Boy Kilo Tutarsızlığı ve BAŞVURU

yok yok sen korkma sen sınırı bayagı geçmişsin.... 2 santim filan oynuyo :)

evet ya öyle 2 cm oynuyo dediğin gbi ama açıkçası boyumun 168 ve yukarı olsun isterdim bir tanıdk(yozgat cezaevi müdürü komşumuz olur) kızlarda 168 üstü daha şanslı demişti inşallah süpriz bir ölçüm olmaz gerçi şuan sıralmaya kafayı takmış durumdayım
may246 senib boy kaçtı ? birde çalışan arkadaşlarından 165 ve altı kızlar var mı?

olsun canım niye şansın olmasın... benim boyum 163 ama ordaki ölçümde 161 çıktım.... tabiki ne demek 165 in altında kızlar varmı bizim giren grupta yarısı 165 in altında idi sen 160 ı geç gerisini boşver:)

tamam canım iyi ya sevindim vallahi bir arkadaşım var istanbulda 3 senelik ikm onun resimlerine bakıyorum arkadaşaları falan iri iri boylu poslu acaba dedim pek boylu poslu deiğilim ondan mı eleniyorum hani mülaktlarda konuşma cevap verme vs işlerinden sonra ona mı bakıyorlar dedim 2 defa elenince insan kendinde suç arıyor ne bilyim
geceden mi çıktın geldin? sen olmayınca bir eksiklik oluyor forumda ;)

konuyu yerinde buluyorum kardeşim. 3 kilo fazla 4 kilo fazla olan adaylara tavsiyelerimiz oldu. ama 15 -20 günde 3 kilo zayıflamak bence çok zor. başvuru yapıp yapmamana ben değil adalet bakanı bile karışamaz. o senin hakkın. ama 3 kilo fazla değil 3 gr (üç gram) fazlası olupta boykiloyu geçen adayı gösterin, belgeleyin sonra ne söylerseniz söyleyin bana. her alımda komisyonlarda boykiloda elenen 50-60 kişi oluyor. birebir şahit oluyoruz. körü körüne o kadar masraf ediliyor. herşeyden ziyade sıralamada gerçekten bu işe ihtiyacı olan o kadar kişinin hakkı alınmış oluyor.

burada amacımız size yardımcı olmak. hevesinizi kırmak değil. yazık günah değilmi o kadar masraf yapacaksınız gideceksiniz daha mülakata girmeden dönüp geleceksiniz. onca uğraşınız 10 dakikada bitecek. adminlerimiz sıkı araştırma yapıyorlar. 3 kilo fazlayla bu alımda boy kiloyu GEÇEMEZSİNİZ. ama bir sonraki alım her sene yılbaşında oluyor. onun için size sonuna kadar yardımcı olacaktır.

Benim söylediklerim yanlış anlaşılmış. Ben kendim web tasarımcıyım ve profesyonel olarak yapıyorum şuandada grafik tasarım üzerine çalışıyorum. Adminin bu görüşü belirtmesi ve konu açmasını yanlış buldum diğer üyelerin böyle bir görüş belirtmesi normal olabilir dedim. Yani web sitenizi düşündüğüm için:)
Boy kilo meselesine gelince 3-4 kilo şuan verilebilir daha vakit var bu şekilde fazlası olan arkadaşlar gayret edebilir ama 10-15 kilo fazlası olan aklı başında bir insan zaten başvurmamalı şansıyok dediğin gibi para ve zaman yazık haklısın.

baştan iyi okuyun yazık etmeyin hem maddi açıdan hem manevi açıdan üzülmeyin diye uyarıda bulunduk hepimiz yoksa siz gelip elenip gitmişsiniz bizlerin işine gelir ama siz üzülürsünüz hemde siz yerine boyu kilosu tutan bir arkadaş giremeyecek kul hakkına girmeyin diye söyledik yoksa kimsenin haddine mi? ayrıca çıplak ölçülmüyorsun kıyafetlerinle ve sabahta kahvaltı yapsan emin ol bir kilo daha fazla çıkacaksın eğer kilo verme gayesindeysen kilo ver 3 değil 4 kilo ver hatta o zaman puanında yanmaz zamanında paranda umutlarında *tup* kilo vermek istersen bir kaç tavsiyede bulunabilirim

Evet kilo verme gayreti içerisindeyim ve geçen hafta 4kilo verdim sağlıklımı değilmi bilmiyorum 3 kilo daha verirsem boyumu eksık dahı olcseler garantiye alıyorum geçmeyi. Seninde tavsiyelerini öğrenmek isterim tabiki yada kilo fazlası olanlar için konuda açabilirsin:)

stanny kardeşim. yanlış anlaşılmalar çözüldüğü için sevindim... biz burda bi aileyiz. kimsenin sıkıntı çekmesini istemeyiz. umarım hakkında hayırlısı olur. bu arada meslektaşız. grafikerim ben de.

Hepimiz için hayırlısı olur umarım hepimizin bu işe ihtiyacı var allah herkezin gönlüne göre versin. Meslektaş olduğumuza sevindim inşallah 2013 yılında da ceza infaz memuru olarak meslaktaş oluruz.

benimde boyum 1,87 fakat 1,85 olarak dusunuyorum ben. Burda yazmak istemiyordum:) fakat madem sordun 103 ten 99 a dusdum bı 4 kılo daha verırsem ısım garantı mulakkattan sonrada doğru kebapçıya:):)
Nasıl verdiğime gelince sabahları form bıskuvı öğre yagsız salata ve corba aksamda aynı 2 dılımde kep ekmegı ama mavi deniz isimli arkadas bı dıyet önerisinde bulundu onu uygulıcam.

arkadaşlar diyet mi yapmak istiyosunuz Bol su için ekmeği ve hamur işini hayatınızdan çıkarın, bol corba ve salata , istediğiniz kadar yemek (bunu dediysem pilava dayanmayın) hergun en az 1 saat tempolu yürüyüş sonuç suan istediğim ve ideal kilodayım 163 boyum 53 kilom ehe :D

*clap* *clap* teşekkürler arkadaşım herkesin bu konuya duyarlı olması lazım EVETarkadaşlar bende sizlere katılıyorum:)bu konu çok önemli mersinde boy kilo yüzünden elenen birçok bayan ve erkek arkadaşım oldu...boy ve kiloyu birlikte ölçen elekronik bir cihaz kullanıllanıldığını hatırlatmak isterim...herkese başarılar...

arkadaşlar boyunuzun son 2 hanesi 1.60 örneğin 13 kilo fazla (60+13=73) den fazla olmamanız lazın ve 60-17=43)kilodan da az olmamanız lazım ama daha öncedende belittiğim gibi boyunuz benimkisi mesela 1.64 1.62 geldi kilom 67 idi 64 geldi.kilosu fazla gelip boyu kısa olanlar oldu vb.boy ve kilonuzu iyiayarlayın derim...

Yukarı Alt