Örnek başvuru formu

Evet arkadaşlar sabah erkenden gidip başvurumu yaptım.neler yaptıgımı kısaca anlatayım belki yardımcı olur.Basvuru belgesi,diploma fotokopisi,sabıka kaydı(ücretsiz alınıyor adliyeden) ve 2 adet fotoğrafı baglı bulundugunuz adalet komisyonuna gidip teslim ediyosunuz.o belgeleri zarfa koyup size pttden aps ile yollamanızı söylüyorlar pttden aldıgınız aps fişini tekrar evrakları verdiğiniz komisyona götürüp teslim ediyorsunuz.Ve işleminiz bitmiş oluyor.Allah herkesin gönlüne göre versin arkadaşlar.

Ebru hanım hayırlı olsun.

Doldurduğunuz evrakı kontrol ediyorlar mı acaba? Mesela bir eksiğimiz, yanlışımız olsa söylerler mi?

Bir de arkadaşlar askerliğini nasıl yaptı hanesi vardı. Burayı nasıl dolduruyoruz, bilgi verebilir misiniz?

tabiki orada kontrol ediyorlar yanımdaki cocuk mesela imza atmamıstı attırdı,calısmak istedigi yeri yazmamıstı yaz dedi yazdı.bu arada 76 puanla erkek aday Edirneye basvurdu :D bunu da paylasmıs olayım

Ben edirne uzunkopruden basvurdum Edirne ikm ogrenciliği için mavili.imza dediğin şey sanırım adli kaydın olmadıgına dair belge yazıp imzalamaktan bahsediyorsun.ben sabıka kaydı aldım ucretsiz veriyolar 5 dak.da

hadi hayırlısı olsun o zaman cuma günü hürmetine raabim hayırlı kapılar açsın
yok sabıka kaydı belgesinin imzalanması değil bu evrakların gönderimini bu adliyeden yaptım gibi evraklarımı teslim ettim gibi neyse yaa pazartesi veya salı başvurunca anlarız
bir iki yorum okudumda imza falan diyorlardı kafam karıştı ondan sordum

ya Beyan dilekçesi vericeksin yada sabıka kaydı ben sabıka kaydını tercih ettim garanti olsun diye.Bu arada elinizi cabuk tutun neticede aps yani posta ile gidiyor evraklar ve uzaklıga gore zaman alır bu kadar ugrastıktan sonra bi aksilik olmasın sonra :D evt mavili mubarek cuma gununde tek duam su işin olması.Allah isteyen herkesin dualarını kabul etsin

evrakların ne kadar sürede gitmesi önemli değildir. son gün bile başvursan başvurduğun günün tarihi önemlidir...yani 30 kasımda bile şehir dışından başvuru yapılabilir. kesin ve net bilgidir.

tamam ugur beni duzelttigin için saol.Bu arada arkadaslar bu caısan memurlar neden işlerini duzgun yapmazlar anlamam ki b.koy adalet komısyonundan aradılar beni evrakların eksik diye cıldırdım tabi.. kımlık fotokopisi ve beyan yollamam gerekiyormus.pztsi bunları yapıp bir kez daha aps ile gondericem bunlarıda hazırlayıp evrakların ıcıne koyup öle teslim edin arkadaslar

bir tane başvuru formuna yapıştırcanız 2 tanede ayrı olcak toplamda 3 tane foto gerekli olmuş oluyor..

Yukarı Alt