kursa ne zaman başlarız

Hello

Yeni Üye
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 27.03.14

Bilgisi olan var mı 2014 yılın da cezaevi katip alımı yapacak mı ?

sizce nasıl bi meslek biri kötülüo biri çok iyi dio bizde ortada şaşırıyoruz siz nasıl görüosunuz mesleği

idare eder bence hiç yoktan iyidir. Bu devirde meslek sahibi olmak çok zorken şükretmek lazım diye düşünüyorum. Bazen çok seviyorsun yaptığın işle gurur duyuyorsun bazen de öyle bi olay oluyor ki nefret ediyorsun. Çok zor bi iş bence her şeyi kafaya takmamak lazım ( yapabilirsen ) tabi o zaman iyi. Birde çalıştığın kurum ve aiş arkadaşları çok önemli asıl onların etkisi var. Ama en önemlisi bu işi severek yapmak lazm yoksa gerçekten çekilmiyor. Ben resmi olarak sekiz aydır çalışıyorum ne yalan söylm yıprandm gördüğüm kadarıyla bilmiyorum belki tek burası böyledir ama birlik beraberlik yok herkes kendini düşünüyor. Tavsiye olarak şunu söyleyebilirm. Kazandığın parayı kendine helal edecek şekilde elinden geleni yapacn işini yapıp gidecen :)

boras06

Yeni Üye
2 sorum olacak:
1.Daha önceden alımları takip eden arkadaşlar bilir.Bu eğitim yerleri açıklandıgında kursa başlama süresi arasında süre uzun mu oluyor kısa mı?Yani örneğin eğitim yerleri nisan 5 de açıklansa hemen 3 5 gün süre mi verirler kursa gitmek için.2.
Bir de lisans mezunu ikm yükselme olayı zor mu basit mi.Galiba sıralama basıkm,idare memuru ve 2.mudure kadar yukselme imkanı var.

1. Hatırladığım kadarıyla kısa sürmüştü. Fazla beklememiştik açıklanmıştı bir hafta falan beklemiştik.
2. Her şey gibi o da zordur elbette ama çalıştıktan sonra neden olmasın :) evet sırayla yükseliyorsun :)

boras06

Yeni Üye
yanı yukselmede genel şartlara baktım 3 5 yıl civarında çalışma şartları var başikm ıdare memurlugu için.Ama merak ettiğim hani kurum ıcınde sıkıntılı bi süreç mi ki dedğine gore oyle imiş.

boras06

Yeni Üye
hmm haklısınız atlamısım o konuyu..Saglık olsun bir yıldır işsizdik saglık raporu falan derken birde yol masrafı bin tl yi gececek.Sonu guzel olacak inş.

teoman

Yeni Üye
izmiri ikiye bölmüşler ödemişi kazananlar denizli menemeni kazananlar erzurum yani bizide erzuruma vermişler uçak biletini aldım dün. bu kefil senedini noterden onaylatmak kaça mal oluyor bilen arkadaşlar varmı?

boras06

Yeni Üye

sen gıdip gelecek misin orda kalacak mısın.Ben aradım sordm ucretli kalınıyomus 30 tl cıvarında gunluk dediler.bilemedim gidip gelsem mi yoksa hazırlıklı gidip orda mı kalsam.

teoman

Yeni Üye
ben ayın 9una ucak bileti aldım kalıcam orda 5 gün kadar polis evinde yada il özel idaresinin misafir hanesinde falan bakıcaz artık evet ücretli hepsi zaten ama gidip gelmekten iyidir

Yukarı Alt