lütfen cevap verin

geldin demek sonunda :) sen ankarayı seç oldumu. sıralamada ilk önce adaletçileri alıcaklar sonra diğer mezunları... ankara seç gerisinide düşünme. otur mülakata çalış

sessizdevrrim ben nereyi tercih etsem ki bende çok sabırsızlanıyorum puan 80 küsür ama puanıma güvenemiyorum:( rüyalrıma girer oldu bana da bir el atsan:) biliyorum beklemeliyim ama ne yapcan insanoğluyuz işte sabredemiyoruz birde benim bulunduğum ilçeden gönderim olmazmış gitmez kimse uğraşmaz dediler merkeze gitmem gerekecek sırlamaları bekleyip çok geç kalmadan başvurumu yapmam lazım ayın 23ü olsada ne yapcağımıza karar versek aklımız rahatlasa

MÜLAKAT DİYORSUNUZ NERDEN NASIL ÇALIŞCAM :((( ANKARA KOMİSYONU NE SORAR ACABA BANA BİR YARDIMCI OLSANIZ ... ALLAH A EMANET OLUN.

canım bak senin puanın 70 de olsaydı listede oluyorsun bi liselinin 90 ken sen ondan önce 70 le sıralamada oluyorsun..ilk defa basvuracağın için bilmiyorsun..evine yakın olan bir yeri yazki kazandığında rahat edersin istanbulda yazsan girersin sıralamaya..no panic:)
bu seneki lise sınavı çok kolaydı liseliler şutlayacak beni :)

Lise sınavında sadece Türkçe çok kolaydı. Coğrafya sorularına baktın mı? Coğrafya öğretmenleri bile çözmekte zorlanır o soruları. 2010'a göre 13 net düştüm. Bunun 9 tanesi coğrafya. Ama yine de 2010'a göre hemen hemen aynı puanı aldım. Çünkü Türkiye geneli bir düşüş oldu. O yüzden değişen bir şey olmadı. Türkiye geneli o soruları yapsaydı şu an zor durumda olabilirdim. Örnek astaltit madeni nerde çıkarılır? Hiçbir Kpss kitabında bu madeni görmedim ben. 2011 yılına ait 3, 4 tane güncel ekonomi soruları vardı. Bunların hiçbirisi Coğrafya Kpss kitaplarında yok. Ben de 18 sorudan 6 doğru 8 yanlış 4 boş çıktı. 18 sorudan 4 net kaldı. Halbuki 2010 sınavında 14, 15 net yapmıştım. Aynı şekilde Tarih ve Anayasa'da da çıta yükselmişti 2010 Ortaöğretim Kpss'ye göre. Lisans ve Önlisans'ta ta muhakkak zor sorular vardı ama bu seneki Lise Kpss, Türkçe soruları hariç kesinlikle zordu.

ılke ve ınkılabları zaten bılıyorsundur.
ne soracagını kestırmek zordur.
bana normlar hıyerarşisi, devletçilik nedir, zararlı cemıyetlerı acıkla dedı

normlar hiyerarşisine vermedim. yarım bıldıgım seyı kem kumle anlatmak ıstemedım. sızde oyle yapıın bence. devletcılık le zararlı cemıyetler zaten benım ılgı alanım olan ınkılap tarıhı. zararlı cemıyetler hangılerıdır dıye sorudugda cevap olarak ülkeleri ve içerik faaliyetlerını de anlatayım mı dedım. madem emınsın anlat dedı. ortadakı yanı baskan bılgılerımızı tazeleıgın ıcın tesekkur ederız dedı gonderdı.

Arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle milleti kalıplaşmış sorulara odaklamayalım lütfen. Sorulacak soruların hiçbiri belli değil. Nereden ne şekilde sorulacağını sadece komisyon üyeleri bilir. Ben maraş eğitim merkezinde eğitimimi bu hafta bitirdim ve bizim eiğitim merkezi başkanı ise alım komisyonunda soru soracak üyelerden biri olacak. Ve onun tek meşhuur sorusunu maraş a başvuracak adaylar için yazıyorum. Bu mesleği ne için seçtin ? Mantıklı cevabı olanlar hemen başvursun...

İyi de burada yazanlar genelikle hep genel kültür sorusu. Biz bu soruların hiçbirini Bakırköy komisyonundan duymadık. Bize sorulanlar akla hayale gelmeyecek sorulardı. Ve çoğu arkadaşımız bu sorulara cevap vermek zorunda kaldı. haliyle veremediler tabii. Siz bu soruları yazıyorsunuz ama ya bunlar kişiye sorulmadığı zaman asıl o kişi sıkıntı çekecek. Ve bunun vebalini almaz kolay değil. İyisi mi herkes bahtına ne çıkarsa ona baksın. Burda kim ne soru yazarsa yazsın birbirini aldatmış olur. Çünkü gerçekten çok değişik sorular yani bir kalıbı bile yok.

arkadaslar cıkan soruları bılın bunlar ufkunuzu acar ..ben bakırköydeki mülakatta hırvatistanın baskentını bıldım diye azar işittim komısyon dan garip bir durum ama gerçek...

Milletin ağzı torba değil büzemeszin. Ben zamanında bir iş için yanlış yönlendirdim diye yemediğim laf kalmadı. ordan diyorum. Yoksa bu dünyada insanlara yardım etmek kadar hele hele bu konuda daha şerefli bir mesele olamaz. Burada bende insanlara yardımcı oluyorum elimden geldiği kadar. Ama kimseye soru vermiyorum şu çıkar bunu sorarlar demiyorum. Sadece başvuru şekli atma durumu eğitim zamanı ve şekli gibi durumlarda bilgilendirme yapıyorum. Ben arkadaşlara soru vermek yerine sadece onlar için dua ediyorum. Ki bu yardım daha sonra beni ne de kazanamasa da o arkadaşımı yaralayacağını sanmıyorum. Benim sitilim de bu. Yoksa yardımcı oldun diye kesinliklke bir önyargıda bulunmuyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Kim olursa olsun ekmek davasında savaş olmaz. Paylaşım olur. Ama neyi nasıl paylaştığımıza da dikkat etmek gerekir.

bence may246 yanlış birşey yapmıyor ki ne tip sorular çıkar die biri soru sormuş oda örneklendirmiş ben burada yanlış birşey görmedim ayrıca ben bu site ve diğer sitelerdeki çıkan sorulara göz gezdirdim her mülakata giderken ve çokta işime yaradı ben soruları bildikçe komisyondakiler kızllandı hatta bana nerden çaldın soruları dediler haa ikm olmadım almadılar onlar için geçerli sebepler ileri sürerek beni sınırda koydular hep sırlama ve boy mülakatından sonra önceden girenler iyi kötü akıllarında kalan soruları paylaşacaktr zaten

arkadaşım may uzun zamandır foruma destek veren önemli kullanıcılarımızdan bir tanesidir. Çıkmış soruları söylemeyle vebal almanın ne alakası var, ankara komisyonunun soruları son 3 alımdır hemen hemen benzer, ait ve mahkemeler + ikm nedir bunları söylemenin, mülakatlara girecek olanlara bunları söylemeyi vebal almaya bağladın. sana tek diyeceğim yapılan yorumlara saygın olsun... sen hata yaptın diye başkaları da hata yapıyor yada yapacak değil...

arkadaşım may uzun zamandır foruma destek veren önemli kullanıcılarımızdan bir tanesidir. Çıkmış soruları söylemeyle vebal almanın ne alakası var, ankara komisyonunun soruları son 3 alımdır hemen hemen benzer, ait ve mahkemeler + ikm nedir bunları söylemenin, mülakatlara girecek olanlara bunları söylemeyi vebal almaya bağladın. sana tek diyeceğim yapılan yorumlara saygın olsun... sen hata yaptın diye başkaları da hata yapıyor yada yapacak değil...

beğen butonu olsaydı beğenecektim çok güzel açıklamışsınız

burda çıkmış soruları paylaşılmasın amacı soruların ne yönde geleceğini ifade etmektedir. kaldıki ankara komisyonu benzer sorular sorar.. adaylarımız geçmiş dönem sorularına bakarak ne tür şeylerle karşılaşacaklarını bilmedirler.. yoksa infaz hukuku kitabınımı ezberleteyim insanlara. kaldıki bir kişi infaz koruma sınavına giriyorsa ikm nedir ne iş yapar amaçları ve cezaevi daresi hakkında az biraz bilgi edinmesi gerektiğini düşünüyorum..

may246 senin yazdıklarında bir art niyet yok ama niye böyle oldu anlamadım. Çıkmış sorular çıkacak soruların habercisi olabilir. İsterse senin yazdığın soruların hiçbirisi çıkmasın. Bunda yine birşey yokki. Gereksiz bir atışma olmuş bence. Saygılar.

bakırköyde bana tutuklu nedir diye sordular çıkmış sorulardan çalışırken öğrendiğim için cevaplamıştım çok yararı var eski sorulara çalışmanın

Yukarı Alt