İKM ÖĞRENCİLİK MÜLAKAT SORULARI

bu mesajı yazmadan önce sessiz devrim arkadaşıma bana desdeklerinden dolayı teşekkur ederim erzurumda izmir için mulakata girdim sizlerle paylaşmak istedim mulakatım gayet guzel geçti kendimden emındın mulakatta kısaca kendini tanıt denildi hoş guzel tanıttım ilk soru türkıyenin çağdaşlaşma yolundakı sürecı sordu guzel bi şekılde açıkladım ikınci soru halifelik neden saltanattan sonta kapatıldı onu da guzelce anlattım 3 uncu soru marmara denızını kıyısı olan kaç il vardır sorusuna da net cevapla 6 tane dedim son soru mesleki bilgı onu bilemedim sonuç kazanamadım..

ankara komisyonu bolu bayan adaylara sorulan sorular herkese 3 veya 2 soru soruldu sorular aynıydı mudanya tarihi ve tbmm adına imzalayanlar kimler yüksek mahkemeleri say birde infaz memurunun tanımı ve görevleri..

ankara komisyonu bolu ikm öğrencisi erkek soruları

normlar hiyerarşisi nedir?
milli mücadele dönemi zararlı cemiyetleri sayınız?

bizim guruba 2 soru soruldu kardeş
1.türkiye ilk milli maçını kiminle nezaman oynadı kaç kaç kaldı?
2.cezaevlerini kimler denetler denetleme kurulu kaç kişiden oluşur kaçı bayan kaçı erkektir kaç yılda bir denetleme yaparlar?

S.a Arkadaşlar bizim gruba baırköyden birkaç soru geldi.

Ilk başbakanımız kimdir.
Sonra diğerlerine 4. 6. 9 filan diye gittiler.
Lozan tarihi.
Mahkum nedir Tutuklu nedir. Bunlar bana gelmedi :(
Bir de Kaç çeşit ceza vardır dedi. Yanlış anlamadıysam. Dedim müeebbetten filan mı bahsediyo ? Belki de Cezaevi demek istedi. Onları biliyorum ama ceza olarak anladığım için cevap veremedim.

Takdir Allahındır.

Selametle

bu bölümde sadece mülakat sorularını ve mülakatta nasıl bir tavır gösterdiğinizi paylaşınız. kendisine sorulan soruyu paylaşmak istemeyen arkaadaşlar burayayazmasın. sınavla ilgili tartışmalarınızı komisyonunuzun başlığında yapınız. diğer yorumlar silenecektir..

gul

Yeni Üye
benım bır tanıdıkta ankarada mulakata gırdı..onada ıkm nın gorevlerını ve mısak-ı mıllının tarıhını sormuslar

rica ederim arkadaşım ne demek... bana danışan herkese elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım... üzülme allah bir kapıyı kapatır bir kapıyı açar... sonuçta bende bu sınavı 3 kez kazanamayan biriyim

maskeli
senin o böbürlendiğin burda herkesten sakladığın o sorumuydu?
eğer öyleyse boşuna sakladın çünkü o soruyu biz daha sabah saatlerinde öğrendik ve herkes cvbı öğrendi birçok kişiyede soruldu herkeste doğru cevabı verdi üzgünüm herkesin ismine artı koydular:)

Bakırkoy komısyonu soru soruyor mulakatta bıldım soruyu diyor ki suna bak hemen soruyu almıs dısardakılerden; be adam diyesim geldi bilmiyorum mu diyeyim biliyordum söyledim olacak iş değil emek kaybı ve emek hırsızlıgı bu resmen . üstelık askerlık yapmayanları yerın dıbıne soktu . eğer askerlık yapmayanları almayacaksanız özel şartlara ilave edin de boşuna kürek çekmeyelım.Hayırlısı olsun kazanacak arkadaslara şimdiden .herşeye rağmen bugüne de şükür napalım...:?

sorular bu mulhakatta önemlı degılmıs bunu gorduk soruyu bılıyorum adam suna bak soruyu nasıl da ögrenms . nasip gerisi beklemek.

ankarada mülakata giren erkek arkadaşlar mülakatnız ne zaman bitti ve sonuçlar nezaman açıklancak birşey söledilermi..

a.s kayzer kardeşim kesinmiymiş yarın açıklayacağı?
mesai bitimine yakın bende aradım telefondaki kız belli deil dedi bana

Yukarı Alt