İkm merak edilenler

Arkadaşlar ben mardin de kazandım bir sorum olacak acaba arşiv araştırmasında kaçıncı dereceye kadar akrabalara bakılıyor?
bi de lisans mezünü ile lise mezunu aynı maaşı mı alıyor?
teşekürler

vetx

Yeni Üye
Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampusune servis imkanı var mı? Varsa bu servislerin güzergahı hakkında bilgi verebilirmisiniz.

bu kısım teslim alan bakanlıkça onaylanacaktır yazıyor ama yine de burda bilgi paylaşımına ortak olmak adına sormak istedim teşekkürler

ozgur

Yeni Üye
arkadaslar adlıyeyi arayıp sordum guvenlık sorusturmasını kendileri onaylayacakmıs fakat adres bılgisini oturdugumuz yeri göşterecekmısız ikamet adsesı farklı oturma adresı farklı olanlar icin diyorum bu konuda cok sıkıntı oluyormus saolsunlar telde baya bılgılendırdıler

earik

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bende Manisa Alaşehir'i kazandım. benim ikametgahım ailemin oturduğu yer gözüküyor fakat ben okulum dolayısıyla elazığdayım devam zorunluluğum yok ama vize sınavlarım yaklaştığı için buradayım acaba bir sorun olur mu ?

Arkadaşlar merhaba. Ben kazandm ikm'yi.. Fakat aklımda bikac soru var.
1. Evrakları dun teslim ettim. Ne zaman başlarız? 1 ayi bulur mu?
2. Basladıgımız tarihten sonra hizmet icin egitim verilecekmiş. Bu ne kadar vakit alır? Nerede bu egitimi alırız? Bu egitimi alırken, acaba maas alır mıyız?
3. Ben bekarım ve sozlesmeli ikm'yi kazandım. Tahmini ne kadar maas alırız? Bunun dısında, bi de baslarken dger memurluklar gbi 1 maas veriyolar mı?

Arkadaslar yardıminiz icin şimdiden teşekkurler.

eğitim planı hazırlanır 5 ilde eğitim yerleri var. ona göre hangisi uygunsa o ile gönderilir eğitime. tabi belirli gruplar halinde. genelde maraş ve erzurum oluyor

eğitim planı hazırlanır 5 ilde eğitim yerleri var. ona göre hangisi uygunsa o ile gönderilir eğitime. tabi belirli gruplar halinde. genelde maraş ve erzurum oluyor
TeŞekkürLer

birinci dereceye bakıyorlar. ama araştırma yaparken diğerlerinide incelerlerse bilemem. kağıttda anne baba ve kardeş dolduruyorsun ;) lise ile lisans arasında ort 30tl gibi oynuyormuş =)

güvenlik soruşturması kağıdını evrakları teslim ettiğimiz kalemin müdürü onaylıyor. zaten ek olarak vukuatlı aile nüfus kayıt örneğide istemişlerdi. yani nüfastan onaylısıda ekte sunuluyordu =)

hayırlı olsun =)
1-) ort 2 ya da 2,5 ay.
2-) 15günlük bir eğitim veriliyor. bildiklerim ist ank erzurum ve k.maraş. bu sürede maaş işliyor yol parası ve günlük 27tl harcırah veriliyormuş.
3-) bekar sözleşmeli ort 1560 gibi. eet başlarken tüm memurlar 1aylık maaşını alır. işçi çalıştıkdan sonra alır, memur çalışmadan alır ;)

glbn84

Yeni Üye
arkadaşlar bu vardiyalı çalışma durumları nedir,şimdi vardiyalı neye göre oluyor,08.00 17.00 neye göre oluyor?

mesela vardiyalı olunca kaç saat çalışıyoruz,ve sonra izin süresi kaç gün oluyor? bilenler açıklarsa sevinirim:)

neye göre seçiliyor bilemiyorum. cezaevi müdürü seçiyor diyede duydum. önce gönüllü varsa dağılıyorsun yok olmuyorsa zorunlu seçim ama tam bilgim yok bnmde bunun hakkında :D

örnekle anlatıyım kolaylık açısından:
vardiyalı olursan pazartesi sabah 8 de girdin akşam 8 de çıktın. sonra salı akşam 8 de işe başlayacaksın yani 24saat iznin var. sonra salı akşam 8 de girdin işe çarşamba sabah 8 çıktın işten. 48 saat izinlisin yani cuma sabah 8 de işe gideceksin ;)

glbn84

Yeni Üye

neye göre seçiliyor bilemiyorum. cezaevi müdürü seçiyor diyede duydum. önce gönüllü varsa dağılıyorsun yok olmuyorsa zorunlu seçim ama tam bilgim yok bnmde bunun hakkında :D

örnekle anlatıyım kolaylık açısından:
vardiyalı olursan pazartesi sabah 8 de girdin akşam 8 de çıktın. sonra salı akşam 8 de işe başlayacaksın yani 24saat iznin var. sonra salı akşam 8 de girdin işe çarşamba sabah 8 çıktın işten. 48 saat izinlisin yani cuma sabah 8 de işe gideceksin ;)

yani yanlış anlamadıysam vardiyalıda daha çok izin oluyor,algıda seçicilik işte:) peki bir bayan için hangisi en uygun olur

sataci

Yeni Üye
Arkadaşlar şimdi ben ankara adliyesi Sözleşmeli ikmyi kazandım.Evrakları teslim ettim.2-2,5 ay dediler Başlamak için.Ben özel bir işyerinde çalıştığım için işyerine şimdi haber verirsem bi sorun olurmu.?Hani arşiv araştırmada yada diğer konular da bi sıkıntı çıkabilirmi ?Herşeyim temiz (adliyeye sadece adli sicil kaydı için gittim bugüne kadar:) )Şimdi Hazır işten de olmayalım.Sizce ne yapıyım.

evet algıda seçicilik söz konusu izin olunca gayet iyi çalışmış maşallah :p :D :p izin daha çok gibi ve hafta içide iznin olmuş oluyor işin vs varsa...

Bayan için hangisi iyi olur bayanlara sormak lazım diyecem ama berrin cevaplamış :p

kardes sırketın personel muduru ıle aran ıyıyse patronlar bu duruma sıcak bakmaz ama personelcı ıyı bırı ıse ıdare eder eger ıs yerıne zorunlu hızmetın olup olmadıgını sorarlarsa bılmıyorum ama boyle bır arastırma var mı ısyerıne bızı soruyolar mı ben personel mudurune soyledım zorunlu hızmetı yok dıyecek hemde su var ıs sozlesmen var mı bızım kınde ısten yarılmak ıcın 1 yıldan az calısanlar 15 gun once 1 yıldan fazla olan 30 gun once haber verırı dıyor ben sağlık raporunu alabılırsem egırımın baslama durumuna göre ıstıfa edıcem uygun bı sekılde haber ver ıstersen

ittifak

Yeni Üye
Ikm Öğrencilik için benim sorularım:
1)Hükümlü-Tutuklu sevklerinde yolluk alacakmıyız,alacaksak bu tahmini ne kadar olur,büyük bir cezaevinde her ay şehirdışı sevk olur mu?
2)Adliye sevklerinde de yolluk oluyor mu? (Gerçi bu zaten bizim işimiz Gülümse )
3)Çalışma saatleri hakkında tahmin yürütebilirmisiniz? (Nöbet kulübesinde kaç saat nöbet tutarız )
4)Görünen o ki jandarma ile beraber çalışacağız ,çünkü jandarmanın tamamen çekilmesine daha 5 sene var.Bu durumda yetki karmaşası yaşarmıyız,jandarma bizi ezmeye çalışır mı?
5)Eğitim sonunda ki sınavda başarısız olma ihtimalimiz nedir ? (ortalama vatandaş açısından)
6)22 nisan -6 ağustos arası yatılı eğitim, 6-24 ağustos arası tatil var son bir ay yani 24 ağustos-22 eylül arası da herhangi bir kurumda hizmet öncesi staj olacakmış,bu herhangi bir kurum neresidir,atanacağımız yer olması ihtimali var mı ,maraş cezaevi olabilir mi ?(sanırım genelde maraşta veriliyor bu eğitim)
7)Eğitime başladığımızda sigortamız başlayacak mı?Ben 14. maddeden bunu anladım. [ http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1193.html ]

Yukarı Alt