Logo Tasarımı

Arkadaşlar diyorum ki, CTE logosu yerine buradan fikir paylaşımları yapsak, bilgisayarda çizim yapabilen arkadaşlarımız da bize yardımcı olsa ve hep birlikte bir logo tasarlasak. Sonra da bu tasarımızı forumcip ailesi olarak adalet bakanlığına sunsak. Eğer güzel bir şeyler çıkarabilirsek kabul ettirmemiz zor olmaz diye düşünüyorum ne dersiniz?

güzel fikir. bunun için ercan kardeşimiz var, bilgisayarla uğraşan webmaster var, bir kaç arkadaş daha var sitede benim bildiğim, ilk önce logoda neler olabilir onla ilgili fikirler ortaya konsun sonra birlikte harekete edilsin ;)

çok güzel düşünmüşsünüz yapabilecek bi arkadaş olabilir veya tasarlanması için bakanlığa cte genel müdürlüğüne mail atılabilir dikkat edin ne tsknın nede egm nin ableminde bizimki gibi cte yazmaz hiçbir polisin ambleminde egm yazıyor mu yazmıyor abi ama bizimkinin maşalahı var adalet bakanlığı cte hepsi var kendi ismimizi taşıyan bir amblem bir logo bulamazsınız bunlar belki ufak şeyler ama sıkıntılı konular bizi hep geri planda tutan yakıştırmalar bu konunun da değerlendirilmesi lazım vesselam

o resimleride ekleyin mesela. ercan bu hafta biraz zor girer siteye ama haftaya oda görecektir. malum nişan olayı ayrıca konuyu öneriler bölümüne taşıyorum. birde konu başlığını logo tasarımı diye değiştireyim

resim yükle sitesinden halledebilirsin. oraya yükle açılan sayfadan forum kodu der onu aynen buraya aktar ;)

Kardeşim ben de forumcip ailesi olarak birçok çalışmanızı destekliyorum.Sizin emekleriniz sayesinde işe sahip olduk.Herkes burada kenetlendi.ir aile gibi olduk.Çok mesaj yazmasam da sık sık takip ediyorum burayıAncak bu çalışma çok basit ve saçma geldi.Neden diyeceksiniz.İnfaz koruma memurlarının birçok sorunu devam ederken bence logo işi daha basite kaçıyor.Ayrıca özel bir kurumdan bahsetmiyoruz.Adalet Bakanlığı mı bu konuyu görüşecek ,kim görüşecek?Bizi kaideye alacaklar mı?Hadi canım ordan...Zamanında infaz koruma memurları bu infaz koruma hariç yoktur ibaresi yüzüne kaç kere hüsranla sonuçlandı biliyor musunuz?Devletin ve milletimizin tabularını, bazı kalıplaşmış düşünceleri kolaylıkla değiştiremeyiz hatta değiştirme şansı yok denecek kadar az.Çünkü zamanla değiştiğini fark ediyoruz.Toplum kendi kendine değişiyor.Ama ha deyince olmuyor.87 88 yılında gardiyan ibaresi değişerek ikm oldu.Ama aradan kaç sene geçmiş bakın.Ben doğduğumda bu ibare değişmiş.Ama hala ikm nin manasını bilmeyen o kadar çok insan var ki??Önce kendimizi halka kendimizi tanıtmaya çalışalım.İNFAZ KORUMA MEMURUnun ne demek olduğunu anlatmaya çalışalım....Belki diğer arkadaşlar da bunun bilincinde ki fikirlerini belirtmek istemiyorlar.Biraz sert bir yazı oldu ama bunlardan daha önemli sorunlarımız var....DİYE DÜŞÜNÜYORUM....

bence bu olmadı yumruk biraz sertlik gaddarlık simgesidir. yumruk yerin başka birşey denemek lazım.
zaten milletin aklındaki duşunceleri değiştiremiyoruz. bite logo da yumruğu görünce hiç değişmez.

sana göre gereksiz bir konuysa ilgilenmeyebilirsin, diğer konularda zaten herkes elinden gelenleri yapmaya çalışıyor

((YAPABİLİYORSAN)) Yap kardeşim...Kolay gelsin.... ;)

değerli kardeşlerim meraba. berrin kardeşimin de söylediği gibi bu hafta çok yoğun geçiyor kendi açımdan.

LOGO olayı uzmanlık alanıma giren bi konu ve çok yerinde bir tespit yapmış arkadaşlarım.

Fakat bu işin belli başlı kuralları var. bunlardan size bahsedeyim.

TEKNİK OLARAK logo basit çizgilerle konunun anlatılması, bir çeşit kurumların veya firmaların kimliğidir. ilk bakışta zihinde uyandırılan temasıdır. logoda kullanılan figürler tamamen konuyu temsil etmesi gerekir.

TEMA OLARAK. Ceza ve tevkiflevlerinin amacı, toplumda suç işleyerek cezalandırılan insanların topluma yeniden kazandırılmasıdır. bunu dikkate alarak simgeler seçmek gerekir.

arkadaşlarımın yazılarını okudum. burda ifade etmemiz gereken cezaevlerinde çalışan personeller değil, kurumun amacı ve kurumun kimliğidir. personel zaten kurumun amacını ve kurumu temsil eder.

Birde işin teknik boyutu var. logolar vektör çizimlerden oluşur. bunun sebebi logonun her türlü dijital ve baskı ortamlarında kullanımını sağlamaktır. genelde 4 ana renkten oluşur. ve mümkün olduğu kadar sade yapılardadır.

bu konuda size yardımcı olabilirim. fikirleriniz çok önemli. teknik çizim bilgisi olmayan arkadaşlar fikir alışverişinde bulunursa, fikirlerini, düşüncelerini vektörel çizebilirim.

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

Arkadaşlar şapkası var forumcip yazıyor,

ortada C İ K (cezainfaz kurumu) yazıyor ve İ harfi gözetleme kulesı seklınde.

orta altta da kuruma giriş veya çıkış kapısı.

daha da aklıma bısey gelmedı :) begenırlerse alsın kullansın arkadaşlar.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
arkadaşlar çalışmalar güzel hatta anket yaparız oylarız lakin logolar içaçıcı bir şekilde renkli uyumlu olursa daha güzel olur kanaatindeyim..

Yukarı Alt