DENEYİMLİ İKM'LERDEN ÖNERİLER

Arkadaşlar bu başlık altında bu mesleğe yıllarını vermiş kişilerin tecrübelerini paylaşalım. Yararlı olması dileğiyle...

Murat Tutoglu
eveeett sevgili arkadaşlar yorumları okudum.herkese görev yerlerinde başarılar dilerim.ben 25 yılını doldurmuş emeklilik dilekçesi hazır(başımıza herhangi bir şey gelmesse) bir abiniz olarak öncelikle sizlere tavsiyem öncelikle birlik ve beraberlikten kopmamak şartıyla asla yıkılmadan el ele vermek,ceza infaz kurumları hassas bir kurum olduğundan üç kuruşluk menfaat için beş kuruşluk eğilmeden,hükümlü ve tutukluya elini verirsen kolunu kaptırırsın sözünü hatırlatarak uzun zorlu maratonda sizlere başarılar diliyorum.öncelikle yeni başlayanlar için mesleğinizle ilgili olarak kendinizi yeniliklere hazırlayın..mesleğinizle ilgili çok çok bilgi sahibi olmanız gerekirki karşınızdaki muhatap olduğunuz kişi sizi alt etmesin.seminerlerde öğretildiği gibi bizlerin bir ekip olduğumuzu unutmayalım. ekpten biri aksaklık yaparsa hatalar kaçınılmaz olur.... benden bu kadar sevgilerr saygılarr.ALLAHA EMANETSİNİZ.....
23 saat önce · Beğen · 3

Ramazan Güzel
Murat Tutoglu meslege yenı başlıcam biraz daha aydınlatırsanız bizleri ?
23 saat önce · Beğen · 1

Ayhan Bulcun
daha nasıl aydılatacak yahu,?dahile karşı birlik,harice karşı dirlik, en büyük prensib gibi bişe demiş,mesleğin anafikrini özetlemiş,neyin peşindesiniz?
23 saat önce · Beğen · 1

Ramazan Güzel
Ayhan Bulcun neyin peşinde qibi qözüküorum sence ? adam orda yazmıs 'öncelikle yeni başlayanlar için mesleğinizle ilgili olarak kendinizi yeniliklere hazırlayın.'diye demekki bilmedıqımız yenılıkler warmıs ki onu sordum..ayrıca demıslerdi eski başlayanlar siiz hor qörürler aldrımayın diye sizde onlardann biirisiniz herhalde büyüqümsünüz lütfen..
23 saat önce · Beğen

Ayhan Bulcun
Bak güzel dostum,engin tecrübelerinden istifade edebileceğimiz murat abinin dediği gibi,bizler birer aynı çatı altında,bin bir türlü engameyle,işle uğraşacağız,senin bana,benim başka arkadaşıma,hor bakmam sadece mahkumlara yarayacak ki, buda bizi en büyük hezimete uğratır,kaldıki daha işe başlamamışsınız,önceliklle başarılı olmanızı dilerim,başladığınız zaman da yeniliklerin ardı kesilmez,yapığımız görev itibariyle,önceden bilgi toplamak çok güç,hepimiz aynı ünvana sahibiz belki ama,çoğumuz farklı iş yapıyoruz,bilmem anlatabılmdımmi,neyse,başarılar,hepinize
23 saat önce · Beğen · 3

Murat Tutoglu
Arkadaşlar öncelikle muhatap olduğunuz kişilerle ikna kabiliyetiniz ve hitabet sanatınız kuvvetli olacak.çünkü bizler cezai müeyyide gerektiren suçları işlemiş kişilerle muhatap olmaktayız.ki bu kişilerin hepsi okumuş tahsilli anlayışlı değil her türlü insan var ..örnek vercek olursam kendinizden emin olun.ani doğru kararları tek başınıza kaldığınızda verebilmeye sahip olun.örneğe gelelimm.bir kişi kendini kesmeye başladı.ne yaparsınızz...??????????????????
23 saat önce · Beğen · 1

Ramazan Güzel
Ayhan Bulcun benımde tam almak istediqim cevap buydu keşke bi önceki yorumunuz yerıne bunu söyleseydınız bana Murat Tutoglu abi ona enqel olmaya çalısırdım kesınlıkle öyle weya böyle o mesleqe baş koymus biriysem onu yaparım
23 saat önce · Beğen · 1
Murat Tutoglu çok güzel kavramışsın AYHAN KARDEŞİM.SÜPERR.BİLGİ SAHİBİ OLMAYA GELİNCE ZAMANLA HER ŞEY OLUR...
23 saat önce · Beğen · 1

Murat Tutoglu
RAMAZAN KARDEŞİM ESKİLER YENİLERİ HOR GÖRÜR DİYE MESELE YOK O DEDİĞİN ÇOK ESKİLERE DAYANIYOR ARTIK.YENİ BAŞLAMIŞ OLNA BİRİ İÇİN ELBETTE BİLMEDİĞİ ÇOK ŞEY VARDIR ONUN İÇİN ESKİ MEMURLARDAN TECRÜBE EDİNECEK VE GÖREVİNİ YAPACAK HAAA BERABER GÖREV YAPTIĞI DENEYİMLİ ARKADAŞLARININ ABİLERİNİN SÖYLEDİĞİNİ EMİR OLARAK ALGILARSA VE DERSE Kİ SENDE AYNI GÖREVDESİN BENDE AYNI GÖREVDEYİM O ZAMAN ÇATLAK OLUŞUR HATIRLATMASII........
23 saat önce · Beğen · 1

Ramazan Güzel
herşeyin hayırlsı abi ahayat bize yaşayarak qöqreicek bazı şeyleri
23 saat önce · Beğen · 2

Murat Tutoglu
AYNEN KARDEŞİM BAŞARILAR SİZLERE SEVDİĞİM BİR BAŞMEMURUMUN LAFI VAR.EKŞİ ERİK YEMEYİN Kİ KARNINIZ AĞRIMASINN.....
23 saat önce · Beğen · 2

Ramazan Güzel
eywallah abi hayırlı qeceler
23 saat önce · Beğen · 1

Murat Tutoglu
SANA DA İYİ GECELERRRR ALLAHA EMANETSİNİZZ
23 saat önce · Beğen · 1

Ercüment Muhammet Demirbaş
Kurumlar devletin beyler tipi ne olursa olsun sisteminiz yoksa uygulama birliğiniz eksikse dik bir duruş sergileyemiyorsanız harflerin önemi kalmıyor.

evet arkadaşlar bu yazıları okumunızda fayda var. ceza infaz kurumu personelleri grubu var facebook ta ordaki çalışanların yazılarıdır

çok ıyı ve yarar sağlayacağına inandığım bi başlık olmuş. tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini biz yeni ikm lere . paylaşsanız sevinirim.

gecce

Yeni Üye
gercekten güzel bir başlık teşekkür ediyorum daha fazla paylaşım olursa sevinirim.

(Sanırım meşhur olmusum arkdaşlar:) Ordaki abileri biraz kızdırsamda istediiqim bilqileri aldım sayılır:D ramazan qüzel olaraktan:)

Evet buraya bu mesleğe yıllarını vermiş kişileri davet edelim. Bu başlığın linkini atalım.

1 Mayıs'ta İKM'den farklı bir bakış açısı arkadaşlar. Memurlar.net'in Forum sayfasından alıntıdır. Mesleğimizin zor bir tarafı tarif edilmiş.

1 MAYISTA İ.K.M MEAİSİZ ÇALIŞMAYA DEVAM ADALETMİ BU?
30 Nisan 2012 20:25 Düzenle Sil

1 Mayısta ikm mesaisiz çalışmaya devam adaletmi bu?

bütün memur işçiler resmi tatilde evlerinde dinlenirken bizler çalışıyoruz 3 yıllık memurum hiçbir bayramda işe başladıgımdan belli ailemle bayram geçiremedim. Adalet istiyoruzzzzz artıkkk
Crazzy60

30 Nisan 2012 22:34 Düzenle Sil
Yetmez ama evet.. bunun adı adalet!
Saleyke

30 Nisan 2012 23:55 Düzenle Sil
Bunda herhangi bir adaletsizlik yok. İnfaz koruma memuru olurkan şartlarını bilmiyormuydunuz. Devlete kapak atalımda nasıl atarsak atalım mantığıylamı tercih ettiniz ikm yi.
Tolga_cem

1 Mayıs 2012 00:21 Düzenle Sil
Evet, bazı meslekler seçilirken iyice araştırılmıyor...İnfaz koruma memurları çalışmak zorundalar çünkü görevleri bunu gerektiriyor...Yakınmak anlamsız, o zaman tercih edilmemeliydi o meslek...Ben de mübaşirim, ben de memnun değilim işimden, aynı hataya ben de düştüm...Mesai alsak nolur, ayda 200 lira mesai alıyoruz ama saat 5,30 dan sonra ve hafta sonları adliyeye gelip çalışmak zorundayım yoksa işler yetişmiyor...Ve yaptığım iş infaz korumaya göre baya bi zor, bedenen de yorucu, zihnen de...İnfaz koruma arkadaşları çok iyi anlıyorum ama, maalesef, mesleğinizin özelliği ve gerekeni bu...Bu mesleği yeniden tasarlamaya kalkışmayın bence, sonuç hüsran olur...Hoşunuza gitmiyorsa, ki benim de yaptığım iş hoşuma gitmiyor, kurtulmanın çarelerini arayın...Ben arıyorum...Şu an için yapacak maalesef bir şey yok...
commenter

1 Mayıs 2012 09:34 Düzenle Sil
malesef çok adaletsiz bi adalet sistemi haftasonu bayram tatillerde mesai ücreti 1 e 1,5 değişmesi gerekir ki değsin ama ben inanmıyorum ...
mach1

1 Mayıs 2012 10:59 Düzenle Sil
7 / 24 İKM.durmak yok
yargic43

1 Mayıs 2012 14:18 Düzenle Sil
tüm memurlar resmi tatillerde yatacak, mesailerinide alacak ama infaz koruma memurları hem gece gündüz bayram seyran demeden çalışıp hakkını da alamayacak, sonra hakkı olanıda isteyince de suç olacak... devlete kapak atalımda nasıl atalım derdi mi ağzımızıda mühürleyin bari tam olsun bu nedir Allah aşkına? tabiki çaılşmak zorundayız ancak karşılığınıda bize vermek zorundalar bu yüzden sesimizi duyurmaya çalışıyoruz bazı insanların zoruna giden ne anlamak gerçekten zor.. ayrıca infaz koruma memurluğundan daha zor bir meslek olduğunuda düşünmüyorum. Parmaklıkların ardında çalış, gün ışığı görmeden tehtit edilerek toplum tarafından ezilip aşağılanarak görevini yapacak siz de sadece taşlamayı bileceksiniz. Ne ala memleket.
gamzeszn

1 Mayıs 2012 14:26 Düzenle Sil
Arkadaşlar söyle baktığımız zamanda eski memur(özellikle 1995 girişli moğoltay dönemi) zihniyetinin engeli ve onlara bakarak at gözlüğü takan yeni memurlarla karşı karşıya kalıyoruz herkes hakkını ararken bizimkiler kapatma peşinde susmayın kardeşim şükürcü olmayın emeginizin hakkını isteyin siz böyle oldukça semerinize vuran çok olur

infaz bürsou ceza infaz kurumlarının en zor en riskli calısma alanıdır. ama tavsiye ederim ben cok memnunum işimi cok seviyorum. infaz bürosunda çalışmanızı tavsiye ederim

bizde çok istiyoruz infaz bürosunu ama bizim elimizde değil galiba görev dağılımını idare belirliyormuş

Arkadaşlar burada yararlı olabilecek bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Devrecilik işi askerde kaldı. Burada devreden ziyade tabiki tecrübeli İKM'ler gidilen yerlerde yeni gelen arkadaşlara yardımcı olacaktır.

Evet Arkadaşlar. Yeni üniformalarla ilgili gelişmeler:

Mmss Eyse
kıyafetlerde son durum nedir bilen varmı
Beğen · · Gönderiyi Takip Et · 5 saat önce, Bayazıt, Istanbul yakınlarında
Ertan Keles kütahya cik te çalışan kimse yokmu allah aşkına
5 saat önce · Beğen

Mutlu Korbalta abi ben ambarcyla konustm gecen gün botlar tamammıs bizimkilere numara listenizi gönderin demiş
5 saat önce mobil ile · Beğen

Ertan Keles nasıl temin edeceklermiş ki botları.
5 saat önce · Beğen

Gamze Topal giyenler pek memnun değil..
4 saat önce · Beğen

Ismail Tarakcı Bot ve ayakkabıların üstlerini ayaş açık cezaevi yapacak, fakat tabanları dışardan temin edildiğinden nisan ayı sonuna kadar bot numaralarını gönderin demişlerdi. üniformalarda bazı cezaevlerine beşer tane numune göndermişler..fakat personel pek memnun değil.
4 saat önce · Beğen

Mmss Eyse mutlu insan b arar abisini
4 saat önce · Beğen

Mehmet Yunus arkadaşlar kesin bilgisi olan birisi aydınlatsın lütfen
3 saat önce · Beğen

Mutlu Korbalta abi ne desen haklsn ya :(
2 saat önce mobil ile · Beğen

Mutlu Korbalta ben ayas diye duydum arkadaslar
2 saat önce mobil ile · Beğen

Zorluklarından ve risklerinden biraz bahsedebilir misiniz? infaz bürosuna girebilme şartları nelerdir .yardımcı olabilirsen sevinirim arkadaşım.

Alıntıdır. Görevdeki İKM'lerden:

Melis Yılmaz
ben bu meslekte mecburi hizmet istiyorum ankara f tipinde en az 30 kişi genel müdürlükte geçici görev adı altında bakanlıkta istihdam ettiriliyor bakanlık dahil bütün birimlerde sınavla atama olsun genel müdürlükte çalışanlar hep infaz koruma maaşı+mesai alıyorlar bizim torpilimiz yok diye onların yapacakları işte bizim sırtımızda bu meslek hep basamak olarak kullanılıyor bu memlekette torpil bitmedikçe iflah olmaz teşekkürler
Beğen · · Gönderiyi Takip Et · 3 saat önce
4 kişi bunu beğendi.

Ertan Keles sadece ankara için değil maalesef bakanlığımız heryerinde var böyle şeyler, şimdi denetimli serbestliklere müdür yardımcıları alacaklar, çıkardıkları yasada yazılı ve mülakat sınavla alınır diyor, zaten adı mülakat olan yerde dayın yoksa ne...
Devamını Gör

Facebook grubundan alıntıdır:

Süheyl Yasin Aslan
İKM OLANLARA NACİZANE ÖNERİLER

Öncelikle korkmayın,korksanız da belli etmeyin.
Cezaevine her girişinizde kendinizi arayın,(üzerinizde cep telefonu sim kart olmaması için dikkat edin)
Cezaevinde olanları 3 ay kadar iyice gözlemleyin,memurların hal ve hareketlerini,mahkumların hal ve hareketlerini analiz edin.
... Kendinize dost,arkadaş edinin,
İşinizi kurallar çerçevesinde yapın,
Eskimiş memurların absürt sözlerini kaale almayın,
Aklı başında olanların nasihatlerine kulak verin,
Harama tevessül etmeyin,
Panik atak olmayın,
Yeri gelince sorumluluktan kaçmayın,
Kuralların dışında fazla inisiyatif almayın,
Mahkumlar ve yakınları ile samimi olmayın,
Mesleki açıdan umutsuzluğa düşmeyin,
Hemen pes etmeyin,biraz sabredin,
Boş zamanlarınızı faydalı geçirin(Aöf,kitap okuma,dil öğrenme)
2 Mayıs, 11:58
6 kişi bunu beğendi.

Cengiz Güneş aslında bu yazılanları sadece meslek hayatında değil normal yaşantımızda da uygulamak lazım :))
2 Mayıs, 12:02 · Beğen · 1

Aykut Kocaman kardeş iş yapmaya gidiyoruz bunlar nedir?
2 Mayıs, 19:18 · Beğen

Süheyl Yasin Aslan BUNLAR TECRÜBELİ BÜYÜKLERİMİZİN TAVSİYELERİ
2 Mayıs, 19:18 · Beğen

Aykut Kocaman tavsiye tabi eyv. da savaşa gider gibi. savaştan gelmişiz zaten. neyse eyv
2 Mayıs, 19:19 · Beğen

sağolasın keskin... arkadaşlar keskin adminimin paylaştıklarını çok iyi takip etmenizi öneriyorum lütfen duyarlı olalım. siz üyelerimiz için araştırmalar yapıyor.

Yukarı Alt