2012 Mülakat Soruları

Benim oradaki duruşum gayet sert bir şekildeydi.Oradakilerini etkilemek yerine doğal davranın.Normal günlük hayattanmış gibi.Öyle düşünün ve içeri girerken olursa olur olmazsa hamur suyu olur bismillah diye girdiniz mi tamam :)) işin espirisi bir yana da kısmette hakkımızda ne hayırlısıysa o olsun...

Konuştuğum bir kaç kişi hiç bir soru bilemediği halde mülakatı kazandıklarını gördüm. Adam bana soru sormadılar resmen sohbet ettiler diyor. Bazıları da tüm soruları bildim ama olmadı diyor.
Nasip. Yerleşen arkadaşlara hayırlı olsun diyelim. Kazanamayanlara da önümüzdeki sınavlarda başarılar diliyorum...

ibo54

Yeni Üye
sakarya adliyesi 9 saatte kaç saniye vardır? cevap 32400, adaklı nerenin ilçesidir? cevap bingöl, memurun yakını öldüğünde kaç gün izin verirler? cevap 7, tevhidi tedrisat kanunu kaç tarihinde çıkmıştır? cevap 3 mart 1924

nerde sornuşlardı bu soruyu :) bizede kolay çıktı bildik ama nasip değilmiş :D:D:D hele amasya genelgesine katılan paşaları sayışım vardı aklıma ne geldiyse hepsni bildim :)

manisa alaşehirde bana sorulan sorular; nato kaç yılında kuruldu, daimi üyeleri hangi ülkeler, türkiye kaç yılında üye oldu..harf inkılabı. möntrö boğazlar sözleşmesi tarihi ve alınan kararlar neler...cumhurbaşkanı hangi mahkemede yargılanır...seçimlerden önce hangi bakanlar istifa etmek zorunda...seçimler kaç yılda bir olur.....2. beyazıt ın annesinin mezarı nerededir.....atatürk ,keban ...barajlarının üzerinde bulunduğu nehir...iran da müslüman olmayan halka ne denir? ... basra körfezi ile umman körfezini birbirine bağlayan boğazın adı nedir?koğuşlar kimler tarafından aranabilir? memurlukta alınan cezalar nelerdir.. demokrasi nedir.. tc. devletinin nitelikleri nelerdir?... osmanlı devletinin ilk başkenti...meşru müdafa nedir?...cami surlarının avlusunun ve su sebillerinin özel adı nedir?...

akif01

Yeni Üye

maşallah sanada ne çok soru sormuşlar ya bana adanada 3 tane sordular ege körfezleri nelerdir ? istiklal mahkemeleri niçin kurulmuştur? birde infaz nedir? gibi bir soru vardı.

Arkadaşlar o soru bu soru fazla takılmayın bence, çünkü genel anlamda çok geniş bir yelpaze var karşımızda, her yerden soru gelebiliyor. Tabi gidip de sorulan soruların hiçbirine de cevap veremeyecekseniz, çok fazla bir beklentiniz olmamalı.

Duruşunuz, üslubunuz, vücut hareketleriniz, soruyu anlayabilme-söylenenleri kavrayabilme kabiliyetiniz, kendinizden ne kadar emin olduğunuz, saygınız, devlet memurluğuna ve görevinize ne kadar uygun olduğunuz, giyiminiz ve de ciddiyetiniz çok önemli. Eğer bunlarla kendinizi kabul ettirebilirseniz güven verirseniz, büyük ihtimal olur bu iş Allah'ın izniyle.

Tekirdağ
İki meridyen arasındaki zaman farkı
1: 1945 yılında İtalyanların diktatör lideri
2: Osmanlı padişahlarının yerine ordunun başına geçen kişinin orduyu galeyana getirmek amacıyla söylediği deyim. (Bu soruyu 1 prof, 2 doçent ve dershanedeki 2 tarih hocasına sordum cevabını bilen çıkmadı )
3: Bir olgunun başka bir olgudan çıkarılmasıyla elde edilen yaklaşımın hukuksal dildedi adı.
4: Çanakkalenin eski ismi

kartal adliyede herkese aynı soruları sordular infaz koruma memurunun görevleri,cezainfaz koruma aracında kim görev yapar.atatürk inkilaplarını söyle milliyetcilik ilkesini açıkla,yunanistan bulgaristana komşu iller,üç tane çağdaş yazar ismi,dünyanın en küçük ülkesi,seyhun ceyhun nehirleri nereye dökülür,kutsal emanetleri hangi padişah getirmitir gibi bu buna benzer sorular

maşallah sanada ne çok soru sormuşlar ya bana adanada 3 tane sordular ege körfezleri nelerdir ? istiklal mahkemeleri niçin kurulmuştur? birde infaz nedir? gibi bir soru vardı.

malesef ki öyle idi çok zorladılar mülkatta bunlar hatırladıplarım ..bir de unuttuklarım var...her yerde genelde 3 soru sormuşlar bizde 20 den fazla idi :S

malesef ki öyle idi çok zorladılar mülkatta bunlar hatırladıplarım ..bir de unuttuklarım var...her yerde genelde 3 soru sormuşlar bizde 20 den fazla idi :S
Elemek için bahane aramıslar qibi qeldi bana :) bize de 3 tane soru sordular:D kendını tanıt dedi sonra bi cemiyet sordular son soruda bi memur izinsiz olarak qöreve qelmezse ne olur :D

bakırköyde mülakat giren arkadaşlar irtibata geçelim öğrenci alımına başvurcam sıraamay girebilirsem mülakat bakırköyde olacak şimdiden sağolun

kardeş sende mi bandırmaya başvuruyorsun

şimdilik öyle düşünüyorum alım fazla die ama kafam da karısık 76 puan sıralamaya gırer mı bılmıyorum.

bende bakırköyde girdim mulakata gecen alımda sorular ;
türkiyenin en büyük dağı
dünyanın en büyük dağı
avrupanınen büyük dağı

arkadaşlar birkez daha söylüyorum soruların hiç bir şey ifade etmiyor, komisyon sizi beğensin yeter, saatlerce çalışmanın bir manası yok.

Yukarı Alt