K.MARAŞ KOMISYONU ADAYLARI

Dün boy kiloya gittim de orada Malatyanın dsm olduğunu söylüyordu bi çocuk bunun dsm mi yoksa ikm mi olduğunu nasıl öğreneceğiz bilgisi olan var mı?Acayip kafam takıldı

kazanıp eğitime başladığınızda.. staja gittiğinizde tüm birimleri gezersiniz yada tek yerde staj yaparsınız. staj bittikten sonra atamalarınızı kazandığınız yerin komisyonu yapacak onlar dağıtıcak.

Siverek'te tam tamına 178 kişi katılmamış ya da elenmiş boy kilo ölçümünde. Adamın 18 kilo fazlası var, başvurmuş arkadaş. 91 alıp başvurmuş ama ölçüme gitmemiş. Küfredince de diyorsunuz ki "Ne biliyorsun nâşerif olduklarını."

ya maraşta mülakat girenler neredeler hiç kimse yorum yapmıyor ne zaman açıklanır mülakatta ne soruldu nerderiksini heeeeeeey

Kahramanmaraş komisyonu adayları biraz ilgisiz galiba. Sayfa diğer komisyonlardan geri kalmış. Ya da çok fazla Kahramanmaraş komisyonu adayı yok. Varsa da yazmak istemiyorlar. Kahramanmaraş'ta ne zaman bitecek mülakatlar? Ne zaman açıklanacak? Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Adana için başvurmuştum. Fena değildi. Bizim mülakat bildiğin gibi konferans salonunda oldu. Salonda oturan herkes gördü. Komisyon üyelerinin karşısına tek tek geçtik. Önce başsavcının karşısına geçtik. O, insanın psikolojisini ölçen sorular soruyordu herkese. Okuyor musun? Çalışıyor musun? falan gibisinden. Bana ve benden öncekilere de özel infaz usüllerini sordu? 3 tane var. Sadece 1'ini hatırlayabildim. O da konutta İnfaz. 2 tane daha vardı. Hafta sonu İnfaz ve Geceleri İnfaz. Bunları da biliyordum ama o an ne olduysa hatırlayamadım. Başsavcıyla olan diyaloğum gayet iyiydi. Ondan sonra geçtim komisyon başkanının karşısına. İstiklal Marşının bestecisi kim diye sordu? Zeki Üngör dedim. Orhun abideleri hangi devlete ait ve şu an nerede dedi? Göktürk Devleti dedim. Nerede olduğunu biliyorum ama şu an hatırlayamadım dedim. Sonra geçtim bayan hakimin karşısına. O da Kurtuluş Savaşının ilk genelgesi hangisi dedi? Dedim Mustafa Kemal Samsun'a çıktığında önce Samsun Raporunu yayımladı. Ondan sonra Havza Genelgesi, Amasya Genelgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi, Amasya Görüşmeleri oldu dedim. Yani ekstra bilgilerde verdim. Sonra Takriri Sükün Kanunu kaç yılında çıktı dedi? 1925 dedim. Hangi olaydan sonra dedi? Ben Menemen olayı dedim ama cevap Şeyh Sait İsyanı. Sonra dedim isyan çıkmıştı ondan sonra Takriri Sükün Kanunu yani Huzuru Sağlama Kanunu çıktı dedim ama Şeyh Sait o an aklıma gelmedi. Sonra teşekkür etti. Gidebilirsin dedi. Bende ben teşekkür ederim efendim dedim ve gittim. Yani öyle saçma sapan zor bir soru gelmedi bana. Birisine şunu sormuşlar. 1921, 1924, 1961, 1982 Anayasalarının ortak özelliği ne diye sormuş komisyon başkanı. Bundan başka Nabucco Projesi deyince ne anlıyorsun demiş. Benim mülakat böyleydi. Seninki nasıl geçti? Sana ne sordular?

Adana için başvurmuştum. Fena değildi. Bizim mülakat bildiğin gibi konferans salonunda oldu. Salonda oturan herkes gördü. Komisyon üyelerinin karşısına tek tek geçtik. Önce başsavcının karşısına geçtik. O, insanın psikolojisini ölçen sorular soruyordu herkese. Okuyor musun? Çalışıyor musun? falan gibisinden. Bana ve benden öncekilere de özel infaz usüllerini sordu? 3 tane var. Sadece 1'ini hatırlayabildim. O da konutta İnfaz. 2 tane daha vardı. Hafta sonu İnfaz ve Geceleri İnfaz. Bunları da biliyordum ama o an ne olduysa hatırlayamadım. Başsavcıyla olan diyaloğum gayet iyiydi. Ondan sonra geçtim komisyon başkanının karşısına. İstiklal Marşının bestecisi kim diye sordu? Zeki Üngör dedim. Orhun abideleri hangi devlete ait ve şu an nerede dedi? Göktürk Devleti dedim. Nerede olduğunu biliyorum ama şu an hatırlayamadım dedim. Sonra geçtim bayan hakimin karşısına. O da Kurtuluş Savaşının ilk genelgesi hangisi dedi? Dedim Mustafa Kemal Samsun'a çıktığında önce Samsun Raporunu yayımladı. Ondan sonra Havza Genelgesi, Amasya Genelgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi, Amasya Görüşmeleri oldu dedim. Yani ekstra bilgilerde verdim. Sonra Takriri Sükün Kanunu kaç yılında çıktı dedi? 1925 dedim. Hangi olaydan sonra dedi? Ben Menemen olayı dedim ama cevap Şeyh Sait İsyanı. Sonra dedim isyan çıkmıştı ondan sonra Takriri Sükün Kanunu yani Huzuru Sağlama Kanunu çıktı dedim ama Şeyh Sait o an aklıma gelmedi. Sonra teşekkür etti. Gidebilirsin dedi. Bende ben teşekkür ederim efendim dedim ve gittim. Yani öyle saçma sapan zor bir soru gelmedi bana. Birisine şunu sormuşlar. 1921, 1924, 1961, 1982 Anayasalarının ortak özelliği ne diye sormuş komisyon başkanı. Bundan başka Nabucco Projesi deyince ne anlıyorsun demiş. Benim mülakat böyleydi. Seninki nasıl geçti? Sana ne sordular?

arkadaşım geçmiş olsun soruların kolaymış ama işte o heyecan yok mu insan kendini bile tanıtamıyor yalnız son soruya güzel yorum katmışsın birde başka şeylerde bildiğini belli etmen iyi olmuş aynı bende senin gibi böyle yapmıştım inşallah kazanığınıda görürüz

üzülme. hayırlısı değilmiş demekki. önümüzde alımlar olacak.herkesin bir yerde bir rızkı vardır.

Arkadaşlar mülakat aynen yukarıda olduğu gibi oldu ama malesef yine kazanamadım. Bu 2 oldu. Geçen sene sözleşmeli alımda elenmiştim. Bu mülakatta başsavcıya normal askerlik yapmadığımı, Uzman Jandarma'da geçirdiğim sürenin askerliğime sayıldığınıda söyledim ama nafile. Takım elbiseli gelmeyen aman olursa olur olmazsa olmaz deyip öylesine gelen birisi vardı bildiğim ve o kazandı. Ben saatin 8'inde adliyede bekliyorum. O kazanan saat 1'de geliyor ve kazanıyor. Fizik, duruş, kendime güven tam ama ne oluyorsa almıyorlar. Acaba takım elbiseli gelince fiyakalı görünüp bu zengin mi diye düşünüyorlar desem? Kazananlardan takım elbiseli olanlarda var. Yani takım elbiseli olmayan kişi sayısı, takım elbiseli olanlardan az. Acaba onlarda adamına mı güvenerek öyle geliyorlar. Hatırlıyorum da askeriyenin mülakatında kot pantolon ve tişört vardı üstümde ve referansım yoktu. Normalde hiç takım giyen bir insan değilim ama İnfaz koruma mülakatında takım elbise ile gitmenin avantaj olduğunu söyleyince girenler o yüzden takım ile gittim ama ne oldu yine elendim. Referansı olmayıpta takım giymeyip kazananlarda var. Valla ne desem bilmiyorum. Bildiğim birşey var. O da kesinlikle hak yeniyor. Yani kimse bana yok fiziğin kötü, duruşun iyi değil, konuşmayı beceremiyorsun demesin. Askeriyeden ayrılma sebebini de açıkladım. Askerliğime sayıldığını da söyledim. Mülakatı önemsediğimi göstermek için takım elbise de giydim ama nafile. Takım elbise giymezsen niye giymedin diye soranlarda oluyor. Böyle durumlarda var. Hayırlısı olsun bakalım.

turkan sen de gördün beni ben de seni gördüm Maraş'ta. İnfaz Koruma için uygun kişileriz ama almıyorlar malesef değil mi?

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim bizimki daha açıklanmadı ama kaybedenleri görünce gerçekten üzülüyürum bu sitede sürekli bu işi isteyen ve emek verenler var allah sabredenlerin yanındadır daha hayırlısı plur inşallah hakkında

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim bizimki daha açıklanmadı ama kaybedenleri görünce gerçekten üzülüyürum bu sitede sürekli bu işi isteyen ve emek verenler var allah sabredenlerin yanındadır daha hayırlısı plur inşallah hakkında

Teşekkür ederim kardeşim. Senin içinde sonuç umarım hayırlı olur. Tabi pes etmek yok. Sözleşmeli alımı deneyeceğiz artık.

Yukarı Alt