sözleşmeli çalışan ikmler...

yeni alımlar açıklandı arkadaşlar.benim gibi sözleşmeli çalışan 5 veya 6aylık memurlar var.bundan sonra alımlar öğrencilik usulü yani kadrolu.biz arada kaynadık...bize ne zaman kadro verecekler peki? bilgisi olan var mı?

bana kalırsa ögrencilik usulü olacak gibi.çünkü dış güvenlik yasasını düşünüyorlar.kıyafetlerin değişmesi başladı.artık eğitimli almak isterler ama bekleyip görcez.

Öğrenci alımından sonra yeni bir alımın olacağını bende düşünüyorum. Bunu düşünmemin sebebi Silivri'nin şimdiki alımda 10 kişi alması ve bu alımın Kasım ayında olması. Bu bitecek Aralık ayının son haftasında yeni ilanı göreceğiz bence.

şimdi müdürlüğün birde sözleşmeli personel kadrosu var. bunun açığıda yine her yıl olduğu gibi aralık ayının son günleri ilan verilir. örnek silivri asla bu kadar az kişi almaz çünkü türkiyenin en büyük cezaevi kampüsü tekirdağda aynı şekilde kontenjanı az. bu alım kadrolu personel açığını kapatmak için. aynı şekilde çeşitli kadrolar var örneğin özürlü kadroları, eski hükümlü kadroları, uzmanlığı bırakmış kişilerin kadroları, başka kurumdan geçiş yapanların kadroları ..

dış güvenlik yasası onaylanırsa 25,000 infaz koruma memuruna ihtiyaç var diye konuşuluyor, yasa çıkmasa bile şuan infaz koruma memuru açığı en az 8000 - 9000 kişi, bu kişilere her yıl emekli oalan yada istifa eden kişilerde eklenince sayı 13000-14,000 kişiyi buluyor, olay personel almak değil arkadaşlar, alınacak personelin bütçeye bir yükü var ve maliye ve bakanlığın karşılıklı görüş alışverişiyle oersonel alınıyor tabikide açığı kapatacak kadar olmuyor bu alımlar.

yıllık alınacak personel sayısı bir önceki yıldan belirleniyor. buda maliye bakanlığının verdiği ödeneklere dayanılarak .. :D dersimiz bakanlıklar ve görevlerine dönecek birazdan

her kurumun bütçesi ve ihtiyacı bir yıl önceden belirlenir o bütçe yılda 4 kere kullnılır 1. kısım ilk 3 ayı kapsar we en büyük kısmıdır. geriside sırasıyla 3 aylık olarak bloka edilir zamanı gelince bloke kaldırılır :D

Musa

Yeni Üye
Umarız hersey dediğiniz gibi olur ve Aralık sonu yeni bi alım ilanı çıkar.1988 kişiyle bu açığı kapatmak güç elbette...

puanım 91.5 subatta ki sözleşmeli alımları bekliyorum.boy 1.82 kilo 79.Lisans ögrencisiyim sırf bunun için beni elerler mi?Yok elemezlerse ceza evi çalışma süremi azaltmadan gece vardiyalarında çalışmama izin verir mi? Ayrıca telefon getiremediğimiz doğru mu işe?

Hak ettiğimi düşünüyorum bu işi sırf lisansdayız diye elenmek koyar.Adalet komisyonlarına kim bakıyor olmadı torpil arayacaım hakkım olanı versinler yeter.

Yukarı Alt