Bandırma ikm öğrencileri

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

Adalet Bakanlığı Olur'u kapsamında 30 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Eğitim Merkezimizde gerçekleştirilmesi öngörülen infaz ve koruma memurluğu hizmet öncesi eğitim programı başladı. Eğitim Programının başlaması dolayısı ile Eğitim Merkezi Konferans Salonunda açılış töreni gerçekleştirildi. Eğitim Merkezi Başkanı Hâkim İbrahim KONUK ve öğretim görevlilerinin hazır bulunduğu açılış programında, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Eğitim Merkezi Başkanı KONUK; açılış konuşmasını yaptı. Açılış konuşmasında 'Eğitim Merkezinin u ana kadar gerçekleştirmiş olduğu eğitim programlarının nitelik ve nicelikleri ile ilgili bilgi veren' Hâkim KONUK, verilen eğitimlerin 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 2. maddesinde ifade edilen eşitlik ve insan hak ve onuruna saygı ilkeleri ile 3. maddesinde ifade edilen infazın temel amaçları çerçevesinde hükümlünün yeniden topluma kazandırılmasını sağlamayı amaçladığını ifade etti.

hayırlı olsun siz bitirdiniz biz başladık. inş. bizim sınavlarda iyi geçer die umut ediyoruz ama dersler epey kapsamlı acaba sınavlarda o derece zor oluyor mu?

ii geceler sessizdevrim bizim 5 aylık eğitim bittinde haman göreve başlayacakmıyız mesela 15 şubatta bitti ne zaman başlarız

size şu tarihte görev yerinizde olacaksınız diye komisyonunuz bildirecek.. tebligat gelirse 15 gün içinde eğer tebligat göndermezlerse direk tarih olarak bildirecekler.. fakat sizin eğitim bitince 15 gün içinde göreve başlarsınız...

evet hukuk dersi içinde 4 ayrı dersi barındırıyor. anlaşılan şu ki 3 aylık teorik eğitimi başarabilmek için epey bir terliyeceğiz.

Bugün ilk evci iznimi aldım. Haftaya da cezaevlerini gezeceğiz. Derslere ondan sonraki haftaya geçiyoruz. dersler korkutucu ama imkansız değil. Allah'ın izni ile bunun üstesinden de geleceğiz. 3 aylık teokrik eğitim de herkese başarılar.

eğitime başlayıp başarısız olan kimse yokmuş şimdiye kadar :) kendi rızası dışında eğitimi terk edenlerin dışında, sıkmayın canınızı :)

İstanbuldaki arkadaşlar bilgi paylaşımına devam edersek eğer eğitimdeki engelleri de aşabiliriz. Tıpkı eğitime başlamadan önceki bilgileri paylaştığımız gibi yapalım.

Yukarı Alt