Cezaevi Öğretmeni Olmak İstiyoruz!

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
BU PROJEYİ BAŞARIYA ULAŞTIRACAK OLAN BİZLERİZ!

Adalet Bakanlığı'nın açmış olduğu görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında başarılı olup, münhal kadroda yer bulamayan kurum personeli olan yedek öğretmen adayları, Meclis Genel Kurulu'nda yasalaşıp Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleriyle Koruma Kurulları Kanun'unda bulunan 1550 kişilik "Denetimli Serbestlik Öğretmenliği" kadrosunda görev almak için hazırlar.

18 Şubat 2012'de Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tefkifevleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan görevde yükselme ve öğretmenlik unvan değişikliği sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre sınavda 151 personel barajı aşarak başarılı sayıldı. Bakanlık ise cezaevi öğretmenliği için sadece 25 kişilik kadro tahsis etti. Sınava büyük bir özveri ve emek ile hazırlanan ancak başarıyla tamamladıkları halde münhal kadronun yetersizliği yüzünden 136 öğretmen adayı yedek olarak beklemektedir. Ceza infaz kurumundaki hükümlü/tutuklu psikolojisini iyi bilen , topluma kazandırılmasındaki eğitimine katkı sağlamak isteyen öğretmen adayları göreve atandıkları taktirde daha başarılı ve verimli olacaklarına inanıyorlar.

Kamu hizmetleri bütünlüğü ve devamlılığı ilkesi gereğince kamu görevlerinin özel koşullarına göre verimliliklerinin en yüksek olduğu ve hizmetlerden en yüksek oranda yararlanılacak bir birimde ve gördükleri eğitime uygun bir biçimde istihdam edilmelerinin kamu yararına daha uygun olacağı ve eğitimlerine uygun bir yerde çalışması durumunda maddi ve manevi yönden daha çok tatmin olacaklarını dile getiriyorlar.

Sınavda başarılı olup yedekte kalan öğretmenler için 1550 kişilik "Denetimli Serbestlik Öğretmenliği" kadrosu bir fırsat olup, bakanlıktan gelecek müjdeli haberleri bekliyorlar.

www.forumcip.com Ceza İnfaz Personelleri Forumu

erhan

Yeni Üye
FORUM CİP AİLESİNE BURDAN SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM BİZLERİN İSTEKLERİNİ DUYGULARINI PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN

Forumcip ailesi gerçekten bütün yaralara derman olmak için menfaatsiz çıkarsız bir aile ortamı kurup burada siz değerli kardeşlerimizin sorunlarını duyurmaya çalışmak için kuruldu arkadaşlar bu forum hepimizin bunu unutmayın

Arkadaşlarım 1550 kişilik denetimli serbestlik öğretmenliği kadrosundan bahsetmişsiniz. Ben şimdi yeni kazandım sözleşmeli ikm aynı zamanda sosyal bilgiler öğretmeniyim. Ama cezaevi öğretmenliği sınavına da girmedim doğal olarak. Peki bu kadrolara ben de başvurabiliyor muyum ??

erhan

Yeni Üye
ARKADAŞIM BU SINAV 18 ŞUBATTA OLDU BU SINAVA CTE PERSONELİ OLANLAR KATILABİLİYOR DENETİMLİ SERBESTLİK BİRİMLERİNE BU SINAVLA ALIYORLARDI BİRKISMINI CİK LERE BİR KISMINI DS LERE BİZDE BU SINAVLARDA MÜNHAL KADROYA GİREMEYEN AMA BAŞARILI OLAN GRUBUZ CTE İCERSİNDEN SINAVA GİREN VEYE GİRMEYEN BÜYÜK BİR GRUBUZ NEDEN KURUMDA İSTENEN ŞARTLARI TAŞYAN PERSONEL VARKEN DİŞARIDAN ALINSIN BİZ YEDEKLERDE TOPLAM 136 KİŞİYİZ AMACIMIZ YETKİLİ KİŞİLERE SESİMİZİ DUYURUP SINAVI KAZANAN VEYA KURUM İÇERSİNDEN SINAVA GİREMEYENLERDEN ALINMASI MÜCADELEMİZ BU .SİZ ARKADAŞLARIMIZINDA DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ

Çok haklısı erhan hocam. Ben de cezaevi öğretmenliği istiyorum . Tabi daha sınava gireceğiz. Dediğin gibi kurum dışından alım olmaması lazım. Zaten kadro az. Birde kurum dışından alım olursa.. Yine hüsran..

Bence geçiş verilmemeli ben infaz koruma memuru olmak istiyodum belki onların yüzünden olamadım şimdi öğretmenliğe geçiş istiyolar konu bu umarım yanlış anlamadım...

Destekliyoruz Erhan hocam ne gerekiyosa yapmaya da hazırız bu arada siz yedekte kalan öğretmen arkadaslarımızın ilk etapta alınacıgını düşünüyorum içinizi ferah tutun ;)

Bende öyle düşünüyorum Hasan hocam. Çünkü yedekte kalan arkadaşlar sınava girdiler. Madem ki o kadar öğretmen alacaklar ilk olarak onları alsınlar sonra tekrar sınav yapsınlar biz de o sınava girelim :p

emin26

Yeni Üye
inşlh arkadaşlar infaz koruma memuru olduk ama aklımız hep öğretmenlikte ben de türkçe öğretmeniyim umarım cezaevi öğretmenliğine geçeriz biraz farklı olacak ama kendi işimizi yaparız en azından

İnş hocam forumda öğretmenlik isteyen arkadaşımızın sayısı fazla. İnş hepimiz ereriz muradımıza ;)

Bende öyle düşünüyorum Hasan hocam. Çünkü yedekte kalan arkadaşlar sınava girdiler. Madem ki o kadar öğretmen alacaklar ilk olarak onları alsınlar sonra tekrar sınav yapsınlar biz de o sınava girelim :p Çok dogru 1. öncelik onların hakkı İsmail hocam onlar bi yerlessin arkalarından biz gdiyoruz :)

Bende öyle düşünüyorum Hasan hocam. Çünkü yedekte kalan arkadaşlar sınava girdiler. Madem ki o kadar öğretmen alacaklar ilk olarak onları alsınlar sonra tekrar sınav yapsınlar biz de o sınava girelim :p Çok dogru 1. öncelik onların hakkı İsmail hocam onlar bi yerlessin arkalarından biz gdiyoruz :)

Ben şimdi eğitim bilimleri çalışıyorum hep evde. İnş sınavda da eğitim sorarlar da yaparız. İnternette de o kadar aradım soruları bulamadım. Hala meçhul benim zihnimde sorular ..

forum cip ailesine sonsuz teşekkürler bizim duygularımıza tercüman oldukları için..maddi manevi cte ailesine en yararlı olduğımuz yerde olmak istiyoruz bunuda en iyi şekilde ifade etmişler tekrar teşekkürler..

Ben işletme mezunuyum. (Lisans). Bizlere de öğretmenlik yolu açık mı acaba?
Formasyon falan istiyorlar mı? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa bilgilenmiş oluruz.

Keskin kardeş formasyonun olması gerekiyor. Formasyon olmazsa kabul etmiyorlar .
Biz işletme bölümü mezunları zaten türkiye'de formasyon alamıyor. Birileri yurt dışından bir üniversiteden almışlar ama türkiye kabul etmemiş bunu. Ama belki YÖK bizlere de formasyon verir. Çünkü İktisat mezunlarına veriyor. Çok garip ama iktisata veriyor diğer bölümlere yok.

Yukarı Alt