İKM ÖĞRENCİLİK MÜLAKAT SORULARI

ankara adliyesinden mülakat soruları biraz geç oldu ama olsun yinede deyim hatayın anavatana katılma tarihi? ikm görevleri? meclisi denetleme yolları nelerdir?

arkadaşlar ezber yapmayın taslak olarak bılın ogrenın zaten turk ınsanın gorevı deıl mıdır ataturk ılke ınkılaplarını bılmek, cumhurıyet donemınıbılmek. bana ıkı soru sordular bolu ıcın ankarada
1) normlar hiyerarşisi nedir (yarım bılıyordum ama bılmıyorum efendım dedım)
2) mıllı mucadele donemınde zararlı cemıyetler nelerdır?

-- demek mersınde oturuyorsun ?
pozcu guzel yerdır bende orda oturdum
demek kahramanmaraşlısın
pozcu ne demek anlyacagınız srulardan zıyade busorulara verdıgım cevaplar kazanmam ıcın buyuk rol oynadı

ayrıca takım elbıse gıymeden kazandım kot gomlek le gıttım adamlar kafanın ıcıne bakıyorlar gomlegıne kravatına deıl rahat olun bı dahakı alımlara. saygılar

izmir bayan erzurum komisyonu soruları ziyaret çeşitleri nelerdir ? darülfünün tarihi? türkiyenin kurucusu ve üyesi olduğu örgütler nlerdir? türk dil kurumun eski adı kuruluş tarihi gün ay yıl olarak söyleyiniz ? anayasamızdan 5 tane madde sayınız? cazaevi müdürünün görevleri nelerdir ? bm nin teşkilatını oluşturan organlar ? izmir cezaevi müdürünün adı nedir? cumhuriyet başsavcısının görevleri?

Yukarı Alt