kurum içi yükselme

kuba

Yeni Üye
arkadaşlar lise mezunu ikm olduğumuzu düşündüğğümüzde yani adalet bakanlığının memurlarıyız nerelere yükselebiliriz ve nasıl

öncelikle adalet veya 2 yıllık önlisans programı bitirmeniz lazım baş ikm olabilmeniz için...

4 yıllık bitirdiğinizde idare memurluğuna girersiniz

ayrıca teknisyenlik ünvanı olan diplomaya sahipseniz ünvan değişikliği sınavlarına girebilirsiniz.. bunun gibi ünvana sahipseniz öğretmen vs aynı şekilde

ben idare memuru olmak istiyorum bizim idare memurundan gıcık kapıyorum 5 yıl görev yapıp aynı zamanda lisans mezunu olmam gerekiyo..

bunun için kuba mevuzat kısmında tüm detaylar var. oradan iyice inceleyebilirsin.. fatmacım inş gönlğne göre verir

Bi yerden başlamak lazım kolay gelsin arkandayız ;)

sen yükselmeyi düşünmüyon galiba:)

emre16

Yeni Üye

oncelıkle Adalet MEZunu olmak gerekmıyor.
İnfaz ve koruma başmemuru kadrosuna atanabilmek için;

1) En az iki yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,

2) En az üç yıl infaz ve koruma memuru olarak çalışıyor olmak,

3) Düzenlenmişse, son beş yıla ait müfettiş ve kontrolör hâl kâğıtlarının en az yarısından iyi not almak,

4) Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile infaz ve koruma başmemurluğunu yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olduğunu belgelemek,

oncelıkle Adalet MEZunu olmak gerekmıyor.
İnfaz ve koruma başmemuru kadrosuna atanabilmek için;

1) En az iki yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,

2) En az üç yıl infaz ve koruma memuru olarak çalışıyor olmak,

3) Düzenlenmişse, son beş yıla ait müfettiş ve kontrolör hâl kâğıtlarının en az yarısından iyi not almak,

4) Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile infaz ve koruma başmemurluğunu yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olduğunu belgelemek,

emre iyi oku adalet veya 2 yıllık önlisans demişim demi....

murat27

Yeni Üye
bende yeni kazandım.örgünden siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okuyorum.okul bitince cezaevi müdürü olabilirsin dediler bana.bu doğrumu ?

Yukarı Alt