YENİ İKM ÜNİFORMALARI

Kılık ve kıyafette uyulması gereken hususlara "tespih kullanılması yasaktır" hükmü eklendi.

Ceza İnfaz Kurumlarında görev yapan personelin kılık ve kıyafetlerine yeni düzen geldi.
17/8/2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza İnfaz Kurumları Personeli ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Öğrencilerinin Kıyafet Yönetmeliğinde kılık ve kıyafette uyulması gereken hususlara yeni bir düzenlemeye gidildi.
Uyulması gereken hususlar içinde yönetmelikte Üniforma ile birlikte kolye, künye, bilezik, küpe, madalyon, rozet ve benzerlerinin takılması yasaktır şeklindeki cümleye ve Tespih kullanılması yasaktır hükmü eklendi.
Ceza İnfaz Kurumlarında bayan personelin etek giyerek görev yapmalarının uygunluğu tartışma konusu idi. Yeni düzenlemede eteğin kurum içi faaliyetlerde kullanılmayacağı, ancak törenlerde kullanılacağı şeklinde değişikliğe gidildi.
Yönetmelikle, yazlık ve kışlık gömlekler, yerini yazlık ve kışlık tişörtlere bırakıyor. Artık kravat takmak da gerekmeyecek. Personelin giydiği çoraplardaki erkekler için lacivert, kadınlar için gri, şeffaf ve parlak olmayan ibaresi de yazlık,kışlık pantolonlarda En az % 70 pamuk ve polyester karışımı ile birlikte uygun koyu renkli çorap şeklinde değişti.
Kışlık üniformada giyilen parka da yönetmelikten çıkarıldı,onun yerine pardösü ve gocuk giyilecek. Eldiven,palska da yeni yönetmelikte bulunuyor. Daha önce farklı biçimde kep giyen kadın ve erkek personel bundan böyle aynı tür kep giyecek.Bayanlar törenlerde farklı kep giyecek Kepin kullanımıyla ilgili olarak da bir esneklik sağlanıyor. Artık kapalı mekânlarda kep takmak zorunlu olmayacak. Yeni üniformaların kollarında İNFAZ KORUMA yazısı bulunacak.

GALERİ =
Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

arkadaşlar her şey iyi hoş ta şu bot olayı benim canımı sıktı . askerden öne ayaklarımda hiç sorun yoktu. ta ki botları giyene kadar .askerden sonra belli başlı merhemler sürdüm düzeldi .şimdi bu botları giydikten sonra tekrar. o sıkıntıyı yaşayacağım diye korkuyorum

Yeni üniformalar yetişecek mi yakın bir zamana veya var mı kesin bir tarihi? Cezaevinin yeni olması gecikmesine neden olabilir mi ayrıca?

genelge yürürlüğe girdi. 2013 e kadar herkese dağıltımış olucak... cezaevlerine gönderilmeye başlandı...

nuh

Yeni Üye
genelde pek beğenilmedi sanırım ama bence oldukça başarılı. özellikle şu "ankara" "van" "kırıkkale" gibi şehir isimlerinin yazılması saçmalığından vazgeçilip "infaz koruma" yazılması oldukça isabetli olmuş

Arkadaşlar üniformaların (özellikle pantolonlar) kumaşları çok kötü.. Bence kumaşların değiştirilmesi lazım.. Hadi bu yaz bitti ama gelecek yaz o pantolonlar felaket olur... Hele sıcak bölgelerde görev yapan arkadaşlarımız daha fazla yaşayacaklar.. Yazın yakmayacak bir kumaş alıp bir terzide aynı model bir pantolon diktirmeyi düşünüyorum...

şehirlerin yazması bence saçmalık degil nerde görev yaptıgını gösteren kolluk arması yeni üniformada sol kolunda görev yeri arması sağ kolda infaz koruma yazan arma olacak ögrenciler öyle diktirmişler.

fatma sizinkide ters olmuş ha :D:D halam diyo beğenmedim ben :D keskin ismaile sormak lazım onların cezaevinde üretiliyor

nuh

Yeni Üye

şehirlerin yazması bence saçmalık degil nerde görev yaptıgını gösteren kolluk arması yeni üniformada sol kolunda görev yeri arması sağ kolda infaz koruma yazan arma olacak ögrenciler öyle diktirmişler.

ben bilmiyorum ama hangi şehirde görev yaptığı yazılı arma taşıyan başka üniformalı var mı? ayrıca şehir yazmayınca kaybolacak değiliz ki :) :) :)

ben bilmiyorum ama hangi şehirde görev yaptığı yazılı arma taşıyan başka üniformalı var mı? ayrıca şehir yazmayınca kaybolacak değiliz ki :) :) :)

şehir yazmasa olmaz polislerin bile var.bizim ceza evine geçiç, gelen personelin bile şehirlerini degiştir. sana göre basit bişey olbilir ama önemli bir yere sahip.

bize niye tşört gelmedi hala anlamış degilim pantolonlar çabuk geldi ölçülerimizi verdik 2 hafta içinde geldi:) birde tören kıyafeti geleçekmiş bizede verecekler mi yoksa törene katılan memurlara mı dagıtılacak.

Yukarı Alt