unvan değişikliği

abiler hepinize slm lar sözleşmeli şoför olarak çalışmaktayım ve bu unvan değişikliği sınavına sözleşmeliler girebiliyor kanıtta şurda forum cip te mevzuaat bölümü:
Soru 5: Sözleşmeli Personel kurum içinde açılan unvan değişikliği sınavlarına müracaat edebilir mi?
Sözleşmeli personel aşağıda belirtilen şartlarda unvan değişikliği sınavlarına müracaat edebilir.
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair esasların EK 4. maddesi: Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür.
ayrıca sözleşmeli personelin çalımasına ilişkin esaslarda da var
ÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA
İLİŞKİN ESASLAR
1
Bakanlar Kurulu Kararının;
Tarihi ve No’su : 6/6/1978-7/15754
Dayandığı Kanun : 28/2/1978-2143
Yayımlandığı Resmi Gazete : 28/6/1978-16330

Unvan değişikliği
Ek Madde 4 – (Ek: 2/3/2009-2009/14799) Sözleşmeli personelin, unvan
değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete
alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür.

paylaşım ve araştırman için teşekkür ederiz bedirhan :) ben de sözleşmeli çalışıyorum, faydası dokunacağına inandığım bir bilgiyi paylaştın burada teşekkür ederim.

ka555

Yeni Üye
BEN CEZAEVİ ÖĞRETMENİ OLMAK İÇİN BAŞVURMAK İSTİYORUM AMA ACABA KPSS GİBİ HERHANGİ BİR SINAV SONUCU DA GEREKLİ Mİ? GEREKLİ DEĞİLSE YAPILACAK SINAVA NASIL HAZIRLANABİLİRİM BİLGİNİZ VAR MI? :/

yok gerek yok kurum kendi içinde sınav yapıyır kardeşim 80 eğitim 5 tarih 5 anayasa 5 türkçe ve 5 tane de 657 sayılı devlet memurları kanunu

abiler malesef kötü haber bakanlık kendisiyle çelişiyor mevzuaatta olmayan bir saçma bilgi gecenlerde bakanlığa bir yazı yazdım sözleşmeliler unvan deşikliği sınavına girebilir mi diye ve malesef saçma bir gösteri ile bıraktı bizi giremiyormuş resmi gazete ye göre halbuki resmi gaxetede böyle birşey yok baka bilirsiniz

Yukarı Alt