2012 - 2013 SÖZLEŞMELİ İKM ALIMI

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
1988 adet öğrencinin tamamının eğitimi Temmuz ayında bitiyor. 2 grup olarak ayırdılar yani. Temmuz ayından sonra eğitim merkezleri boş kalmaz öğrenci alınır ama acaba ilan ne zaman çıkar? Mart ayında çıkar mı bilmiyorum ama Nisan-Mayıs ayında çıkma olasılığı yüksek. Sözleşmeli alım olmayacak mı acaba?

Anladım.

Lâkin, bir arkadaş eğitimler için sadece Cezâ ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan eğitim merkezlerine bağlı kalınmayacağını, polis eğitim kurumlarının bazılarının da yeni eğitimler için tesislerini kullanıma açacağını söyledi. Bu da ilânların erken açıklanmasına vesile olabilir.

Sözleşmeli alımın da durumu meçhul be ''Debua'' kardeş. Ümidim kalmadı şahsen çıkacağına dâir.

Söz dönüp dolaşıp tek biryerde bitiyor; ''Cenab-ı Allah, bilir en doğrusunu...''

hayır kardeş. ben sadece eğitim merkezleri o tarihte boşalacak dedim. ama yeni eğitim merkezleri yapılıyormuş. herneyse sözleşmeli alım çıkmaz diye birşey yok bence. bakarsın kadrolu çıkar eğitimli olmaz. onceki senelerde oluyordu böyle. birde şu varki daha 2013 yılı için ikm alınmadı. dolayısıyla açık vardır. bende sizler gibi ilanı beklemedeyim. inşallah en kısa zamanda çıkar. sözleşmeli veya öğrenci çıksında yeterki ilanı görelim.benin tahminim mart ayı içerisinde çıkabilir.

birde bu alımlarda çok büyük beklenti içine girmemek lazım. herşey ilan çıkınca bitmiyor. mulakatı kazanamayınca çok üzülüyoruz. o yuzden bence biraz temkinli yaklaşmak en doğrusu..çunku ben bunları yaşadım. inşallah bir daha yaşamam.

dün akşam konuştum arkadaşla 2. gruptaymış nisan 20 de egitimi bitiyormuş 2 ay staj var sonra arkadaş 2. gruptaymış

Sözleşmeli alım osaydı şuana kadar çıkardı bence. Bazı yerlerdede ikm fazlalığı varmış. Onlarıda ihtiyaç olan yerlere dağıtacaklarmış diye duydum. Alım muhtemelen kadrolu olacak.

kardeşş öyle bişey sözz konusu olamaz.ihitiyaç olan yer var ise oaraya personel transferi diye bişey olmaz bence.ihitiyacı az olan yerlerin müdürleri personel kalemi vss durumu genel müdürlüğü bildirriler ki zaten genel müdürlük nerde kaç persnel olduğunu bilir onun için oraya yeni memur alımı yaparr

Sen bukadar eminsin madem O zaman benim tanıdığım ikm olarak çalışan arkadaşlarım yalan söylüyorlar demekkio_O

Sen bukadar eminsin madem O zaman benim tanıdığım ikm olarak çalışan arkadaşlarım yalan söylüyorlar demekkio_O400 yakın ceza infaz kurumu var o arkadaşların nerde kaç personel var onuda biliyolarmı??eksik kadro var ise bunu komisynlar aracılığıyla genel müdürlüğe ve en son bakanlığa iletilir müteakiben de kadro tahsisi yaplır.neticede yapım aşamsında olan onlarca ceza infaz kurumu ve kampüsü var buralarında personel ihtiyacı transfer şeklinde değilde yeni personel anlamında yapılır kardeşim anlatmak istediğim budur

Genel Müdür katiplik alımının ardından 4000 tane alınacak dedi. Katiplik mülakatıda Nisan'ın ilk haftasında olacak. Eğer Mart ayında çıkmazsa Nisan'ın ilk haftasından sonra her an çıkabilir çünkü katiplik alımı bitmiş olacak. İnşallah çıkar diyelim.

Sen bukadar eminsin madem O zaman benim tanıdığım ikm olarak çalışan arkadaşlarım yalan söylüyorlar demekkio_O400 yakın ceza infaz kurumu var o arkadaşların nerde kaç personel var onuda biliyolarmı??eksik kadro var ise bunu komisynlar aracılığıyla genel müdürlüğe ve en son bakanlığa iletilir müteakiben de kadro tahsisi yaplır.neticede yapım aşamsında olan onlarca ceza infaz kurumu ve kampüsü var buralarında personel ihtiyacı transfer şeklinde değilde yeni personel anlamında yapılır kardeşim anlatmak istediğim budur

Bana söyledikleri istabula tayinleri çıkma ihtimali varmış. Eleman fazlalığı var bulundukları yerde. Dediğin yanlış demiyorum ama böyle bir ihtimal olmasa söylemezler heralde.

slm arkadaşlar biraz daha sabır inşallah çıkacak ilan sabır taşı olsa eminim çatlardı hakkımızda hayırlısı der hepinize selam ederim k.maraş dan....

gd1461

Yeni Üye
bence ilan nisanın ortasından sonra çıkacak gibi duruyor katiplik alımları sonrası ve 1.grubun eğitimlerinin bitmesinden sonra

cte sitesinde 2013 yılında eğitim planı yayınlanmış ve malesef ikm öğrenciliği yok. sadece alınan 1988 kişinin eğitimi var o bitince ikm öğrenciliği eğitimi gözükmüyor.yoksa ben mi yanlış anlıyorum. galiba alım falan olmayacak mı ne...

O zaman öğrenci değil sözleşmeli olarak alırlar. Beni umutlandıran Genel Müdürün 4000 kişi alınacak demesi. Mart ayında çıkmazsa eğer Nisan ayı içerisinde çıkması yüksek olasılık. Çünkü Nisan'ın ilk haftasında Katiplik ve Mübaşirlik alımı bitmiş olacak.

bu plan her senenin başında çıkar... üst yazıyla içinde değişiklikler olur. bu plana göre mevcut personelin eğitimi ve kaçar kişilik gruplar halinde olacağı belirlenir. yeni personel alımlarında bu planda değişiklik yapılır... örneğin 2. dönem öğrenciler geçen seneki planda yoktu. sonradan değişiklik yapıldı..

ayrıca herkese hayırlı olsun Denizli Eğitim Merkezi faaliyete geçiyor. planı iyice incelediğinizde bunu göreceksiniz. denizli eğitim merkezinin planındaki tarihlere bakarsanız ve diğerlerininkine aralardaki boşlukları göreceksiniz.
eğitim merkezler sadece cte için değil adalet saraylarındaki personeller, hakimler, savcılar diğer bakanlık ve genel müdürlük personellerinede eğitim ve konferans vermektedir..

alım bence sessiz devrim yüksek ihtimalle sözleşmeli olabilir yada kadrolu ama eğitimsiz çünkü bu plan yıl basında yapılıyormuş ama mustafa onun un açıklaması subatta oldu eğer eğitim konulacak olsaydı bence derdi ve bu açıklamayı bu plan açıklanmadan once yaptı madem 4000 kişi alınıp eğitim planında değişiklik yapılacaktı madem bu palnda değişiklik yapılıp kamuoyuna öyle sunulurdu diye düşünüyorum ama tabı bu bır- yorum ama ilan hazıandan once verilmez bence

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt