Cezaevi öğretmenleri

inşallah o formasyonu bir şekilde alacağız alan sınavı da gelecek o zaman göreceğiz eğitimi bitirenlerin kaçı öğretmen olacak kalite farkı o zaman çıkacak ortaya:p

senin bölüm neydi hangi üniversitede okuyorsun

çukurova/edebiyat

Bende buraya yazayım o zaman :D kopyala yapıştır :D

Kardeş hepimiz okuyoruz. Okuduk. Sen az okudun ben az okudum tartışmalarına da gerek yok. Kalite farkı falan bunlar hoş sözler değil. Bunu tartışmaya başlamayalım. Sen bana fen edebiyattan çok süper zeka birisini gösterirsin ben de sana eğitim fakültesinden aynı süper zekada birini gösterebilirim. Bu işler böyledir. İnsan insandır sadece bölümler farklı. O kaliteli bu kaliteli değil. Sen onaylıyor musun peki şuanda 300 bin öğretmenin açıkta olmasını ? Millet bundan şikayetçi. Yoksa kimse seni istememezlik etmez. Neredeyse her üniversitenin eğitim fakültesi var. Bunlar da kapanmalı bana göre . Ülkede öğretmen yetiştiren 5-6 üniversite olmalı ki bu kadar yığılma olmasın. Aynı zamanda daha donanımlı öğretmenler yetiştirilsin. Seni eğiten hoca bilim adamı gibi eğitiyor, beni eğiten hoca öğretmen gibi eğitiyor fark bu. Hem öğretmenlik sadece alanını sular seller gibi bilmek değildir kardeş. Abartmıyorum SANATTIR.. Ben 6 aydır burada bir köyde Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapıyordum yeni bıraktım İKM kazanınca. Okulda tek görevli bendim. 5 tane sınıfı birleştirilmiş sınıfta kendim okuttum. Sana şunu söyleyeyim. İstediğin kadar donanımlı ol. Yanlış anlama da köyde beş para etmiyor. Yani herşeyi bilmekle öğretmen olunmuyor. Saygılarımla..

kesinlikle dediklerinize katılıyorum ama sistem bu fen edebiyat daha zor bunu herkes biliyor üzerine formasyon alıp öğretmen oluyorlar zaten okurken daha fazla bilgi sahibi oluyorlar ders olarak eğitimden eksiği yok fazlası var formasyon alınca hiçbir fark kalmıyor kpssden de iyi alan atanıyor madem eğitim okuyanlar daha iyi buyursunlar yerleşsinler o zaman

Bence Fen edebiyat da iyi, Eğitim de iyi. Kötü olan 300 bin öğretmenin açıkta olmasını sağlayan SİSTEM ..

Bence Fen edebiyat da iyi, Eğitim de iyi. Kötü olan 300 bin öğretmenin açıkta olmasını sağlayan SİSTEM ..
KESİNLİKLE...

KESİNLİKLE... Yıllardır bunun tartışması yapılır ama bir çözüme kavusmaz herseyden önce aöf deki edebiyat bölümleri kapatılmalı ;)

KESİNLİKLE... Yıllardır bunun tartışması yapılır ama bir çözüme kavusmaz herseyden önce aöf deki edebiyat bölümleri kapatılmalı ;)

Haklısın Hasan hocam :) Ama büyük bir sorun var 300 bin öğretmen açığı..

bu konuda sana hak veriyorum ;)

Alan sınavı ile kpss ile kalite ölçemezsin arkadasım kalite sınıfta belli olur ben selcuk ünv. eğitim fakultesi türkçe öğrt. mezunuyum 82 kpss ile bekliyorum bölümüm 89 da kapattı. Şimdi 40 la atanan pdrci kaliteli öğretmende 85 ile atananamayan Türkçe öğretmeni kalitesiz mi? Yapmayın kalite ölçülecekse pratikte ölçülmeli .... Alan sınavına gelince göreceksiniz meb kendi adamları yerleştirecek olay bu kadar basit meb bu ülkenin vasfını yitirmiş ölü kurumudur...........

Alan sınavı ile kpss ile kalite ölçemezsin arkadasım kalite sınıfta belli olur ben selcuk ünv. eğitim fakultesi türkçe öğrt. mezunuyum 82 kpss ile bekliyorum bölümüm 89 da kapattı. Şimdi 40 la atanan pdrci kaliteli öğretmende 85 ile atananamayan Türkçe öğretmeni kalitesiz mi? Yapmayın kalite ölçülecekse pratikte ölçülmeli .... Alan sınavına gelince göreceksiniz meb kendi adamları yerleştirecek olay bu kadar basit meb bu ülkenin vasfını yitirmiş ölü kurumudur...........

Hay ağzına sağlık Hasan hocam ;) Baştan beri ben de bunu söylemeye çalışıyorum. Benim bölüm de 85 den kapattı. Ben geçen sene mezun oldum, sınıfta 60 kişi vardı bir kişi bile atanamadı. Ama okul öncesi arkadaşlar vardı çoğu atandı. Kaliteyle alakası yok ;);)

benim yiğenler var ikiside öğretmenlik okudu biri türkçe öğretmenliği biri biyoloji. türkçe öğretmeni atanır diye beklerken biyolojiyi bitiren hemen atandı.... arz talep meselesi birazda. ilerki senelerde okul öncesinin puanıda çok yükselir

Aynen öyle. Ben üniversiteye başlarken herkes türkçe öğretmenliğine gitmek istiyordu. Çünkü alım fazlaydı. Benim bölümün puanı yüksekti. Şimdi tam tersi oldu. Türkçenin puanı çok yükseldi. Bu ülkede ne zaman neyin olacağı belli değil. Her sene ya üniversite sınavı değişir ya lise sınavı ya da şimdiki gibi eğitim sistemi. Sonuçta tek birşey var Atanamayan + Atanamayan + Atanamayan ..!

Aynen öyle. Ben üniversiteye başlarken herkes türkçe öğretmenliğine gitmek istiyordu. Çünkü alım fazlaydı. Benim bölümün puanı yüksekti. Şimdi tam tersi oldu. Türkçenin puanı çok yükseldi. Bu ülkede ne zaman neyin olacağı belli değil. Her sene ya üniversite sınavı değişir ya lise sınavı ya da şimdiki gibi eğitim sistemi. Sonuçta tek birşey var Atanamayan + Atanamayan + Atanamayan ..!

bu sene önlisans olarak gireceğim kpss adalet mezunlarına bir çok kadro açıldı. gümrük dahil bir çok kurum adalet mezunu alıyor. ben bile buna rağmen korkuyorum açıkçası.

aöf teki edebiyatın kapatılmasını neden bu kadar dert oluyor ben anlamıyorum bunun insanlara ne gibi zararları var yapan adam her türlü örgün de olsa açık da olsa yapar ha şartlar eşit mi eğitimler aynı mı tabiki değil ama şuna eminim ki aöf te geçmek çok zor kpss denen bişey var başaran geçer kardeşim adamlar koymuş şartı istersen marmara mezunu ol illaki kpss o yüzden aöf edebiyatın kapatılmasının kimseye faydası yok unutmayın ki sosyoloji tarih vs de var ve millet hayal kuruyor adalet okuyup da oradan dgs ile hukuğa geçmek için başaran geçer sen daha iyiysen onu zaten geçersin değilsen bahane bulmaya gerek yok

KALİTE HİÇBİR TEST İLE ÖLÇÜLEMEZ BURADA CEVABIM TAMTAMBJK İÇİNDİR...BÖLÜMLER ARASI KARŞILAŞTIRMA DA YAPMIYORUZ...HEM EĞİTİMİ HEM FEN EDEBİYATI OLAN BÖLÜMLER İÇİN KONUŞUYORUZ...KONUYU SAPTIRMAYALIM...BİZ KENDİ ARAMIZDA YARIŞACAĞIZ ...FORMASYONU ALDIKTAN SONRA DA KİMSE DURDURAMAYACAK BİZİ... KORKULARI BU...ÖSS İLE ÖYS İLE KARŞILAŞTIRMA YAPANLARA SÖYLÜYORUZ ( O SINAVLARLA DAHA İYİ OLDUKLARINI SÖYLEYENLERE) EVET SİSTEM YANLIŞ MALASEF ELEMEK İÇİN TEST SİSTEMİ KULLANILIYOR

KALİTE HİÇBİR TEST İLE ÖLÇÜLEMEZ BURADA CEVABIM TAMTAMBJK İÇİNDİR...BÖLÜMLER ARASI KARŞILAŞTIRMA DA YAPMIYORUZ...HEM EĞİTİMİ HEM FEN EDEBİYATI OLAN BÖLÜMLER İÇİN KONUŞUYORUZ...KONUYU SAPTIRMAYALIM...BİZ KENDİ ARAMIZDA YARIŞACAĞIZ ...FORMASYONU ALDIKTAN SONRA DA KİMSE DURDURAMAYACAK BİZİ... KORKULARI BU...ÖSS İLE ÖYS İLE KARŞILAŞTIRMA YAPANLARA SÖYLÜYORUZ ( O SINAVLARLA DAHA İYİ OLDUKLARINI SÖYLEYENLERE) EVET SİSTEM YANLIŞ MALASEF ELEMEK İÇİN TEST SİSTEMİ KULLANILIYOR

Alcapone kardeşim hepimiz kazandık İKM olduk hayırlısıyla boşverelim artık bunları ;) Bu konular tartış tartış bitmez :D

bu şekilde konuşmak iyi tabi yerinde bir tartışma herkes fikrini ve neler beklediğini söylüyor. böyle tartışmalara can kurban. saygı seviyesinde olmasıda çok güzel....

Yukarı Alt