işletme 4.sınıf çıkmış sorular

Kayıt
30 Kasım 2011
Mesajlar
148
Beğeniler
3
Şehir
ankara
#1
HOTFİLE

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.


TURBOBİT

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.


WUPLOAD

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.


FİLESERVE

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.


UPLOADED.TO

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.
 
Kayıt
16 Şubat 2012
Mesajlar
624
Beğeniler
0
#7
Neden Çıkmış Sorular

AÖF sınavlarının müfredatını fakülte ders kitapları oluşturmaktadır. Sınavlarda bu kitaplardaki bilginin dışında herhangi bir konudan soru sınavlarda sorulmamaktadır. Bu kitaplarda uzun yıllar okutuldukları için ve kitap içeriği değişmediği sürece önceki yıllarda çıkmış olan sorular, önümüzdeki aylarda yapılacak sınavlarda tekrar sorulabilmekte yada aynı soru başka bir şekilde tekrar soru olarak sorulabilmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse, ders kitabı değişmediği sürece çıkmış sorulardan ders çalışmak hem konunun öğrenilmesine fayda sağlar hemde sınavda çıkabilecek muhtemelvaynı sorulara doğru cevap vermenize imkan sağlar.

Neden Son 5 Yıl Soruları

AÖF ders kitaplarını belli aralıklarla güncellediği için bazen Arasınav konuları Final konularına dönüşmüş olmakta bazende Final konuları Arasınav konularına dönüşmekte. Bazense ders kitabı komple değişerek, yeni bir kitap yayınlanmakta böylece çıkmış sorulardan ders çalışmanın hiç bir faydası olmadığı gibi değişen bilgilerin yanlış öğenilmesinede sebep olmaktadır çok eski çıkmış sorular. (Örnegin Vergi Kanunları ve Vergi Oranları)

Bizler yayına açmış olduğumuz derslerdeki değişikleri AÖF internet sitesinden takip ederek soruların mümkün olduğunca güncel olanlarınının sizlere ulaşmasını sağlamaya çalışmaktayız. Bu nedenle son 10-12 yıl soruları yerine 5 yıl sorularını sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Sınavlara Hangi Sorular İle Çalışmak Gerekir.

AÖF sisteminde ders kitabının tüm ünitelerinin ilk yarısı arasınav konuları tamamı ise final sınavı konularını oluşturmaktaıdır. Final sınavında başarılı olamayanlar için tüm üniteleri kapsayan bütünleme sınavı yapılmaktadır.
Sınavlarda çıkmış sorulardam tam olarak faydalanmak için Arasınav+Final+Bütünleme sınav sorularına birlikte çalışmakta fayda vardır. Çünkü bir yılın bütünleme sınavında sorulmuş bir soru bir sonraki yılın arasınav sorusu olarak karşınıza çıkabilir.

Bunun için yapmanız gereken
Arasınav için, Geçmiş yıllar arasınav sorularının tamamı ile Final ve Bütünleme sınavlarının ilk sorularından çalışmalısınız.
Çünkü Final ve Bütünlemede sorulan soruların ilk %30'u arasınav konularından sorulmaktadır.
Örneğin Finalde 30 soru varsa bunların 30X%30=9 sorusu Arasınav konularıdır. 2010 Final sorusu 2011 Arasınav sorusu olarak karşınıza çıkabilir

Final ve Bütünleme sınavları için arasınavlar final soruları ve bütünleme soruları.
Bütünleme sınavına girmek istemesekde, bütünleme soruları çoğu zaman bir sonraki yıl sorusu olarakda karşımıza çıktığı görülmektedir.
 
Yukarı Alt