Denetimli Serbestlik Öğretmenlik

Unvan Değişikliği ile ilgili yönetmelik Cezaevi öğretmeni olmak için bilgi veriyor ama DS öğretmeni olmak için bilgi vermiyor. Yeni bir alan olan DS ile ilgili ne yönetmelik ne de genelge var . DS öğretmeni alımında unvan değişikliği ile ilgili uygulanması gereken şartlar uygulanmayabilir. Bildiğim kadarıyla cezaevinde kadrolu çalışan öğretmen adayı unvan değişikliği sınavına girerek kadrlu cezaevi öğretmeni olabilir Öğretmenin unvan değiştirerek yine öğretmen olması ve kadrolu personelin başka bir kuruma kadrolu geçiş yapması mantıklı gelmiyor bana.

mfidan66 kardeşim merhaba. anladığım kadarıyla cezaevi öğretmeni olmak istiyorsun. ben de henüz göreve başladım, sözleşmeli ikm olarak. yeni öğrendiğim bu konuda bende araştırma yapıyorum. seninle irtibatta kalalım.
arkadaşlara sormak istediğim bir şey var cezaevi öğretmenliğinde branşın önemi nekadar dır. bilginiz varmı? şimdiden saolun.

legolaman cezaevi öğretmenliği hakkında yönetmelikte gerekli bilgiler mevcut denetimli serbestlik öğretmnlik alımıyla ilgili bilgi yok malesef. merak ettiğim alımların ne zman ve nasıl olacağı. Bu konuyla ilgili bilgin olduğu müddetçe paylaşımlarını bkliyorum. saygılar. iyi geceler...

branşın önemi yok diye biliyorum eğitim fakültesi veya formasyona sahip olduğun müddetçe sıkıntı olmuyoe. Bizim kurumda iki öğretmen var birisi sınıf öğretmeni diğeri teknik öğretmen.

legolaman cezaevi öğretmenliği hakkında yönetmelikte gerekli bilgiler mevcut denetimli serbestlik öğretmnlik alımıyla ilgili bilgi yok malesef. merak ettiğim alımların ne zman ve nasıl olacağı. Bu konuyla ilgili bilgin olduğu müddetçe paylaşımlarını bkliyorum. saygılar. iyi geceler..

kardeş senede iki kez oluyor deniyor.kadrolu olmak şartmış, ha bide üç yıllık hizmet süresi geçirmiş olmak.

boş kadrolara alım yapılcağı zaman ilan verilir. daha sonra içerden geçicek kişilerinde durumu belli olur ama şu bir gerçekki içerdende geçse ünvan değişikliği için kadro gerekli

bilemiim inanki ne olacağını. hiç bir şey belli değil umarım bizi unutmazlar alımları ona göre yaparlar şartları öyle belirler...:(

slm herkese sözleşmeli dsm de çalışıyorum .fen bilgisi öğretmeni mezunuyum.şimdi kadroya geçsem seneye kpss den yüksek alsam adalet bakanlığı bana muvafakat verirmi meb de öğretmen olmam için ....

dsm olup olmayacağını yapacağın tercihler belirliyor... Mesela bu sene unvan değişikliği sınavı açıldı... Bizim kurumdan bir abimiz Ereğli dsmye atandı, aynı tercih listesinde rize L tipi ...vs. gibi kapalı CİK'lerde bulunuyordu. Yani sen öncelikle cezaevi öğretmenliği için gerekli şartları yerine getireceksin daha sonra açılacak sınavda başarılı bir sonuç aldıktan sonra açıklanacak olan görev yerlerinden tercih yapacaksın... DSM istiyorsan DSM seçebilirsin.

yok.ben zaten şu an dsm de sözleşmeli olarak çalışıyorum bir senedir.bu son torba kanununda dilekçe verip kadroya geçecez ya.. şunu merak ediyorum.ben seneye kpss ye girip yeterli puanı alınca MEB OKULLARINA (cezaevi öğrt. değil) atanmak için Adalet Bakanlığı bana MUVAFAKAT verirmi ??

Yukarı Alt