Dış Güvenlik Yasasında Son Gelişme....

Arkdaşlar yanlış düşünüyonuz yasa tasarısını inceleyin güvenlik yasa tasarısında ikm ler genel idare hizmetleri kadrosunda yine emniyet hizmetleri kadrosuna geçmiyo sözleşmeli kadroya kesin geçice kdiye bir şey yok biz sesimizi çıkarırsak isteklerimizi iletebilirsek ancak olur hele bi atanalımda ::D

dış güvenlik yasa tasarısında silah ruhsatlarından bahsedilmiyor sanırım. görevi boyunca taşıma ruhsatına sahip olan bizler emeklilikte sanırım evden dışarı çıkmayacağımızı düşünüyorlar.
ki hala emekli olan arkadaşlarımız bulundurma ruhsatını ala biliyor. sanırım bütün sorunlarımızı tek seferde çözülemeyecek ama bu konuda da Ankara'da kulis yapmak gerekiyor. cipderin bu konuda bir çalışması oldu mu acaba Ankaralı arkadaşlar sanırım bu konuda bilgi sahibidir.

şubat ayın da görüşülmeye başlanacağı ve haziran temmuz gibi yasalaşıp uygulamaya konulacağı söyleniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum adı üstünde söylenti işte.

devremin dediği gibi atanalımda kolay nasıl olsa bi seçim öncesi kadro verilecek .rahat olun arkadaşlar.

Dns_

Yeni Üye
Arkadaşlar iskenderun cezaevine dış güvenlik memur arkadaşlarımıza verilmiş diye bir söylenti var site editörlerinden ricam bu olayı öğrenebilirmi gerçekten iskenderun c evi dış güvenliğimemurlara vermiş mi ?

türkiyede pilot bölge ankara şuan için öyle bi durum söz konusu degil yasa meclisten geçmeden de hiç bi ceza infaz kurumunun dış güvenligini infaz koruma memurlarına verceklerini sanmıyorm

arkdaşlar bilindigi gibi dış güvenlik yasa tasarısı ve ek mesaiden 1 yılda olsa bizlerinde yararlanması gerektgini tüm ceza infaz kurumları çalışanları olarak istiyoruz son khk ile fazla mesai konusunda bizimde yararlanmamız tamamen bakanımız sadullah erginin insiyatifindedir bunun için maiil etkilgini oluşturup mail atıp sesimizi duyurmalıyız bunun için öncelikle sizlerden bakanımıza hitaben bi yazı yazılması gerekiyor ben bunu yazabilirim diyen arkdaşlar varsa bu konu üzerine çalışıp paylaşımı burdan yapsınlar bizde etkinligi oluşturalım hakkımızı arayalım eğer ses soluk çıkmassa kımseden mecbur yine ben yazmak zorunda kalcam yazarız sorun degil ama birlikten güç dogar güzel bi metin hazırlamamız gerekiyor

arkdaşlar bilindigi gibi dış güvenlik yasa tasarısı ve ek mesaiden 1 yılda olsa bizlerinde yararlanması gerektgini tüm ceza infaz kurumları çalışanları olarak istiyoruz son khk ile fazla mesai konusunda bizimde yararlanmamız tamamen bakanımız sadullah erginin insiyatifindedir bunun için maiil etkilgini oluşturup mail atıp sesimizi duyurmalıyız bunun için öncelikle sizlerden bakanımıza hitaben bi yazı yazılması gerekiyor ben bunu yazabilirim diyen arkdaşlar varsa bu konu üzerine çalışıp paylaşımı burdan yapsınlar bizde etkinligi oluşturalım hakkımızı arayalım eğer ses soluk çıkmassa kımseden mecbur yine ben yazmak zorunda kalcam yazarız sorun degil ama birlikten güç dogar güzel bi metin hazırlamamız gerekiyor

yok şöyle güzel bi kompozisyon yazcak bi arkdaş ihale yine benim üzerime mi kalcak :)

pilot bölge olarak erzurum antalya ankara gibi illeri duydum ben yağız . sadece ankara olduğuna eminmisin kardeşim

Şimdi bu yasa da anlamadığım nokta yasa inŞ kısmet olurda çıkarsa ikm. çalışanlarıda artık güvenlik personeli sınıfına mı geçecek eğer öyle oluyorsa sözleşmelilere de ileride kadro verilme imkanı doğar mı ?

kadro olayını kafaya takmayın sözleşmeli persenolle kadrolu persenol arasında çok bi fark yok sadece maaş farkı bir iki detay ama bizim dilimizde tabi sözleşme lafı geçince insanlar ürküyor ben sözleşmeli başladım göreve kadroyu verdiler sizlere vermek zorundalar zamanı gelince

diger soruya gelince güvenlik sınıfına alınmamıs yasa tasarısında genel idari hizmetler olarak görünyor

2011 yılı ceza infaz kurumları personeli açısından da yenilikler getirmiştir. Öncelikle mesai ücretleri ile ilgili o malum kelime kanundan çıkartılarak bir ayıbın önüne geçilmiştir. Maaşlarda eşit işe eşit ücret politikası benimsenerek, maaşlarda bir iyileştirmeye gidilmiştir. Dünyanın her ülkesinde devlet gücünü fiilen kullanan ve cebri icra yetkisine sahip özel görevlilerin standart üniformaları vardır. Bu düsturdan yola çıkarak ceza infaz kurumu çalışanlarına has üniformalarının daha çağdaş, sağlıklı ve yapılan göreve uygun bir şekilde yeniden tasarlanarak değiştirilmesi için yeni bir çalışma başlatılmış ve sona yaklaşılmıştır.

Dış güvenlik hizmetleri yasa tasarısı üzerinde çalışmak için tüm Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri ve Eğitim Merkezleri Başkan ve Şube Müdürleri davet edilerek yasa tasarısının son şekli için bir toplantı yapılmıştır. Elde ettiğimiz bilgilere göre yasa tasarısında bir takım değişiklikler yapılarak; iç ve dış güvenlikte çalışanların özlük hakları aynı seviyeye getirilmiş, yılan hikâyesine dönen yıpranma tasarısı da benimsenmiş olup; infaz ve koruma personeli emeklilikten sonra silah taşıma hakkı tanınmış, her ne kadar ismi GİH sınıfında geçse de görev ve yetkileri bakımından kolluk kuvvetleri yetkilerine yakın bir tanım getirilmiştir.

Dileğimiz bu yasa tasarısının bir an önce çıkartılarak hayata geçmesi, tasarı meclise mi gider? Yoksa KHK olarak mı çıkar onu bilmiyoruz ama bir an önce çıkarak uygulamaya geçilmesidir.

Yukarı Alt