2012 Mülakat Soruları

sessizdevrim sana neler sormuşlar öyle helal olsun bildinse ve tabi inşallah atanman için özellikle sormuşlardır. ben katiplikte bütün soruları bildim ama olmadı tabi olmamasında 3. sınıf öğrencisi olduğumu ağzımdan kaçırmam çok etkili oldu. ama cidden çok zor sorular bence benim tarihim çok iyi ama mesleki bilgide senin kadar iyi değilim. izmirde kaç kişi alınacak ki. aslına bakarsan soruları cidden cevaplamak hiç önemli değil onların sen kapıdan içiri girdiğin anda ilk izlenimleriyle verdikleri bir puan var daha sonrasında bu puanlar artıp eksilebiliyor.

evet arkdaşlar sizler için elimizden geleni yaptık aklınıza takılan soruları bizlerde bildigimiz kadar cevaplamaya çalıştık sizler için arkdaşlarımız ekitap yayınladılar mülakat konusunda sizlere yardımcı olması için her zaman oldugu gibi sayılı gün çabuk geçti 2-3 gün sonra mülakatların sonucu belli olacak.

sıralamaya giren arkdaşlarımızın hepsi cogu konuda bilgili oldukları için zaten sıralmaya girmeye hak kazandılar mülakatta asla bilgi ölçümü yapılmadıgının kanıtıdır bu...

sizler bildiginiz veya bi fikrinizin olmadıgı noktalarda kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz. kendinize güveniyormusunuz bir devlet memurunun gerektigi şekilde davranabiliyomusunz bu komisyon için çok önemli şunu aklınıza kazımanız gerekiyor ben bu işi hakkıyla yaparım hissini önce kendinizde sonra karşınızdaki komisyon üyelerine bunu hissetirin konşrken güçlü olun kendinize güvenizi odadaki herkese hissetirin dik durun bundan sonrası sizin kendinize kalmış bir olaydır nasibinizde kısmetinizde zaten varsa olacaktır...

mülakata gittginizde orda sizin moralinizi bozmak isteyen aday arkdaşlar olacaktır benim için müsteşar aradı bakan aradı belediye başkanı aradı kaymakam aradı muhtar aradı bekçi aradı gibi sözleri çok duycaksınız

moral bozmuyosunuz arkdaşlar ben mülakata girdigimde 10-15 kişi bu tür konşmalar yaptı benim moralim bozuldu çünkü torplim yoktu ama sıra bana geldi ve ben bunlara ragmen kazancam diyerek girdim odaya ve kazandım o torpili olan arkdaşlardan ise 1 tanesi bile sınavı kazanamadılar benim gibi kendine güvenen arkdaşlarım sınavda başarılı oldular

bunları neden anlatıyorum içiniz rahat olsun istedim daha öncedende söyledigim gibi bundan sonrası tamamen sizinle ilgili nasip kısmet ...

TÜM FORUMCİP ÜYELERİNİN KAZANMASI DİLEGİYLE ...saygılar

HerkeSin Hakkın da HayırLıSı Olur inŞaLLah. Allah GönLünüze Göre VerSin. EmekLerinizi BoŞa ÇıkartmaSın.

Geçen sene bir arkadaş mübaşirlik ve teknisyenlik mülakatına girmiş ve elenmişti. İkm mülakatına girince yine mi sen demişler :) Sonuç: Kazandı . Neden seninki de olmasın...

çok katılıyorum hatta bana sen yinemi gelmiştin dediler bende gelmem mi dedim. bana sorulan ilk soru
c.başsavcısı
- dünya erkekler günü var mıdır?
ben
- yoktur
c.başsavcısı
- peki neden yok ?
ben
- erkeklere hergün erkekler günü
c.başsavcısı
işte bu duymak istediğim cevap bu dedi. ağır ceza ve sulh ceza hakimine dönerek sizlere diyorum işte 364gün erkerler günü
ben güler yüzlü ve konuşmada sıkıntı çekmeyen ne kadar heyecanlansamda rahat davrana bilen bir insanım o yüzden benimle konuşmaları daha öncede daha samimi olmuştu. hatta o gülmeyen insanlara kahkaha attıracak kadar çok konuştum. ve ikna etmek için elimden geleni yapacağımı istiyorsanız biraz daha soru sorun ya da ben neden bu meslek için doğru kişiyim bunu size ifade edeyim dedim tamam yeterli dediler bakalım umudum hep tazeleniyor mülakat sonraları ankarada da öyleydi olmadı ama ikm ilk ve son olacak umarım bu mesleği istiyorum nedenini bilmiyorum ama bebeğin şekeri sevmesi gibi bende bu mesleği istiyorum inşallah olur.

arkadaşım allah senden razı olsun referans ta referans diye diyem kafamı yedıler umudum kalmamıstı ama sayende kendıme geldım allah razı olsun senden ınsallah kazanırız hakkımızla

arkadaşlar izmirde tek tek alıyorlar içeri. bununla ilgili özel mesajlar geldi. sınav komisyonu 3 kişi bilginiz olsun. herkesin hakkında hayırlısı olsun. soruları bilip bilmemek önemli değil. önemli olan mantıklı bir cevap verebilmek. sakinliği korumak.

gerçekten sizlere teşekkürü unutmamak gerekiyor mülakatta çıkmasada ben kişisel anlamda birşeyler öğrenmenin zevkini çok tatmış bir insan olarak yayınladığınız bilgileri not tuttum ve eminim ki onları bilmenin artısı özgüvenimi arttırdı. hepinize teşekkürler özel mesajlarla destek veren arkadaşlara burada genel anlamda dua eden arkadaşlara olsa da olmasa da herşey için teşekkürler. ikmler inşallah aranıza katılınca bende birilerine umut vericem ah ah. İNŞALLAH.

Berrin geçmiş olsun inş yerleşirsin, mülakata giren arkadaşlar kurtuldu izmir benim için 24 martta mülakat tarihi verdi bu süreci beklemek daha kötü ya

emrahh

Yeni Üye
merhaba arkadaslar ben bu sabah akhisar adliyesinde girdim ve sorular :
cezaevi türleri?
cezaevinde kimler çalısır?
kurtulus savası bati cephesi savasları?
cumhurbaşkanlarını say?
AtatürK'ün başkomutanlık ünvanı ile ilk savası hangisidir?
bakalım hepsini saydım boy 1.89 kılo 91 elımız yuzumuz cok şükür düzgün konuşmamızzda bi skıntı yok kazanacğım die bekliyorumm ama bakalım ne olacak herkese hayırlı olsun gırecek arkadslarıma bol sans başarılar...

emrahh

Yeni Üye
merhaba arkadaslar ben bu sabah akhisar adliyesinde girdim ve sorular :
cezaevi türleri?
cezaevinde kimler çalısır?
kurtulus savası bati cephesi savasları?
cumhurbaşkanlarını say?
AtatürK'ün başkomutanlık ünvanı ile ilk savası hangisidir?
bakalım hepsini saydım boy 1.89 kılo 91 elımız yuzumuz cok şükür düzgün konuşmamızzda bi skıntı yok kazanacğım die bekliyorumm ama bakalım ne olacak herkese hayırlı olsun gırecek arkadslarıma bol sans başarılar...

mülakkattan çıkan bir bayan olaraktan bana çıkanları söylüyorum:)
şapka kanunu ile gelen yeniliklerin sergilendiği ilk şehir neresi?
büyük taaruzun tarihi?
2. anayasamız?
ve son olarakta möntrö bogazlar sözleşmesinin tarihi?

niçin yapıldı kimler arasında diye hiç bi soru sormadı sorsa hemen diyecegim ama sadece tarihlerini sordu.bazı arkadaşlara
kktc kurucusu?
yakın zamanda ziyaret eden azerbaycan cumhurbaşkanı?
pakistanda saldırılarak ölen kadın başkan?
oskar ödüller?
dünya kapalı atletizim şampiyonası nerde yapılıdı kimler birinci oldu.
hatay anavatana katılmadan önceki cumhurbaşkanı?
80 li ve60 darbedeki hükümetin başındaki kimlerdi?
lozan ant. tarihi
sakarya meydan muharebesi tarihi
gibi güncel ve tarih agırlıklı sorular soruldu.
infaz koruma memurlugu hakkında ise tanımı görevleri ve ceza infaz müdürünün adını sordular kırıkkale adliyesinde
..

ben 2 soru bildim iki soru bilemedim hayırlısı bakalım kısmet heyecanla bekliyorum..

arkadaşım allah senden razı olsun referans ta referans diye diyem kafamı yedıler umudum kalmamıstı ama sayende kendıme geldım allah razı olsun senden ınsallah kazanırız hakkımızla

aslında bende referans korkusu yaşadım ama aslolan gerçekten neden sen sorusuna önce kendiniz cevap vermelisiniz diye düşünüyorum tabi hiçbir şey olmuş değil ama gerçekten umudum çok, insan kendine güvenmeli ama güveneyim derken ukalık boyutuna getiren insanlar oluyor işte o zaman da ters etki yaratıyor inşallah sizin içinde hayırlısı olur ama gerçekten önemli gerekirse kendimi size ifade etmek için bana bir kaç dakika verin diyin ben dedim ama gerek yok dediler ama bu mesleği istidiğinizi hissettirin en azından tekrar girdiğinizde gözünüzde gördükleri o ışığı unutmamaları sizi bir sonraki mülakatta hatırlamaları işinizi daha akıcı yapabilir mülakat açısından da genelde çünkü ilk girenlere 4 ya da 5 soru soruluyor benden artık o kadar bıktılar ki soru sormak yerine sohbeti tercih ettiler. sağolsunlar. komisyonu bırakın başsavcının koruması siz daha önce girdiniz mi dedi. artık o kadar özleşmişim ki adliyeyle bir parçası olmuşum.

hsyn64

Yeni Üye
çanakkale de girdim önce kendini tanıt dediler kısaca tanıttım sonra tarihteki ilk yazılı anlaşmayı sordular tarihini ve kimle arasında olduğunu sordular. fizan nerdedir ? dimyat nerdedir die sordular? ikmnin görevlerini sordular? iran sınırımızı belirleyen anlşmayı sordular ama bılemedim halifeliği kimden aldık onu sordular ve ordaki halifenin adını sordular.

Ben de Sincan'da girdim mülakata. Benim sorular;

1- Memur memurluktan atıldıktan sonra sicilinden ne kadar süre sonra silinir?
2-Fatih sultan mehmet'in şiir yazarken kullandığı mahlas nedir?
3-III. selim dönemini sonlandıran olay hangisidir?
4- Orhun abideleri hangi nerededir?

Sorular bunlardı arkadaşlar. 2 sine cevap verdim. 1. sorunun cevabını hala bulmuş değilim. 3 . ve 4. soruyu bildim.
Kendinden bahset dediler. Sonra okul falan. Nerede çalışıyorsun? Sonra sorulara geçildi. Sıkıcı bir ortam yoktu. Ama dünya kadar sorulacak soru varken neden ilk 2 soru böyle geldi anlayamadım.

o şekildeki bulunmaz bursa kumaşı vari soruları genelde tepki ölçmek ve bilmediğimiz sorulara nasıl cevap verdiğimiz konusunda bilgi edinmek için soruyorlar. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah emek verenlerin Allah yardımcısı olsun.

buket

Yeni Üye
ben manısada gırdım az once cıktım tek zorlanan benım gıbı yaklasık 35 soruya cevap verdım ve sorulşan sorular ne ataturkculuk ne ınkılap tarıhı nede ınfaz hukuku ıdı benden once dort bayan gırdı yaklasık 10 12 soru sorulmus tam 45 dk mulakatta kaldım .sorulardan bır kacı sunlar:
1:semerkand hangı ulkenın sınırları ıcnde
2:fransa ıle ıngıltereyı baglayan gecıdın adı
3:BM de kesın veto hakkı kımın
4:şengay antlaşması
5:dunyada musluman nufusu
6:mekke ve medıne arasında kalan topraklara ne denır
7:memura verılen dısıplın cezaları gıbı daha bır cok soru vardı resmen uc kısı arasında capraz sorguda ıdım

Yukarı Alt