Bakırköy komisyonu adayları

tavsiyelerin için sağol canım ama sanırım gerek kalmadı az önce adliyeyi aradım herkes teslim etmiş belgelerini:( erkeklerden daha varmıoş etmeyen... yeni alımı bekliycem senin bana göre şansın biraz daha fazla ama benim hiç yok nerdeyse .... gerisini rabbim biliyor artık
Cok uzuldum canım :( kısmet değilmiş demek hayırlısı daha bir sürü alım olucak tatlım sıkma canını hiç tamam mı?

diablocuğum eğer yedeklerden belgeleri istedilerse sağlık raporunu götüreceksin tabi. o da belgelerin için de. ha tabi yedeklere sıra gelmez sağlık raporuna vrdiğin para yanarsa şans diyelim. ama yedek sıran iyi. ben senin yerinde olsam götürürdüm.

stanyy yazılanları okudum da seni eleyen komisyonun adaletinden şüphe ettim . askerliğini yapmışın bi de ona rağmen elemişlr. üzülme bu olmadı bidahaki olur belki ama sana tavsiyem git ankara ya da erzurum koms. gir. askerliğini yapanların şansı yüzde 90 orada. bakırköyde ise ya torpilin olacak ya da şansın. garip bir komisyon. 10 kişi alıyolar mülakata 10 kişiden 1 i askerliğini yapmış. tek soru sruyolar. bilen çıkmıyor. sonra 10 kişiden puanı en düşük olan aday kazanıyor. fiziken en sıska. askerliği yapmamış. evli değil. yani neye göre seçiyolar anlam veremiyorum. ya torpil ya şans.

ulan bi de küsüratlı puan veriyolar ya alacakalrına yüksek puan vermişler. sonrasında uçurum var. 30.25 25.75 yani bu puanları vermek için nasıl bir hesaplama yapıyolar?

uzun lafın kısası hakim savcılık sınavı kopya nedeniyle iptal edilen bir ülkedeyiz. bu sebepten adalet beklemek hayalperestlik olur.

Ben Adana'da olduğum için Adana için girdim. Komisyonda Kahramanmaraş'tı. Kahramanmaraş Komisyonunda mülakata girenlere sorduğum kadarıyla kimseye askerlik sormamışlar. Ben Başsavcıya Uzman Jandarmadan ayrılma olduğumu ve bunun askerliğime sayıldığını söyleyince başsavcı benim ismimin yanına bir işaret koydu gözümün önünde. Zaten bunu forumada yazmıştım. Hepsinin karşısına tek tek geçtim. Maraştaki mülakat öyle oldu. Konferans salonunda. Takım elbiseliyim, fiziğimde gayet iyi, kendime güven tam, saygıda kusur yok, heyecandan eser yok. Başsavcı 1 soru sordu, yarısını bildim ama bana önemli değil dedi. Uzman Jandarmadan ayrılma olduğumu öğrenince hemen kaynaştık onunla. Komisyon başkanının karşısında başka biri vardı. Onun gitmesini beklememi söyledi. Yani bana sadece bekle dedi. Sonra komisyon başkanının karşısındaki gidince bana geç dedi ve komisyon başkanının karşısına geçtim. 2 soru sordu. 1'ini tam diğerini yarım bildim. Sonra geçtim diğer bayan hakimin karşısına 3 tane tarih sorusu sordu. 3'ünü de bildim. Verdikleri puan sözlü sınav 38, mülakat 40. Bu mülakatlarda referans olayını görünce askeriyenin mülakatındaki adaleti mumla arar oldum. Askeriye'nin mülakatında elenip onda haksızlığa uğradığını düşünenler olabilir ama benim girdiğim zamanki Uzman Jandarma mülakatı son derece adildi. Sağlam adamı kesinlikle elemediler. Askeriyenin mülakatıda komisyon komisyon ayrılmıştı. 1.Komisyon, 2.Komisyon şeklinde. Ben 2.Komisyondaydım. Bizim komisyon 15 kişi civarıydı. Hemen hemen 10 kişi tam asker olacak cinstendi. Bu 10 kişinin hepsi bende dahil mülakatı referansız geçtik. Üstelik hiçbirimiz takım elbiseli değildik. Mesela benim üstümde kotpantolon ve tişört vardı. Kimisi kot pantolon, gömlek şeklinde. Ben İKM mülakatına da aynen böyle gidecektim ama herkes takım elbiseyle gitmek avantaj olur dediği için takım elbiseyle gittim ama gördüğüm kadarıyla bir avantajı olmadı. Gerçi takımla gitmeseydim yine elenirdim çünkü yaptıkları mülakatta adaletten eser yok.

Valla kardeşim insanda heves felan bırakmıyorlar tekrar bakırköyde sınava girmekten kokuyorum açıkçası. Ama diğer komisyonlarda sütten çıkmış ak kaşık olduğunu sanmıyorum herşey kısmet diyoruz ama senin benim kısmetimi başkalarına veriyorlar bence.

stanyy nasip falan diyorlar ama ben tam olarak ona da inanmıyorum. Çünkü referanslı girenler bizim nasibimizde varsa onu engellemiş oluyorlar. Binde bir çıkıyor referansız girenler diğer referansız olanlarda onu örnek alıyor bende öyle girebilir miyim acaba diye çırpınıyor. O referansla girenler acaba birde referansını araya sokmadan kendi kendine girmeye çalışsaydı acaba referansla girerek 100 puan aldığı gibi yine 100 puan alabilir miydi?

mübaşirlik ve katip alımlarına baksana abla.. napıcan daha ikm ilanını.. bi onlardan dene şansını ondan snra bekle ilanın açıklanmasını..

mübaşirlik ve katip alımlarına baksana abla.. napıcan daha ikm ilanını.. bi onlardan dene şansını ondan snra bekle ilanın açıklanmasını..
mübaşirlik değil de katipliği düşünüyorum ablacım klavyeme pek güvenmiyorum ama çalışarak yapabileceğimi düşünüyorum.

mübaşirlik değil de katipliği düşünüyorum ablacım klavyeme pek güvenmiyorum ama çalışarak yapabileceğimi düşünüyorum.

q çalış yaparsın ben sana güveniyorum

q çalış yaparsın ben sana güveniyorum
sağol kardeşim ;) beni direkt sorumluluk altına soktun şu anda :D

belgeleri teslim etmek için son gün yarın mı arkadaşlar , bi de ben üsküdar adliyesine veriyorum di mi belgeleri tabi yedekler için konuşuyorum.

Yukarı Alt