Mesleğin güzel yanları

emre35

Yeni Üye
arkadaşlar forumda, sosyal yaşamda veya sanal ortamda gördüğüm kadarıyla tecrübeli arkadaşlar mesleğin olumsuz yanlarını çok vurgulamışlar.bu yazılar ve duyumlar göreve yeni başlayacak arkadaşlar için moral bozucu oluyor.bu mesleğin güzel yanlarını da yazabilirlerse tecrübeli arkadaşlar iyi bi moral olur bizim için tabi varsa güzel yanları :)

KIRIK71

Yeni Üye
Kimse bişey yazmamış bu demek oluyorki bu mesleğin hiç bir güzel olumlu yanı yok...

Birincisi mesleğin en güzel yanı memursun evine rahat rahat ekmek götürebiliyorsun
İkincisi bunu bulamayanlar var şükür etmek lazım
üçüncüsü bana göre şerefli ve gururlu bir meslek özelde çalışıp da gören bilir ne demek istediğimi
kardeşim sen kazandın mı bilmiyorum da kazandıysan dua et şükret
kazanmadıysan allah yardımcın olsun

doğru Gökanın dediği gibi ;) En önemlisi devlet memurusun ve her zaman maaşın 15inde yatar ;) özelde güvenlikte vs de çalışıp 800tl alanlara göre düşünün... hatta ilk etapta asgari ücretle başlatıyorlar... İsteyen herkesi gönlüne göre inş kazanır ;)

sosyal sigortanız tam işler. zamanında emekli olursunuz eğitim durumuna göre belli bir yıldan sonra görevde yükselme sınavlarına girersiniz. genel müdürlüğe kadar nasip olursa yükselirsiniz ;)

KIRIK71

Yeni Üye
Çok şükür bende kazandım özel güvenlik görevlisiyim ankarada 1100 lira alıyorum ama bide bana sor.ikm yi kime sorsam kötülüyor güvenlik olmaktan daha kötü olabilirmi sanmıyorum.hiç tanıdığım ikm de yok ayrıntı alsam.

Hayırlı olsun kardeş ;) Senin çalışma şartların nasıl kardeş güvenlikteyken...? bi seninkileri söyle buraya göre karşılaştırmasını yapalım hep beraber ;);) burda her halükarda maaşın yatar sigortam yatıyor mu acaba diye düşünmezsin. ama kriz olsa özel işten çıkarabilir mesela.

KIRIK71

Yeni Üye
memur gibi sabah 8 akşam 5 hafta sonu tatil.servisi var yemeği var.bi devlet kurumunda özel güvenliğim sigortada problem yok kurumun kontrolünde.ama özel her yıl ihale olur firma değişir ama bizler kalırız 7 yıldır böyle nereye kadar gider bilemem yaş tam30.ha 15 günde yıllık izin var.çıkıştada tazminat felan alamazsın.her diyen senin işin iyi ne yapacaksın infaz korumada diyor.aklım karışıyor...hayırlısı.

hocam hıc aklın karısmasın. bak bende 30 yasındayım. guzel bır ısım var ve ıkm den alacagımdan faha fazla maas alıyorum, servısım var, yemegım var, sıgortam tamm maas uzerınden yatıyor, gırıs cıkıs yapılmıyor, yıllardır aynı yerde calısıyorum ammmaaaaaa gel gelelım ozel sektor ıste sonu yok. 40 ından sonra nanay. o sebeple yasasım ikm :)

wolf64

Yeni Üye
bende özel güvenliğim kazandım çok şükürler olsun başlayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum özel sektörde çalışmanın zorluğunu ben çok iyi bilirim işler bozuk gider maaş yatmaz vs anlatmayla bitmez yukarda arkadaş kararsız kalmış çok şaşırdım

Özel sektörde çalışanlar için bulunmaz bir nimet. Çalışanlar anlayacaktır. Devlet işi olması en güzel yanı. Sigortanın tam yatması
değişik imkanlardan yararlanılması, bir de servis imkanı var herhalde

daha ne olsun?

muk

Yeni Üye
bulunmaz bir nimet bundan sonra devlete işe girmek hayal gibi bir şey bu İKM DEN MİLLET NİYE ÇEKİNİYOR ANLAMIYORUM SONUÇTA MEMUR OLUYORSUN MİLLETİN ÖN YARGILARINA BAKARAK DEĞERLERDİRMEK YANLIŞ OLUR HERKESİN FİKRİ AYRI VALA FISTIK GİBİ İŞ BİRDE KADROLU OLUNCA GEL KEYFİM GEL ALLAH HERKESE BU TADI TATDIRSIN İNŞALLAH ARTIK BÖYLE OLUMSUZ ÖNYARGILARDAN KAÇINALIM İKM ÇOK GÜZEL BİR MESLEK GERÇEKTEN ....

emre35

Yeni Üye
az önce geçen sene ikm olan bi büyüğümle telefonda görüştüm izmirde çalışıyor kendisi.iş hakkında sorular sordum.hiç düşünmeden gel kimsenin sözüne kulak asma çalışma ortamı bahsedilenler gibi değil dedi.özel sektöre göre tabiki kıyas olmaz arkadaşlar.her mesleğin zorluğu vardır tabiki ama bahsettikleri veya abarttıkları kadar kötü bir meslek değil bence.

kardeş devlet kapısı varken hiiiç aklına getirme başkasının laflarını. birisi devlet birisi özel ;);) birisi emekliliğe kadar %100 iş garantili diğeri kriz vs bişey olsa kapı önü...

bak arkadaşlarında dediği gibi ;) arkadaşlarda güvenlikteymiş, özel sektördeymiş ama yazdıklarına bakarsak devletin yerini tutmaz diyor ;) Herkes devlete girmek için çaba sarf ediyor :)

Evet servis imkanlarıda var bildiğim, lojman hakkında oluyor :)

Toplumdaki bu yanlış algı değişmeli. İnsanlara infaz koruma deyince şöyle bir bakıyorlar. Hele gardiyan dediğin zaman. Başka iş mi yok diyorlar. Ama işin nasıl bir iş olduğunu biraz öğrenince fikirleri değişebiliyor insanların.

evet tabi birazda eskisi gibi düşünülüyor. hani eski zamanlarda ayaklanma vs ler olurdu türk filmindeki gibi düşünülüyor... Zaten cezaevleride çoğu yenilendi eskisi gibi filmdekiler gibi koğuş ağalığı vs de yok. hani 20-30 kişi misali :) eskiler yıklıyor avrupa standartlarında yenisi yapılıyor ama artık ön yargı heralde bu :))))

evet tabi birazda eskisi gibi düşünülüyor. hani eski zamanlarda ayaklanma vs ler olurdu türk filmindeki gibi düşünülüyor... Zaten cezaevleride çoğu yenilendi eskisi gibi filmdekiler gibi koğuş ağalığı vs de yok. hani 20-30 kişi misali :) eskiler yıklıyor avrupa standartlarında yenisi yapılıyor ama artık ön yargı heralde bu :))))

Medya da çok önemli. Şu anda bir filim var. SUSKUNLAR diye. Bu film çok yıpratıcı bir rol oynuyor. Bu filim herhalde çok eskilerdeki olayları anlatıyor. Ama insanların kafasında hala daha o eski cezaevi havasını canlandırmaya yetiyor.

evet birazda şu yabancı filmdeki modern cezaevlerini mi izletsek herkeslere :p:D:D

Aslında bakanlığın bir tanıtım filmi şeklinde reklam ya da görsel basında tanıtım yapması ve bu imajın silinmesi gerekiyor. Daha modern ve güzel filmler çekilerek bu yanlış olgu kafalardan silinebilir.

Yukarı Alt