Denetimli Serbestlik Öğretmenlik

Halim

Yeni Üye
kalabalik sehirlerin dsm lerinde personel eksigi var. soylentilere gore dsm lere her pozisyonda alim-atama olacak. yargi paketlerinden sonra is yuku cok fazlalasti. ama kesin alim tarihi yok. ornek vereyim istanbul anadolu yakasinda toplam 50 personel varsa bunu 200 e cikaracaklar. yonetimden bu konuda gayri resmi aciklamayi kendim duydum. hakkimizda hayirlisi..

Denetimli serbestlik alımı sayfasına da yazmıştım. Denetimli serbestlik yasasıyla bakanlığa 2012 bütçe kanununa tabi olmadan 3490 kişilik bir kadro verildi. Bunun 860'ını İnfaz koruma öğrenci alımında kullandılar. 2630 kişi hala duruyor. Bunuda 2013 bütçe kanunu kabul edilmeden kullanması lazım. Yasada bu alım maddesi geçici madde olarak duruyor ve sonradan eklenmiş. 23 Eylül Kpss sonuçları açıklanmadan 2013 bütçe kanunu görüşmeleri başlar. O yüzden alımı yapmak istiyorlarsa Lisans Kpss açıklandıktan sonra ilan çıkması lazım. İlan çıktığında da ne alıyorlar görürüz. Lisans Kpss sonuçları tahminimce 6-10 Ağustos arası açıklanır. İlan da sonuçlar açıklandıktan sonra 1 hafta içinde çıkarsa çıkar.

Ama kacırdıgın bir nokta var alım olacaksa eylulde olur cunku ortaöğretim on lisans kpss var eylul ayında dsm lisansın yanında ortaöğretim ve ön lisanstanda alım yapıyor mesela bizim subeye 6 7 ikm alınacak ve bunlar denetlemeye gidecek 4 5 tanesi özel olarak surekli dısarıda olacak ....

Ama kacırdıgın bir nokta var alım olacaksa eylulde olur cunku ortaöğretim on lisans kpss var eylul ayında dsm lisansın yanında ortaöğretim ve ön lisanstanda alım yapıyor mesela bizim subeye 6 7 ikm alınacak ve bunlar denetlemeye gidecek 4 5 tanesi özel olarak surekli dısarıda olacak ....

O noktayı kaçırmadım ben. Lisans 2012, Ortaöğretim-Önlisans 2010 puanlarını isteyecek. Bakanlık ilan verirken Kpss'ye bakmaz. İhtiyaç varsa ilanı verir. O an hangi Kpss puanı geçerliyse o puanı ister. 2008 Temmuz İnfaz koruma alım ilanında Lisans 2008, Ortaöğretim-Önlisans 2006 puanını istemişti. Yasadaki geçici alım maddesini uygulamak istiyorsa Lisans Kpss sonucu açıklandıktan sonra ilanı vermesi lazım. 23 Eylül Kpss sonuçları beklenirse bu kezde yasadaki maddenin kullanılması tehliye girer. Çünkü 2013 bütçe kanunu görüşmeleri başlayacak. Zaten benim için önemli olan 23 Eylül'den önce olması. Benim ildeki Dsm'ye ordaki denetleme memurlarının dediğine göre en az 50 kişi lazımmış. Yasa kabul edildikten sonra adliyenin içinden ayrı bir binaya taşındılar. Bu işleri daha rahat yapmak için herhalde.

benim bildiğim kadrolu olduktan sonra unvan sınavı olacak ona göre alınıyor ama kurum içi mi kurum dısından mı o belirsiz

H@S@N senin deyişine göre bakanlık 2630 kişiyi kullanmayacak. Yani kadronun boşa gitmesine göz yumacak. 2630 kişiyi kullanmama gibi bir lüksü var mı bakanlığın?

tamam kardeşim o zamn 1 ay içinde alım yapmaları lazım bekleyelim yapacaklar mı bakalım inş yapsınlar ama .....

H@S@N kardeşim tabiki gönlümüz yapılmasından yana. Katipler.net'teki editörede sordum. Bu kalan kontenjanı kullanacaklar mı diye? O da dedi kontenjanlar her zaman sonuna kadar kullanılıyor ama ne olarak kullanırlar onu bilmiyoruz. Eğer kullanacaklarsa Lisans Kpss açıklandıktan sonra ilan çıkması lazım. Tabi herşey bakanlığın elinde. Ben zaten ayın 17'sine kadar süre tuttum. Lisans Kpss haftaya açıklanır muhtemelen. Ondan sonra 1 hafta içerisinde ya da en geç ayın 17'sine kadar ilanı bekliyorum. 17'sine kadar çıktı çıktı. Çıkmazsa eğer Kpss bizi bekler.

Hasan Bey ben sözleşmeli İKM olarak yeni alımlarda işe girdim aynı zamana Türkçe Öğretmeniyim DS öğretmenlik alımına başvuru yapamaz mıyım? Kurum içinde çalışanlara önelik tanınır mı?

Sessizdevrim hanımefendi cezaevi öğretmenliğinde dediğiniz gibi ama DS öğretmenlik alımıyla ilgili genelge ya da yönetmelik mevcut mu? Kurum içinde sayı olarak o kadar öğretmen adayı bulunmuyor bildiğim kadarıyla. 1550 öğretmen alımından bahsediliyor o yüzden sordum. teşekkürler

ilk önce kadroya geçmen gerekiyor. daha sonra ünvan değişikliği sınavına başvurucaksın...

Benim bildiğim kadarıyla komisyonun isteği ile öncelik personelden tedarik edilebilir. Yani Onay gerekiyor. Ben silifke M Tipin de gecici görevdeyim Anamur acılınca oraya gececeğiz. aramızda türkçe ve sosyal bilimler mezunu arkadaşlar var Burda eğitim şube de basladılar Anamura gidince de sanırım kurum Öğretmeni olarak devam edecekler..

ve dsm boş kadro sayısında fazlaca öğretmen açığı var. eğer sınav yapılırsa derecesiyle birlikte verilmişti kadrolar sözleşmeli değil kadrolu alım olur. yine çalışan personelden dsm müdürlüğüne geçiş olur.

Umarım kurum içinden başvuru yapmada bir engel olmaz da öğretmenlik görevimizi DS yapabiliriz umarım. Ama alımlar ve şartlarla ilgili bilgi olmadığı için bilgi kirliliği yaşıyorum kendi adıma...

Yukarı Alt