Dış Güvenlik Yasasında Son Gelişme....

EVET ARKADAŞLAR AFYONDA YAPILAN TOPLANTININ ARDINDAN CEZA İNFAZ KURUMLARI GÜVENLİK HİZMETLERİ KANUNU TASARISI TASLAĞI ADALET BAKANLIĞI KANUNLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ WEB SİTESİNDE YAYINLANDI. TASLAK İNFAZ VE KORUMA MEMURLARININ BUGÜNE DEK BİRÇOK KEZ DİLE GETİRDİKLERİ MAHKEME YOLUYLA DAVA KONUSU EDİLEN TÜM SORUNLARI ÇÖZMÜŞTÜR. BU TASLAĞIN KANUNLAŞMASI CEZA İNFAZ KURUMU ÇALIŞANLARI İÇİN BİR DEVRİM OLACAKTIR. TASLAKTA BİZ İNFAZ VE KORUMA MEMURLARI İÇİN EN ÖNEMLİ DÜZENLEMELER ŞUNLAR OLMUŞTUR :

1 – İNFAZ VE GÜVENLİK TAZMİNATI ADI ALTINDA YENİ BİR KAZANCIMIZ OLACAK. İNFAZ VE KORUMA BAŞMEMURLARI İLE İNFAZ VE KORUMA MEMURLARI 451,22 TL OLARAK BU TAZMİNATI ALACAKLARDIR.

2 - 5510 SAYILI SOSYAL SİGORTALAR KANUNUNUN 40. MADDESİNE EKLENEN ÜNVANLAR; CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRÜ, CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜR YARDIMCISI, İNFAZ UZMANI, İNFAZ UZMAN YARDIMCISI, İNFAZ VE KORUMA BAŞMEMURU, İNFAZ VE KORUMA MEMURU/N'NA 90 GÜN FİİLİ HİZMET ZAMMI YANİ YIPRANMA VERİLMİŞTİR. BU DÜZENLEME İLE 5 YIL ERKEN EMEKLİLİK HAKKI KAZANMIŞ OLACAĞIZ.

3 - ADALET BAKANLIĞI PERSONELİNE ÖDENEN FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ MADDE METNİNDEN (CEZA İNFAZ KURUMLARI HARİÇ) İBARESİ İPTAL EDİLMİŞTİR. BU MADDENİN KISA BİR SÜRE ÖNCE TAMAMEN KALKMASI NEDENİ İLE BU ÖDEMEDEN FAYDALANAMAYACAĞIZ AMA SEMBOLİK OLARAK ÖNEMLİ BİR DÜZENLEME.

4 - ŞU ANDA ALMAKTA OLDUĞUMUZ ADALET HİZMETLERİ TAZMİNATI %75 İLA %150 ORANINDA YENİDEN DÜZENLENMİŞTİR YANİ ARTIRILMIŞTIR.

ARKADAŞLAR BUNLAR BİZLER İÇİN EN ÖNEMLİ KONULAR OLDUĞU İÇİN SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. TASLAĞIN YASALAŞMASI İLE BEKAR BİR İNFAZ VE KORUMA MEMURU MAAŞI 2180 TL EVLİ VE 1 ÇOCUKLU BİR İNFAZ VE KORUMA MEMURU MAAŞI İSE YAKLAŞIK 2450 TL CİVARINDA OLACAKTIR. TASLAĞIN 2012 YILI İÇERİSİNDE YASALAŞMASI MUHTEMELDİR.BU ARADA SAYIN ADALET BAKANIMIZIN AFYONDAKİ TOPLANTI SONUNDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA 'HASSAS VE ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPTIKLARINA İNANDIĞIMIZ PERSONELİMİZİN ÖZLÜK HAKLARINDA GEREKLİ İYİLEŞTİRME VE DÜZENLEMELERİ YAPARAK TASLAĞA EKLEDİK' ŞEKLİNDEKİ AÇIKLAMASI DA BİZLERİ AYRICA MUTLU ETMİŞTİR. İNŞALLAH TÜM CEZA İNFAZ KURUMU ÇALIŞANLARINA HAYIRLI UĞURLU OLUR.

arkadaşlar bu konuda herkes tanıdığı siyasetçiler vasıtasıyla kamuoyu oluşturmaya devam edelim.

maliye yasadaki 451 tl tazminatı çok bulmuş bunu kabul etmeli bastıralım ikm dostlar yoksa bu yasa ne işe yarar

Ankarada görevli personelimizin sık sık meclise gidip kendi milletvekillerini de devreye sokarak kulis yapması çok isabetli olacaktır

hepsini yapacagız ins ama öncelikle bizim birlik olmamız sorunlarımızı kendi aramızda konşup mutakabata varmamız gerekiyor şuanda sitemiz yeni daha çok üyeye sahip olup ardındn gereken girişimlerde bulunacagız ...

arkadaşım aramıza katılman çok güzel . hoşgeldin . fakat yorumlarımızı başlıkla alakalı konularda yaparsak daha ii olur teşekkürler .

uzun süredir temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koydukları yıpranma ve ciddi bir maaş artışı konusunun yüzdük yüzdük sonuna geldik. bende bundan korkuyordum, bunu bize veriyorlarsa altından ne çıkacak merak ediyorum.
infaz uzmanı, infaz uzman yardımcısı nasıl olacak gene kurum dışından kurumun işleyişini bilmeyen kasıntı tiplerden mi olacak. yada aramızdan yükselecek yada kaydırılacak mı?
konu hakkında bilgisi olanlar paylaşır mı yada link falan varsa yazar mısınız ?

S.a arkadaşlar alımlar açıklandı inŞ Allah herkeSin gönlüne göre verir Hakkımız da hayırlısı olur. Verilen pozisyonlara bakılacak olursa bu alımlarda kadrolu infaz koruma memuru alımı olmamış sözleşmeli alıyorlar. Atanalım da hayırlısıyla sözleşmeli kadrolu pek önemli değil. Fakat yağız hacı dış güvenlik yasa tasarısından bahsetmişsin kıdem tazminatlarındaki iyileştirmeden. tahmini olarakta 450 500 lr arası maaslarda artış olacak yanılmıyorsam.Benim merak ettiğim yarın Allah kısmet ederse bizlerde atanırsak sözleşmeli olarak bu yasa tasarısından yararlanabilecekmiyiz sadece kadrolular için mi bu iyileştirme saygılar hayırlı günler

dış güvenlik yasası çıktığı zaman Sözleşmeli çalışanları da kadroya mecbur alacaklar zaten . Nedeni ise ikmlerde güvenlik çalışanı olacak . Siz hiç Sözleşmeli polis veya Sözleşmeli subay astsubay gördünüz mü .

dobadona söylediğin mantıklı aslına bakarsan arkadaşım.Ben de öyle düşünüyorum birde çok istihdam olcak yeni pozisyonlar,kadrolar ve alımlar gerçekleşecek bu yasa tasarısıyla o şekil de kadroya geçme olasılığı olur diye düşünüyorum.

küçük bi araştırma bile yaptım bununla ilgili :) ama bakalım ne olur sonucu bilinmez . kadrolu veya sözleşmeli arasında ki tek fark 200 lira maaş farkı . değilse kimse yüz kızartıcı suç haricinde işten çıkarılıyorsun da demiyor. hakkımızda hayırlısı artık

aynen öyle dobadona bir işe geçelim de sözleşmeli kadrolu fark etmez burası Türkiye yarın ne olacağı belli olmaz.Hakkımız da her şeyin hayırlısı olur inş. Bu yeni yıl yeni umutlar getirir tüm arkadaşlara inŞ.

Yukarı Alt