Denetimli Serbestlik Öğretmenlik

Kayıt
9 Mart 2012
Mesajlar
21
Beğeniler
0
#1
Denetimli Serbestlik Öğretmeni alımları ne zaman olacak? Şartları nedir? Kurum içinden alım öncelikli olacak mı? Kurum içinde sözleşmeli çalışan öğretmen adayı başvuru yapabilecek mi? Çalışma şartları ve görevleri nelerdir? Maaşları nedir? Bilgileri olan arkdaşlar yardımcı olursa sevinirim.
 
Kayıt
4 Ocak 2012
Mesajlar
2.130
Beğeniler
1
Şehir
eskişehir
#5
şuan denetimli serbestlikte görev yapan arkadaşlara soracağız. hasan arkadaşımızı türkçe öğretmeni ama öğretmen olarak atanamayınca ikm olarak şansını denedi ve dsm seçildi. birde halim arkadaşımız var.. onlarla irtibata geçin. onlarda herhangi bir duyum aldıklarında burada paylaşım yapacaklardır.
 
Kayıt
4 Ocak 2012
Mesajlar
2.130
Beğeniler
1
Şehir
eskişehir
#7
DSM seçilen arkadaşlara baktığımızda genel olarak 4 yıllık fakülte mezunları ve öğretmenler. tabi komisyona kalmış birşey bu
 
Kayıt
8 Mart 2012
Mesajlar
42
Beğeniler
0
#9
arkadaslar kurum içindeki uzman öğretmen arkadasımla bu konuyu gorustum alım olacak ama sözleşmeli olarak basvur sansını dene dedi yani bakanlığa belli olmaz olur verebilir dedi ben enine boyuna arastıracagım ilerleyen zamanlarda çalışma şartları cok iyi yoğun değiller dsm öğretmenliği maaşları 2700 kusur biz sözleşmeli ikmlerin maaslarıda 1860 fark baya var yani :) 1500 civarı yeni öğretmen alımı buyuk ihtimal öncelik kurum içi olur cunku deneyim gerektiriyor 15 gun oldu hala uyap sistemini tam anlamıyla öğrenemedik ordan anlayın :)
 
Kayıt
8 Mart 2012
Mesajlar
42
Beğeniler
0
#10
Dsm seçicek arkadaslarımda şiddetle tavsiye ederim gercekten cezaevinden cok daha rahat edersiniz bilgisayarınız masanız ve tabi dosyalarınız olacak :D uyap sistemi uzerinden calışsacaksınız maaşı cezaevlerinden biraz farklı 170 tl fazla (bu yıl sonuna kadar ) siz orda ikm değil denetleme memuru olarak gorev yapıyosunuz yani ikm ile pek alakanız olmuyor. Aynı yerde görev yapan bir abim var ilk gun bana Türkiyenin en rahat memurluguna hoşgeldin demişti sanırım cogu memurluga göre rahat tabiki çalışma arkadaslarınzda onemli bir etkiye sahip....
 
Kayıt
3 Haziran 2012
Mesajlar
19
Beğeniler
0
#11
hocam biz de isteriz dsm yi ama bizim isteğimizin bi önemi var mı? yani baştakiler istemedikten sonra biz ne kadar istesek te bir şey farketmez heralde.
 
Kayıt
8 Mart 2012
Mesajlar
42
Beğeniler
0
#13
izzet hocam siz tercihinizde dsmyi ilk sıraya yazın gerisi zaten komisyona kalmıs hoş benim 2, tercihimdi ama geldi yinede 3 kişi arasına girdim bellide olmuyor.öğretmenliğe gelince evet kadrolu olarak atanırsanız sınava girersiniz kesin ...sorularda cok agır değil ...
 
Kayıt
3 Haziran 2012
Mesajlar
19
Beğeniler
0
#16


Hasan hocam teşekkürler. Öncelikle okumam gereken 5 aylık ikm öğrenciliği var. Ardından dediğin gibi yaparız inşallah. Zaten amacım öğretmenlik kurumda :)
 
Kayıt
8 Mart 2012
Mesajlar
42
Beğeniler
0
#18


Hasan hocam teşekkürler. Öncelikle okumam gereken 5 aylık ikm öğrenciliği var. Ardından dediğin gibi yaparız inşallah. Zaten amacım öğretmenlik kurumda :) İnsallah hocam seneye bu forumda sizi öğretmen olarak görmek isterim;)
 
Kayıt
3 Haziran 2012
Mesajlar
19
Beğeniler
0
#19
Hayırlısı be hocam. Ben de sizleri görmek isterim. Muhtemelen 2013 un ilk aylarında olacak sınav. Geçen sene şubatta olmuş.
 
Yukarı Alt