zabıt katibi alımı

arkadaşlar zabit katibi alımlarında en az lise mezunu olup kpps de en az 70 almak yetiyor dimi.başka özel şart varmı?

bende bilgisayar sertifikasıda yok transkripte yok.okul diploması olmuyor mu,ben oluyor diye biliyorum inşallah yanılmam

!!! bakirköy adliyesi zabit katipleri tekrar sinava tabi tutulacak BAKIRKÖY ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESi

ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

2013 / 3276 Muh. ( Özel Kalem Bürosu) BAKIRKÖY 05.04.2013

BAKIRKÖY ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ
ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN

Bakırköy, Büyükçekmece, Küçükçekmece Adalet Dairelerinde, görev yapan zabıt katiplerinden bir kısmının çeşitli mazeretlerle ( klavye yazım kullanım zayıflığı, UYAP ekranını kullanamaması, kol,el,bilek ağrısı, bel rahatsızlığı v.b.) duruşmalara giremedikleri ve duruşmaya girseler bile, yavaş yazım nedeniyle, mahkeme duruşma akışını aksattıkları duruşmaların uzamalarına sebebiyet verdikleri, Saygıdeğer Hakimler ve Cumhuriyet Savcılarınca iletilmektedir.
Ayrıca belirtilen görevi layıkıyla yapmamak nedeniyle, görevlerini layıkıyla yapan zabıt katiplerine ek iş yükü, getirilmekte işini hakkıyla yapan zabıt katiplerinin mağduriyetine sebep olunmakta ve çalışma barışı bozulmaktadır.
Yüksek Adalet Bakanlığı Memur Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Özel Şartlar Bölümünde verilen metnin bilgisayar ile "ÜÇ DAKİKADA YANLIŞSIZ EN AZ DOKSAN KELİME " yazma ve yazılan metnin verilen metne uygun olup olmadığı, metin anlam bütünlüğünün korunup korunmadığı, kelime veya cümle tekrarı veya atlama yapılıp yapılmadığının gözönünde bulundurulması gereklidir.
Zabıt katibinin asli görevi dosya ve kayıtları muntazam kazıntısız ve silintisiz olarak tutmak, karar ve zabıtları dikkatli ve itina ile yazmak dosyalara ait müzekkereleri, Hakim veya Cumhuriyet Savcısı talimatına uygun şekilde yazarak ait oldukları yerlere göndermektir.
Yargılama hizmetinin etkin , verimli ve amacına uygun olarak yürütülebilmesi için , asıl metne ait anlam bütünlüğünü metnin anlaşılırlılığını, kaybedecek düzeyde bozmak suretiyle yazan bir zabıt katibi adayının kamu yararı ve hizmet gerekleri açısından zabıt katibi adayı olarak istihdam edilmesine imkan bulunmadığı, gibi belirtilen bu özelliklerin göreve başladıktan sonra da devam etmesi ve hatta gerek bilgisayar UYAP kullanımı ve gerek yazım kabiliyeti olarak artarak devam etmesi gereklidir.
Yukarıda yapılan açıklamalar ışığında, Bakırköy, Büyükçekmece ve Küçükçekmece Adalet Dairesindeki zabıt katiplerinin görevdeki yeterlilik seviyelerini tespit etmek ve neticesine göre, hizmet içi eğitime tabi tutmak veya sözleşme feshi veya iş yoğunluğu az olan başka bir ( il dışı) Adliyeye tayin idari yaptırımlarının uygulanması yönünde çalışma yapılacaktır.

1
Planlama kapsamında yapılacak çalışmaya Adalet Komisyonundaki, C.Başsavcılıklarındaki, Mahkemelerdeki ve C.Başsavcılığındaki tüm zabıt katibi personeller dahil edilmiş olup, çalışma önce Bakırköy Adalet Dairesinde akabinde Küçükçekmece Adalet Dairesinde ve Büyükçekmece Adalet Dairesinde yapılacaktır.
Bu amaçla Bakırköy Adalet Dairesindeki; Ceza Mahkemeleri Zabıt Katipleri, 13 MAYIS 2013 Pazartesi günü saat : 15.00'den itibaren,
Bakırköy Hukuk Mahkemeleri zabıt katipleri ise 24 MAYIS 2013 Cuma günü saat : 15.00'ten itibaren,
Bakırköy C.Başsavcılığı zabıt katipleri ise 31 MAYIS 2013 Cuma günü saat : 15.00'den itibaren hizmet içi, bilgisayar ( UYAP) kullanımı ve yazma becerileri yönünden hizmet içi eğitim imtihanına tabi tutulacaktır. Yasal mazereti olmayan tüm Bakırköy Ceza ve Hukuk Mahkemeleri ile Cumhuriyet Başsavcılığı personelinin katılımı zorunludur. Duruşma sürmesi veya keşif veya izin , rapor gibi nedenlerle katılmayanlar mazeret kalkınca imtihana tabi tutulacaktır.
Bakırköy, Büyükçekmece ve Küçükçekmece Adalet Dairelerindeki Yazı İşleri Müdürleri yönünden ise kalem mevzuatı kapsamında hizmet içi eğitim imtihan yapılacak olup, yukarıda açıklanan aynı idari süreç, (başarılı olamayanlar için hizmet içi eğitim, sözleşme feshi, iş yoğunluğu az olan İl dışı Adliyelere tayin) yönünde çalışma yapılacaktır. Yazı İşleri Müdürleri için takvim ayrıca açıklanacaktır. ( Yetkili Yazı İşleri Müdürleri kadrolu müdürler ile birlikte eğitim ve imtihana tabi tutulacaktır.
Bakırköy, Büyükçekmece ve Küçükçekmece Adalet Dairelerindeki tüm zabıt katiplerinin ve yazı işleri müdürlerinin bilgilerine önemle rica olunur.

Orhan GÖDEL
Adli Yargı
İlk Derece Mahkemesi
Adalet Komisyonu Başkanı

D A Ğ I T I M :
Bakırköy Merkez ve Mülhakat C.Başsavcılıklarına
Bakırköy Merkez ve Mühakat Tüm Mahkemelere
Bakırköy Merkez ve Mülhakat Tüm Birimlere
"Bu evrak elektronik imza ile imzalanıp DYS üzerinden gönderilmiştir ayrıca fiziki evrak gönderilmeyecektir."
Adalet Sarayı 34144-Bakırköy/İstanbul Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat : Y.Yazı İşl.Md.-: Fatma KÜÇÜKKALFA
Sant.Tel :0 (212) 414 54 00-50 Dahili : 54 70
Sant.Tel (AveA) :0 (505 582 12 21-22-23) Faks : 0 (212) 583 03 23
E-Posta : www.bakirkoy.adalet.gov.tr E-Ağ : www.adalet.gov.tr 13:49

arkadaşlar bende bakırköye başvurdum ceza evi katipliği için tesettürlü bir bayanım klavye sınavını kazanırsam eğer mülakata tesettürlü gitsem sorun olurmu yani bakırköy komisyonunun bu tarz şeylere tepkili mi

Yukarı Alt