ANKARA KOMİSYONU ADAYLARI

yarın olsada kurtulsak şu işkenceden artık ,,valla psikolojim bozuldu...yarında kesin öğleden sonra açıklarlar...[/quote
öğleden sonra çok gec olur ..
bulundugum ilden ankaraya suan bilet bulmakta bile zorlanıyorum..ki yarın öğleden sonrayı bulursa heralde hıc bulamam.
merak edıyorum acaba bunları,,onlar da,,, düşünüyormu...

Baha

Yeni Üye

ilk başvurumda bende aynı senin gibiydim psikolojim bozulmuştu.Umudunu kırmak istemem listeye girdikten sonra asıl işkence başlıyor çok umutlanıyorsun emek veriyorsun bide bakmışsın savcının bi yiğeni çıkıyo geliyo.... artık anladın gerisini

ilk başvurumda bende aynı senin gibiydim psikolojim bozulmuştu.Umudunu kırmak istemem listeye girdikten sonra asıl işkence başlıyor çok umutlanıyorsun emek veriyorsun bide bakmışsın savcının bi yiğeni çıkıyo geliyo.... artık anladın gerisini

ayyy deme deme yaa uzulurumm:(suan tek bişeye odaklandık ya şimdi beklemek cok can sıkcıı..
ama tabı bide bunun komisyon tarafı var dediğin gbii.nasipse olur dıyorum artık.inşallah canı gönülden isteyen herkesin olur

Baha

Yeni Üye

ayyy deme deme yaa uzulurumm:(suan tek bişeye odaklandık ya şimdi beklemek cok can sıkcıı..
ama tabı bide bunun komisyon tarafı var dediğin gbii.nasipse olur dıyorum artık.inşallah canı gönülden isteyen herkesin olur

Çok fazla isteme olmuyor gerçekten olmuyor.Listeler açıklanır heyecanlı heyecanlı listelere bakarsın bi bakmışsın listede varsın sonra boy kiloya gidersin onun listesi açıklanır bide bakmışsın orda da varsın. en son mülakat günü gelir asıl olay orda başlar.Şu bir gerçek arkadaşlar bekarsanız üniversitede iyi bir bölüm okuduysanız ve birazda parlak ve güzelseniz diksiyonunuz falan çok düzgünse göze batıyorsanız adamlar almıyor sonuçta yapacağınız iş belli.Geçen adliyede bir işim vardı orda bi infaz koruma memuru ile tanıştım.Sordum adama nasıl meslekten memnunmusun önerirmisin dedim bana dediği tek laf şu iyi kavga edersen çok güzel aynen bunu söyledi şok oldum.İkm farklı birşey arkadaşlar kader mahkumları da pisliklerde var bunları göz önünde bulundurun.Zaten komisyonda bunları göz önünde bulundurarak hareket ediyor

Baha

Yeni Üye
sakın benide yanlış anlamayın mevcut infaz koruma memuru arkadaşlarım.Mesleği kötülediğimden falan değil zaten mesleğe kötü gözle baksam ben kendim mülakatlara başvurmazdım.Anlatmak istediğim nokta ikm nin çalışma koşullarına göre mülakatlarda adam seçiyor komisyon.Çok nazik kibar eli yüzü ter temiz adamı ben olsam bende almam.

Baha

Yeni Üye

demek ki göze battığın 1 nokta varmış.Arkadaşlar bi laf vardır işe göre adam diye.Ben TSK yı bıraktım.Daha öne bi kaç kere bende komisyon üyesi olarak mülakatlarda komisyonda bulundum.Belirli bir profil vardır o profile göre adam alınır.Bakın yanlış anlamayın soruları bilmek falan hikaye zaten kpss den 70 ve üstü bir puan alan kişi kendisini ispatlamış demektir adam orda soru sora dursun.Bana tarih soruyor lan ben zaten kpss den 80 almışım tarihi falan full yaparak sen neyin derdindesin.Ben ne dersem deyim anlamazsınız.Derdim çok umutlanmayın nasibiniz de varsa olur olmazsa da zaten yıkılmayın

demek ki göze battığın 1 nokta varmış.Arkadaşlar bi laf vardır işe göre adam diye.Ben TSK yı bıraktım.Daha öne bi kaç kere bende komisyon üyesi olarak mülakatlarda komisyonda bulundum.Belirli bir profil vardır o profile göre adam alınır.Bakın yanlış anlamayın soruları bilmek falan hikaye zaten kpss den 70 ve üstü bir puan alan kişi kendisini ispatlamış demektir adam orda soru sora dursun.Bana tarih soruyor lan ben zaten kpss den 80 almışım tarihi falan full yaparak sen neyin derdindesin.Ben ne dersem deyim anlamazsınız.Derdim çok umutlanmayın nasibiniz de varsa olur olmazsa da zaten yıkılmayın

aynen katılıyorum. geçen mülakatta savcıya lisans tamamladım dereceyle mezun oldum dedim.. o zaman burda ne işin var dedi.. tipime baktı özenmiş gelmişim takım giymişim saçlarım fönlü gayet düzgün.. bu sefer tam tersini yapıcam ama :mad:

tabi sıralamaya girersem...

aynen katılıyorum. geçen mülakatta savcıya lisans tamamladım dereceyle mezun oldum dedim.. o zaman burda ne işin var dedi.. tipime baktı özenmiş gelmişim takım giymişim saçlarım fönlü gayet düzgün.. bu sefer tam tersini yapıcam ama :mad:

ben çokta ınanmıyorum buna evet mutlaka bı yuzdelık payı vardr dediğinizin..
ama ben göryrm eli yuzu düzgun bay ve bayan ıkm larde var yanı..bnların hpsi mı referanslı yanı

Baha

Yeni Üye
Bakın arkadaşlar ben takım elbise ile gittim saç salak o biçim sinek kaydı traş falan.Tanışma faslından sonra hangi üniversiteyi bitirdin?Bölümünün iş imkanı çok neden branjını yapmıyorsun.Benden önce mülakata giren biriside eşortmanla girdi :) adam kazandı ben elendim.

geçen sefer kazananlardan birinin eşi kazandığı yerde ikm ymiş.. mülakatta savcı demişki başvurduğun cezaevinin müdürü kim.. kızda gayet laubali ve ukala bir şekilde kocama sordum da söylemedi demiş basmış kahkahayı ve başka ne soralım demişler hakimler birbirlerine sorun sorun sorun çekinmeyin demiş kız. dışarı çıktı bunları bize anlattı güle güle.. kıyafetinden hiç bahsetmiyorum zaten.. dedim ki kendi kendime tamm ben kazanamasamda bu kız bu hareket söz tavırlardan sonra hiç kazanamaz.. sonra listeler açıklandı .. o kız kazanmış.. eşinin çalıştığı cezaevine .. çok zoruma gitti.. o kız nasıl kazandı hala hazmedemiyormmmmmmmmmmmmmmmmmmm:(

işte böyle şeylere çok canım sıkılıyor yaa.. anladık torpilin var bari göze bakma diğer insanları sinir etme dimii.. giy takımıın gel .. yok illee aykırı olcaklar....................off

Baha

Yeni Üye

ben çokta ınanmıyorum buna evet mutlaka bı yuzdelık payı vardr dediğinizin..
ama ben göryrm eli yuzu düzgun bay ve bayan ıkm larde var yanı..bnların hpsi mı referanslı yanı

Zaten referansı olmayanlardan bahsediyoruz.Bakın açık konuşayım işe göre adam dedim ya.Ben muazzaf subaydım bazı sebeplerle bırakmak zorunda kaldım mesleğimi.Sizin gibi üniversite okudum sonra TSK ya girdim.Orda mülakatlarda çok çok uyanık adamları almıyorduk eli yüzü temiz sağlam duruşu olan hani bundan acayip asker olur derler ya öyle adamları alıyorduk tabi referanslılar hariç.Bu çark böyle dönüyor siz ne kadar inanmasanızda böyle maalesef.Osmanlı da da böyleydi Türkiye Cumhuriyetinde de böyle.Eğer çok yakışıklı yada güzelseniz düiksiyonunuz falan çok iyiyse aynı zamanda okuduğunuz bölümünde iş imkanı fazlaysa bence sağlam bir referans bulun Başsavcıdan olsun

o tipler kendini belli betmekten gurur duyuyolar...bende bi mülakata gitmiştm,,kızın biri pikniğe gider gibi gelmişti ama kazandı...biz burda acaba birinden bi kıvılcım duyarmıyız ki die günlerdir site site dolaşıoz adamlar kazancaklarından o kadar eminki umurlarında değil :(

Baha

Yeni Üye

Sen burda kıvılcımdan bahsediyorsun mülakat günü millet mülakattan çıkanlara ne sordular diye kapı eşiklerinde sabah 8 den akşam 6 ya kadar beklerken yanımda ...... Adliyesinden Cumhuriyet Savcısının amcasının oğlu milletle dalga geçiyordu salaklara bak diye.Adam çorumdan gelmiş Akşam 5 olmadan girmem lazım son otobüs 5te. otobüse yetişeçeğim amcamınoğlunu arayımda içeriyi arasın komisyondan çağırtsınlar 5 e kalamam çıkar giderim beni buraya getirtti bekletip durmasın diyor.Adını da yazayım mı ispat olarak Murat tüz... isimli bir kişi.Mülakata girdi 60 saniye sonra çıktı biz 5 dakka sohbet ettik içerde sonuç murat kazandı bize naşşş.Cumhuriyet Başsavcısı Çorumlu.Yanında katip ve şofürlüğünü yapanlar çorumlu.Yanlış olmasın Muratın amcasınınoğlu Cumhuriyet Savcısıydı ya o da çorumlu.Murat ta çorum :) mesajı okuyunda sileyim şaka bu böyle şeyler olamaz dimi :) ORTALIK ÇORUMLU KAYNIYOR O GÜNDEN BERİ ÇORUMLULARA SEMPATİM VAR.......

Sen burda kıvılcımdan bahsediyorsun mülakat günü millet mülakattan çıkanlara ne sordular diye kapı eşiklerinde sabah 8 den akşam 6 ya kadar beklerken yanımda ...... Adliyesinden Cumhuriyet Savcısının amcasının oğlu milletle dalga geçiyordu salaklara bak diye.Adam çorumdan gelmiş Akşam 5 olmadan girmem lazım son otobüs 5te. otobüse yetişeçeğim amcamınoğlunu arayımda içeriyi arasın komisyondan çağırtsınlar 5 e kalamam çıkar giderim beni buraya getirtti bekletip durmasın diyor.Adını da yazayım mı ispat olarak Murat tüz... isimli bir kişi.Mülakata girdi 60 saniye sonra çıktı biz 5 dakka sohbet ettik içerde sonuç murat kazandı bize naşşş.Cumhuriyet Başsavcısı Çorumlu.Yanında katip ve şofürlüğünü yapanlar çorumlu.Yanlış olmasın Muratın amcasınınoğlu Cumhuriyet Savcısıydı ya o da çorumlu.Murat ta çorum :) mesajı okuyunda sileyim şaka bu böyle şeyler olamaz dimi :) ORTALIK ÇORUMLU KAYNIYOR O GÜNDEN BERİ ÇORUMLULARA SEMPATİM VAR.......

mesaj alınmıştır :)

Baha

Yeni Üye

Çorumluları seviyorum :)))) çorummmmmmmmmm Bende asker psikolojisi var takıntılıyım özellikle bi çoruma gideceğim çok seviyorum çorumu

Yukarı Alt