ÖĞRENCİLİK

DASCI

Yeni Üye
arkadaşlar ben bugun istanbul eğitim merezini aradım dedim 24 nisan da öğrencilik eğitmi başlıyacak
adalet bakanlığı eğitim programında yazmış şu ana kadar hiç bir şey belirtilmedi biz çalışan insanlar olduğumuz için en az 15 gün önceden çalıştığımız yere çıkışımızı vermemiz lazım şimdi ne yapalım

ordaki arkadaş o hazırlanan program yıl için hazırlanmış ne zaman başlar kesin cevap veremem dedi

şimdi arkadaşlar bilgisi olan varsa bilgilendirirsez sevinirim

ikm38

Yeni Üye
arakadaşım bende ankarada eğitime gireceğim kayseri ikm öğrenciliğini kazandım bende keciörendeki okulu aradım ne zaman eğitim başlayacak diye sordum 24 nisan dediler yani kesin her şey bellii ne zaman eğitim olacak hangi dersler olacak belli bende işten ayrıldım istersen işten cık bu iki hafta veya üç hafta için ailenle vakit gecir gez toz arkadaşım bundan sonra boş vakitimiz olmaz

ikm38

Yeni Üye
tabiki hangi komisyonu kazandısan seni bilgilindirecek mesala ben kayseri kazandım kayseri beni aracak ona göre gideceğiz .biz 10 arkadaş kazandık birbirimizle haberleşiyoruz ve görüşüyoruz olurki ulaşılmazsa herkes birbirini söyler.şimdiden güzel bir arkadaşlığımız başladı ne de olda 5 ay eğitim ve sonrada beraber görev yapacağız

uluboy

Yeni Üye

çok güzel peki bu eğitim süresince devamsızlık hakkı gibi bişey olacakmı ve eğitim hangi sıkılık ve düzende olacak bilgin varmı veya eğitim şartları mesela silah eğitimi, olacakmı

ikm38

Yeni Üye
cte adelet.gov sitesinde duyurlar bölünmümde 2012 eğitim planlarında yazıyor.her şey belli her şey planlanmış şimdilik silahlı eğitim yok spor ve yakın savunma var toplam 13 tane ders var altında not var bu derslere ilave dersde olabilir diye belki sonradan silahlı eğitim eklenebilir toplam 260 saat. ağustos 6 - 17 arası ara var yani tatil ondan sonra son bir ay cezaevinde uygulamalı eğitim yani staj gibi bir şey.yani öyle devamsızlık felan hakkın olmaz bence disiplin en önemli şeydir olur işin olur ordaki yöneticilerden konuşursun izin alırsın eğitim başladığı gün zaten resmi kıyafet taşıyacaksın zaten resmi memursun sadece memurluktan önce 5 ay eğitim olacak birde ordaki derslerden başarılı olamak lazım ona kendinizi hazırlayın.olurki başarız olursak her şey bitiyor atanma olmuyor yani her şey bittiyor

DASCI

Yeni Üye

arkadaş bende hem istanbul hemde ankara eğitim merkezini aradım 2 side bana kesin bi cevap vermedi
hatta ikiside bu konuda bilgi almak için
cik eğitim birimini :mad:ara dediler gerekli bilgiyi orda alırsın dediler yani net bişey yok senin dediğin doğru mefrudat bile hazır hangi dersleri göreceğiz diye

ikm38

Yeni Üye
ben zaten keciöreni aradım ordan eğitim birimini öğrenci kayıt işlerini bağladılar ordaki memur dedi 24 nisan diye kıyafet ise belki hemen varınca olmayabilir ama bir haftada kıyafet hazırlanır 24 nisan 4 mayıs UYUM EĞİTİMİ olacak mış 7 mayıs 3 ağustos TEORİK EĞİTİM 6 - 17 ağustos ARA TATİ 22 AĞUSTOS 21 EYLÜL UYGULAMALI EĞİTİM bu cezevinde olacak okul belirleyecek galiba ankaradakiler sincanda olur 24 26 eylül İSE DEĞERLENDİRME KAPANIŞ DENİLİYOR. ondan sonra atama olacak ekimde göreve başlarız.

ikm38

Yeni Üye
evet arkadaşım bende aynen sabırsızlıkla bekliyorum inşallah kesin 24 nisanda başlarda ekimde göreve başlarız ama bu eğitim bizim için iyi olacak.çünkü göreve başlamadan önce cezaevi ortamını göreceğiz bir tecrübemiz olacak. ne kadar eğitim erken başlarsa bizim için iyi olur

Burdur öğrencilik için bugün saat 11.00 da aradılar. Dosyam Burdur adliyesine gelmiş. eksik evrak olup olmadığı kontrol edilmiş. Raporu aldım ama vermemiştim. Pazartesi raporumu teslim etmemi soylediler. Karar yazıları pazartesi çıkacakmış Burdur için. Pazartesi Adliyede olacağım.

uluboy

Yeni Üye
yeni bi kayıt için bizi komisyon veya eğitim merkezi 24 ü ne kadar çağırma olasıığı varmı peki ?

ikm38

Yeni Üye
galiba haftaya kazandığımız komisyonlar bizi aracaklar okula gidip gecici kayıt olacağız eğitimde 24 başlayacak .haftaya daha net bilgi alırız..........güvenlik soruşturması tamamlayınca kesin kayıt olacak.

Yukarı Alt