üyelerinin; İstanbul Belediyesi Konservatuvarı sanatçılarının; Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı ve dış kuruluşlarda belirli bazı hizmetlerde çalıştırılacak personelin de zorunlu hallerde sözleşme ile istihdamları caizdir." hükmüne yer verilmiştir.

buna göre özetle nasıl cevab vermeli mülakat da ?

HOCAM
ben iktisat mezunuyum bu soruyu sormadakı amaç su olabılır sözleşmelı pozisyona basvuranlar için haklarını arastırmısmı google 4 b yaz her sey çıkar ama özetle

her yıl bütçede alınacak kadrolu memur sayısı bir önceki yılın yarısı olarak belirlenır bunun dışında önemli planların yetişmesi için kurumlara verilen hak sözleşmeli personel alabılıyor. kadroludan çok farkı yok. her yıl sözleşme imzalanıyo. işçi sayılmayan personeldir. maliye bakanlığının görüşü ile bakanlar kurulunca belırlenen personel sayısı

,

silivri 5 mart kardeşim hem 5 hem 6 yazıyor. arayıp sor istersen Tel: 0 212 727 11 45

Boy-kilo ölçümü aday numarası sırasına göre yapılacak olup, adayların mutlak suretle listelerden aday numaralarını tespit etmeleri gerekmektedir.

5 Mart 2012 Pazartesi Günü Saat 09.00 'da Silivri Adliyesin'de;

Sıralamaya Giren(KABUL yazan adaylar) İnfaz ve Koruma Memuru tüm bayan adaylar

Sıralamaya Giren(KABUL yazan adaylar)İnfaz ve Koruma Memuru Erkek Adaylar aday numarası 2 ila 1850(dahil) Boy-kilo ölçümüne katılacaklardır.

6 Mart 2012 Salı Günü Saat 09.00'da Silivri Adliyesin'de;

Sıralamaya Giren(KABUL yazan adaylar)İnfaz ve Koruma Memuru erkek adaylar 1851 ila 5066(dahil) Boy-kilo ölçümüne katılacaklardır.

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru Erkek Aday Tespit Listesi

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru Bayan Aday Tespit Listesi

baş vururken zaten demedıler mı hocam ikisinede basvurabılırsın ama sonra bırını tercıh etmek zorundasın boy kılo günü çakısması sızın sorununuz demıstı bakanlıktakı memur tlf sordum ılk basvuru zamanı ama bu görüşme öğrencilik için ek elan verılmeden önceydi.

Arkadaşlar daha önce de defalarca sordum, tekrar soruyorum.

Mülakate girip kaybeden arkadaş neden kaybeder ? Kazanan neden kazanır ?

Sadece sorulan sorulara verilen cevaplara göre eleme yaptıkları düşüncesinde değilim.
Örneğin;
1- lisans mezunu olmak avantaj mıdır ?
2- Evli veya bekar olmanın bir farkı var mıdır ?
3- Askerliğini yapmış olmak avantaj mıdır ?
4- Eğitim fakültesi mezunu olamak olumlu veya olumsuz bir durum mudur?(kpss yi kazanıp uçup gideceğini düşünürler mi mesela)
5- Hali hazırda çalışıyor olmak ne gibi bir durum oluşturur komisyonun gözünde ? (bu elemanın zaten işi var deyip işsiz olanlara mı öncelik verilir)

Benim aklıma gelenler bunlar..Biraz da bu konuları tartışalım, bunların üzerinde duralım..Tabiii ki mülakat konularına da çalışacağız ancak forumda gördüğüm kadarıyla ilgilenilen tek şey çıkacak sorular..Yanlış mı düşünüyorum ?

Yeri burası mı diye düşünenler olacaktır ancak herkes görsün diye buraya yazdım bu konuları ayrı bir konu başlığı altında tartışabiliriz.

hocam komısyondakı adamın dusuncesını okuyamayız ve komısyondakıne gorede değişir.

hocam komısyondakı adamın dusuncesını okuyamayız ve komısyondakıne gorede değişir.

Bence ortak bir fikir birliği vardır bu konularla ilgili.Yani komisyondan komisyona değişiklik olacağını sanmıyorum..Hangi kurum olursa olsun her kurumun işe alımla ilgili belli kriterleri ve öncelikleri vardır..Benim de kafamda oluşan sorular tam da bunlar..Yani o öncelikler nedir ? Tabii ki çok keskin değildir bunlar..Yani ''senin işin var sen git ,sen işsizsin sen gel'' şeklide değildir tabii ki ama belki işsiz olmak artı bir durum oluşturabilir veya askerliğini yapmış bir adam bir adım önde olabilir.

Bence ortak bir fikir birliği vardır bu konularla ilgili.Yani komisyondan komisyona değişiklik olacağını sanmıyorum..Hangi kurum olursa olsun her kurumun işe alımla ilgili belli kriterleri ve öncelikleri vardır..Benim de kafamda oluşan sorular tam da bunlar..Yani o öncelikler nedir ? Tabii ki çok keskin değildir bunlar..Yani ''senin işin var sen git ,sen işsizsin sen gel'' şeklide değildir tabii ki ama belki işsiz olmak artı bir durum oluşturabilir veya askerliğini yapmış bir adam bir adım önde olabilir.

ozaman hocam benım yorumum şu:
sılahlı memur oldugu için askerlık +
sözlesmelıde liseli olmak +
ögrencılıkte yuksek okul bıtırmek +
ama sadece benım yorumum

arkadaşlar silivri resmi sitede açıklanan listede 1601 e kadar olan adaylar yani kabul yazan adaylar mülakata katılacak listeler yanlış açıklanmış diye düşünüyorum. çünkü kabul edilmeyen adaylarda mülakata gireceği söylenmiş tüm başvuruları kabul etmemiş fakat herkesi mülakata çağırmış nasıl oluyo. biraz dikkatli inceleyin 5 mart pazartesi günü mülakata 2 ila 1850 arası 6 mart salı günüde 1850 ila 5066 arası katılacak demiş. fakat sorun şurda: kabul yazan aday sayısı 1601 bu adaylar hak kazanmış ama RET yazan adayların tamamının çağırmış. YA BEN DELİRDİM YADA BU DUYURUYU YAPAN PERSONELİN EMEKLİSİ GELMİŞ...

silivri adalet resmi siteden duyuru ilannın linki tıkla rezilliği gör...

http://www.silivri.adalet.gov.tr/2012cikadaytespitliste.html

Yukarı Alt