Mesleğin güzel yanları

doğru olabilir aslında. kamu spotu şeklinde bir videoda buna yapabilirler :D:D

Belki de gündemlerinde vardır. Geçenlerde okumuştum. Yazılı ve görsel basında cezaevleri ile ilgili çıkan haberleri tarıyorlarmış memurlar.

Birincisi mesleğin en güzel yanı memursun evine rahat rahat ekmek götürebiliyorsun
İkincisi bunu bulamayanlar var şükür etmek lazım
üçüncüsü bana göre şerefli ve gururlu bir meslek özelde çalışıp da gören bilir ne demek istediğimi
kardeşim sen kazandın mı bilmiyorum da kazandıysan dua et şükret
kazanmadıysan allah yardımcın olsun
bence bulunduğumuz şu çağda bütün meslek gruplarının kendince zorlukları var...ben özel sektörde bunu yıllarca yaşadım.buna keza özelde zamanında maaşını alamıyorsun.izin hakların kısıtlanıyor...işveren kafasına göre zam uyguluyor ve daha niceleri.anlatmakla bitmez...ben çok şükür Rabbime yerleştim ikm ye...ve buna şükrediyorum...benim kanımca Türkiyede hayati 3 meslek grubunun içinde ikm memurluğu.en sıkıntılısı askeriye 2. polislik 3.ikm ama yinede biz görevimizi layığıyla yapacağız...ve şükredeceğiz...çünkü bizim yerimizde olmak isteyen binlerce insan var zamane Türkiyesinde....

Artık ekmek aslanın ağzında değil. Midesinde hiç değil. Midede sindirildi ve gereken yerlere protein vitamin ve kan olarak yerini aldı. Vucudumuzda dolaşıyor. Ne kadar şükretsek azdır. Allah utandırmasın inşallah...

Birincisi mesleğin en güzel yanı memursun evine rahat rahat ekmek götürebiliyorsun
üçüncüsü bana göre şerefli ve gururlu bir meslek özelde çalışıp da gören bilir ne demek istediğimi
bence bulunduğumuz şu çağda bütün meslek gruplarının kendince zorlukları var...ben özel sektörde bunu yıllarca yaşadım.buna keza özelde zamanında maaşını alamıyorsun.izin hakların kısıtlanıyor...işveren kafasına göre zam uyguluyor ve daha niceleri.anlatmakla bitmez...ben çok şükür Rabbime yerleştim ikm ye...ve buna şükrediyorum...benim kanımca Türkiyede hayati 3 meslek grubunun içinde ikm memurluğu.en sıkıntılısı askeriye 2. polislik 3.ikm ama yinede biz görevimizi layığıyla yapacağız...ve şükredeceğiz...çünkü bizim yerimizde olmak isteyen binlerce insan var zamane Türkiyesinde....

Artık ekmek aslanın ağzında değil. Midesinde hiç değil. Midede sindirildi ve gereken yerlere protein vitamin ve kan olarak yerini aldı. Vucudumuzda dolaşıyor. Ne kadar şükretsek azdır. Allah utandırmasın inşallah...

özelde bır de su var işçinin yenen hakları, bellı olmayan mesaı saatlerı, belı bır yonetmelık yok patronun kayfıne gore hareket vs vs artık vıcdanım ozelı kaldırmıyor benım

Irmak

Yeni Üye
Bencede kamu spotu yapılsın kazandığm mesleği söyleyince yüzler ekşio olgunlukla karşılıyrm ama bi yerde tıkanıyrm artık

özelde bır de su var işçinin yenen hakları, bellı olmayan mesaı saatlerı, belı bır yonetmelık yok patronun kayfıne gore hareket vs vs artık vıcdanım ozelı kaldırmıyor benım

2001 den beri özel sektörde çalışıyordum benim çektiklerimi bi ben bilirim. ama şükürler olsun adımı listede gördüğüm an bütün sakıntılarım geçti. ne izin alabirsin ne iş güvenliği bazen ölümden döndüğümüz oluyordu hele boya fabrikasında çalıştığım zamanlar tiner ve boya kokusun başka alemlere gittiğimiz oluyordu. şu anda sürücü kursunda çalışıyorum 3 yıl oldu bu güne kadar ailemle bir pazar beraber geçirmedik. her pazar iş. hafta izni patrona bağlıydı yarın gelme izinlisin misali. böyle izne ne yaparsın.... her neyse başınızı ağrıtmıyalım. özelde dert çok ALLAHA şükürler olsun ki yerleştim. ALLAH isteyip te yarleşmeynlere de nasip eder işallah. AMİN

mesai tam yattı mı yatmadı mı acaba... eve gitmeyi beklerken hooooop bugün mesai var uyarısı vs...

olabilir adalet bakanlığına atılabilir mail bunula ilgilide sizlerde kamu spotu yapın diye ;)

Gözün aydın kardeş, darısı diğer isteyenlerin başına inş ;) Bu yazılar, bilgiler eşliğinde kafasında soru işareti kalanlar kafasındaki olumsuzlukları siler ve işin kıymetini anlarlar. Senin işde mermer gibi zormuş. Tiner boya kokusu resmen ömründen ömür alıyor...

Bu meslek hakkında olumsuz konuşanlar acaba kaç defa cezaevine girmişler bakmışlar burada çalışanlar neler yapıyo diye bakmışlar mı hiç ! Oradaki mahkumlara anasının babasının ailesinin göstermediği sabırı gösteriyor gerektiğinde abisi, kardeşi olabiliyoruz. Gün boyu özgürlükleri kısıtlanmış insanların eli kolu oluyoruz hemen her ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışıyoruz emek harcıyoruz. Fakat bunu karşılığı Zalim Gardiyan ! Şimdi soruyorum akşama kadar çalışıp toplumun dışladığı insanların ıslahı için çalışan bizler mi zalimiz yoksa cezaevinin c'sini bilmeyip bu etiketi sırtımıza koymaya çalışanlar mı Zalim ? Kim ne derse desin devletimizin bize verdiği bir görev var onuda şerefimizle yapıyoruz.Bizleri yıpratmaya çalışan basına ve bazı çevrelere özverimizle gerekli cevapları vermeye devam edeceğiz.

Doğru söze ne denir ;) Geçen memurlar.net de yazı okuyorum; bazıları var boş boş propaganda gibi yapıp adalet personeliyiz diyor ve ikm ler hakkında atıp tutuyor. Özellikle bir yazı vardı okumuşsunuzdur belki adam ikm lere silah taşıma ruhsatını resmen oturmuş içine kıskanıyor diyor yazı yazacam bakanlığa niye taşıyormuşsunuz silah diyor :D:D:D

doğru dıyorsun bozok hocam bızım memleketın tek sorunu o ıs konusmaya geldımı vatan kurtrırız kahve koselerınde sıra mucadeleye geldımı burası turkıye der yada hemen camur atar gıder kötülemeye başlar.

Ya arkadaşlarım bakmayın siz millete bu mesleği kötüleyenler ya mındar et misali yada özelde daha önce hiç çalışmamış kimselerdir. Her zaman özel diyorum neden mi ? bakınız benim mesleğim teknik ressam lık otururum akşama kadar proje çizerim bi yandan da ustalar iş verip kontrol ederim çok rahatım para da güzel ağırlığıda yok ustalar saat en gec 7 dedıgın zaman bı bakmısın ustlerını giyinmişler gidiyorlar ama ben saat 11 e kadar kı en erken 11 cunku evıme gıden dolmus 11 30 da bıtıyor gece aslında 12 ye kadar var da ee nabalım bızım de ne kadar erken kacarsak kar saydıgımız ıcın :D yalan söyluyoruz yoksa patron bı duysa dıyecek 12 de cıkın :D onlar hep böyledir neyse ben 11 30 bınıyorum dolmusa ankarada yasayan bılır kızılaydan sıncana 1 saate yakın suruyor ortalama 12 30 da evdeyım acaba yemek yesem mı yemesem mı derken sabah da yolaca cıkacagım gece ortalama 45 dakıka da gıden dolmus sabah trafıgınde nereeden baksan 1.15 saat yada 1.30 saatın altına düşmez ankara da ee nabacaz yatacakmıyız mecbur yatt heee birde şu ustalardan sonra cıkarsın ama ustalardan önce gelirsin şantiyeye neden çünkü sen teknik adamsın adamların işini ayarlayacaksın vs.. derken her gununuz boyle arkadaslar ve sıra maaşa gelir aaaa oda neki ne parası gökhancım biz paraylamı biliyoruz birbirimizi der ve sallar parayı bende derim ki içimden hadilan ordan gökhancım mış neyse ekmek parası sabredersin yok ağa bunların ne para vereceği var nede başka bısey 1 yıl boyunca toplasan belkı 10 tane pazar yatmısımdır gerısı ful calıs ben hayatımda okul harıc hıc cumartesı tatılı nedır bılmedım :D buda ayrı bı olay hadi cumartesiyi geçtim pazara da razıyım onuda arada sırada bır gördüm hayata bak ve suan calısıtıgm yerde 1500 lira para kaldı gıdıyorum patron bana aglıyor valla cebimde para olsa cıkartıp verecegım :D her neyse arkadaşlar gelelim ikm ye bak şimdi
ne iş yapıyorsunuz ?
memurum ben
nerede ?
adalet bakanlıgında
ne olarak ?
infaz ve koruma memuru
(az düşünür hım güzel der biraz daha böyle saf saf bakarlar sonra )
infaz koruma memuru nedir ki ?
gardiyan gardiyan dersin ... eee kimse bilmez ve acaba var mı kı ikm den başka bu kadar uzun bır meslek adı ....
sonra
1. memuruz
2.zaman ve tatilin belli
3.maaş ve günü belli
4.5.6.7...MEMURSUN ARKADAŞIM BUNU BULAMAYANLAR VAR DUA ETTT

inşallah yeterli olmuştur...

KUBSEN

Yeni Üye
arkadaslar bende bir kurumda gise memurlugu yapıyorum lakin özel sektör...kimi arkadaslarımı cıkarttılar ama tazmiinat ödemediler...hele kii bu insanlar 11 sene emek vermiş ama tazminat yok sonucta özel sektör..mesai saatini dolduramazsan maasın düsük yatar.sigorta yatıyor ama ihale her sene degisiyor buyüzden sigortalar gec yatıyor hatta bazen yatmıyo sanırsın..yıllık izin 14gün bu izni de sana zor kullandırırlar adam yok derler izin vermezler..seni baska sehirlere vekalet olarak yollar ama harcırah vermezler..eger müsteriyle tartısırsan sen suclu olursun arkanı kollayan birileri yok...her daim haksızsındır....eeee işteee özel sektörrrr.....bende diyorumm YASASIN İKM.....yuppiii =)

Özel magduru :D

hocam este katrak makınesını bılırmısınız sız adamlar 900 lıraya epoksını ıcınce aksama kadar su ve almasla tas kesıp eve ekmek goturuyorlar bır coguda mermer teknıkerlıgı mezunu gercekten cok cok zor ozel sektor epoksı desen on yıla kalmaz oldurur.

elmas bı fırlasa kurtulusu yok olum makınası anlyacagın ne ıcın 900 lıraya
gunde 9 saat usta bası desen gozu ustunde kestıgın tası aksam kontrol ederler neden az kestın derler makına arıza yapsa sen kabahatlı olursun kımse bana devlet memurlugunu kotulemesın

gelsın ben onu bı st de calıstırım o zaman karar versın

hocam este katrak makınesını bılırmısınız sız adamlar 900 lıraya epoksını ıcınce aksama kadar su ve almasla tas kesıp eve ekmek goturuyorlar bır coguda mermer teknıkerlıgı mezunu gercekten cok cok zor ozel sektor epoksı desen on yıla kalmaz oldurur.

gunde 9 saat usta bası desen gozu ustunde kestıgın tası aksam kontrol ederler neden az kestın derler makına arıza yapsa sen kabahatlı olursun kımse bana devlet memurlugunu kotulemesın

o makinayı iyi bilirim. ufacık ölçülerle uğraşılır

o makinayı iyi bilirim. ufacık ölçülerle uğraşılır

ben de ıyı bılırım :) ama tel kesme ılke kaptanların yanına gıtmem ben bızım fırmada kaptanın telı kopmus 5 metre kesıcı tel ıscının kurtulusu yok.
bızde standart olcu 12 tane st var 30*60*5 çalısıyoruz
yarmalardanda 30*60*2 ebatlamalarla köpru kesmelerde serbast boy veya 30*30*1 gıbı

yan komsudada katrak plakası altında kaldı bır hafta once ıscın bırı oda kurtulmadı

daha oncede st den soket fırlamıs onunda kurtulusu olmamıs

anlayacaqgın helalasıp cıkcan evden.

özel sektore karsıyım bu yuzden

yurarıda boya sektoruden bı arkadas vardı emınım onlardada vardır eposkı yada boya ısıtmak ıcın fırınlar

özel sektor adamı öldürür.

Bence anlayana çok yeterli olmuştur Gökan ;);) Özel senin iliğine kadar olan verimi alır :D Varsa daha kalan verim ouda alır :D:D

Özel olur keser gibi hep bana hep bana, devlet olur testere gibi bir sana bir bana ;);)

Bence anlayana çok yeterli olmuştur Gökan ;);) Özel senin iliğine kadar olan verimi alır :D Varsa daha kalan verim ouda alır :D:D

Özel olur keser gibi hep bana hep bana, devlet olur testere gibi bir sana bir bana ;);)

:):):)

Yukarı Alt