Cezaevi öğretmenleri

EVET SONUÇ OLARAK HEPİMİZ AYNI YERDEYİZ...FEN EDEBİYAT FAKÜLTELERİNİN FORMASYON ALMASI YÖNÜNDE KARIN AĞRISI OLANLARIN KARIN AĞRILARININ GEÇMESİ DİLEĞİ İLE 'NOKTA'

Kardeşim 1. cisi edebiyat öğretmenleriyle benim bi alakam yok yani bahane bulacagım bişey yok ortada;) ikincisi acık öğretim fakultelerinde derslerin nasıl geceildiğini cok iyi biliyorum alırsın bir murat yayınları bakarsın cıkmıs sorulara o kadar ne mezunusun bilmiyorum ama bana göre yanlış eger edebiyat bolumndeki öğretmenlik istiyorsa en azından örgun eğitim almalı herseyden once 2 yıl stajını tamamlamalı bunun için karsıyım ha bu arada herkes düşüncesinde haklıdır onu bilemem bu iş hemşirenin 2 yıllık bir formasyonla doktor olmasına benziyor ne kadar dogru ?????

Kardeşim 1. cisi edebiyat öğretmenleriyle benim bi alakam yok yani bahane bulacagım bişey yok ortada;) ikincisi acık öğretim fakultelerinde derslerin nasıl geceildiğini cok iyi biliyorum alırsın bir murat yayınları bakarsın cıkmıs sorulara o kadar ne mezunusun bilmiyorum ama bana göre yanlış eger edebiyat bolumndeki öğretmenlik istiyorsa en azından örgun eğitim almalı herseyden once 2 yıl stajını tamamlamalı bunun için karsıyım ha bu arada herkes düşüncesinde haklıdır onu bilemem bu iş hemşirenin 2 yıllık bir formasyonla doktor olmasına benziyor ne kadar dogru ?????

kardeşim beni yanlış anlama aman gözünü seveyim kırmak gibi bir niyetim yok kimseyi ama şunu söyleyeyim herkes alışmış bu söze al murat yayınları çıkmış sorulara çalış geç evet eski bölümler böyle ama edebiyat yeni oldugu için aöf te cıkmıs soruları felan yok hersey yenı malesef

kardeşim beni yanlış anlama aman gözünü seveyim kırmak gibi bir niyetim yok kimseyi ama şunu söyleyeyim herkes alışmış bu söze al murat yayınları çıkmış sorulara çalış geç evet eski bölümler böyle ama edebiyat yeni oldugu için aöf te cıkmıs soruları felan yok hersey yenı malesef yok kardeş yanlış anlamıyorum sadece fikir alışverişi yapıyoruz;) benim soylmek isteğim sey kpss de türkçe öğretmenleri türkçe öğretmneleriyle edebiyat öğrt kendi içinde yarısır yani eğitim bilim. tabiriyle homojen dagılım vardır. Onun için bana bi zararı yok sadece bu konuda idailistim biraz alan bilgisinin tek basına yeterli olmadıgını dusunuyorum( aöf edebiyat bitiren alanında iyidir ona bir sey diyemem ) ama bunun yanında mesleki yeterlilikte gerekir sınıf yönetimi öğretim yöntem ve teknikleri gelişim psikolojisi ölçme ve degerlendirme ..... bunları pratikte stajlarda uygulmak gerekir söylemek isteiğim bu ....Ben 4 yıldır atanmayı bekliyorum gecen yıl polislik sınavında mulakata kaldım gitmedm neden mi? cunku hayalimde hep öğrencilerim vardı ama dediğim gibi devletin yanlış politikaları malesef 4 yıl devletin en iyi universitelerinden birinden mezun oldum osmanlıcasına özbekcesine kadar eğitimini aldık ama su anda mesleğimle hiç alakası olmayan bir mesleğe girdim bu senin benim onun sucu değil tamamen eğitim sisteminin yapılan yanlış politikaların sonucudur..cevap biraz uzun oldu sanırım ;)

:) hepimiz için herseyin hayırlı olur inş kardeş

kardeşlerim bu konu uzun konu. devlet politikası yanlış biz tartışa tartışa bir yere varamayız. sadece fikir alışverişi yapmak en iyisi ;)

Gökhan kardeşim başlayalım hayırlısıyla yiyeceğimiz tatlı olsun :D Belli mi olur eğitimde aynı yere düşeriz yeriz tatlıları :D

Gökhan kardeşim başlayalım hayırlısıyla yiyeceğimiz tatlı olsun :D Belli mi olur eğitimde aynı yere düşeriz yeriz tatlıları :D
aynen belli olmaz düşmesek bile nasıl olsa memuruz kardeşim haftasonu tatil bigün buluşuruz allahı izniyle neyse burada konuyu fazla uzatmayalım konu dağılmasın kardeşim süpermen :D

aynen belli olmaz düşmesek bile nasıl olsa memuruz kardeşim haftasonu tatil bigün buluşuruz allahı izniyle neyse burada konuyu fazla uzatmayalım konu dağılmasın kardeşim süpermen :D

Eyvallah ;) Gerçekten de konuyu dağıtmayalım sessizdevrim kızmasın :p:p:p

evet kadroyu alınca işte 2yılda bir sınav yapılıyor onu kazanınca geçiyorsun ;)

Bencede kalkmalı dediklerinize katılıyorum. Ama tabiki bu şuandakileri etkilemez diye düşünüyorum; çünkü daha önce kazanılmış bir hak var anayasadan yola çıkınca bundan sonrakileri etkiler bu ;);) Dava açılı mevcut kişileri etkilemez.

Çok doğru. Burda kpss ile kaliteye bakılmaz. Fen Edebiyat amacı bilim adamı gibi yetiştirir, eğitim fak. öğretmen olarak. Ayrıca daha fazla konu gördüm ya da fen edebiyatta daha geniş gördüm diye daha iyiyim diye birşeyde olmaz. Çocuklara o kadar fazlasını vermiyorsun zaten. O fazla bilgi üni de okuyana verilir B) Fen alanında da var. zamanında fizik, biy, kimya mezunu fen öğretmenliğinde. Ama şu var bunlar kendi bölümünü tmm iyi biliyor ama diğerlerine gelince hız düşüyor :) Biz ne gördük 3derside gördük gereği kadar yani ilkokuldaki çocuğa yetecek gibi. önemli olan eğitim dersleri ve bol staj B) Çocuğu anlayabilme kurulan ilişkiler. Yani rehberliktir vs... ;) Benim açımdan birşey yok ama şöyle bakınca fizik öğretmenliğini okumuş hocam, yerine fizik bitirince atanması olmaz. onun hakkına girilmiş olur...

Bu örnek tam olmuş *rofl* hemşirenin doktor olması*hilarious*

Bu formasyonun kalkması ile ilgili bir haber vardı. Yine burdan bakın habere;
Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

fikox

Yeni Üye
merhabalar.

başka bir kurumda görev yapmaktayım.Formasyonum var.Adalet bakanlığına kurumlar arası geçiş mümkün mü?Ayrıca adalet bakanlığındaki öğretmenlerin tayinleri gerçekleşiyor?Tayin zor mu?

Kusura bakma dediğine hiç katılmıyorum hatta çok saçma buluyorum dediğini iyi olan her zaman iyidir eğitim okyup yata yata bitiriyorsun okulu fen edebiyatta yatma yok bir tezin bile yok senin ayarıca ne yuksek puandan bahsediyorsun sınıfım ilk on bine giren öğrencilerden oluşuyor korku başa bela korkuyorsunuz yarişamıyorsunuz ve açıkta kalıyorsunuz hepsi bu madem iyisin sen yerleş o zaman eşek gibi çalışan adam madur olmaz

SENİN DURUMUNDA BENDE OLSAM BENDE HİÇ DEDİĞİME KATILMAZDIM... iŞİME GELMEZDİ...

Kurumun geçişine izin verirse geçersin. Kendinle alakalı bir bölümse oraya geçecem diye başvuru yaparsın kurumunda gönderir karşı tarafda alırsa geçiş olur ;)

fikox

Yeni Üye
teşekkürler.işleyişin dediğiniz gibi olduğunu biliyordum.Adalet bakanlığı kurumlar arası geçişe nasıl bakıyor demek istemiştim.Yani kurumlar arası geçişe imkan veriyor mu yoksa tamamen kapıları kapatıyor mu?

Adalet bakanlığındaki öğretmenlerin sınıfı ne olarak geçiyor?Örneğin öğretmenler milli eğitimde eğitim öğretim hizmet sınıfı olarak geçiyor.teşekkürler

formasyon kalkması güzel olmuş ama formasyon almak için bölümlere giden arkadaşlara yazık olmuş , bende mat. ögretmenıyım - işllh cezaaevinde ögretmen oluruz bi nebze işimizle alakalı bişey yaparız

Yukarı Alt