ikm bilgi

nathko

Yeni Üye
Arkadaşlar ben de ikm için kpss ye hazırlanıyorum. merak ettiğim bi soru var. İkm tayin durumları nasıl oluyor ? yani polis gibi asker gibi 5 6 senede bir yerleri değişiyomu ? yoksa kazandığın şehirdemi kalıyorsun memurluğun boyunca ( mesela ankara)

Mesleği bilmeden, kpss de hedef olarak düşünmen biraz çelişik..

Soruya cevap; tayin yok, sen istemezsen olmaz kolay kolay; istesende olmaz bazen..
Rotasyon yok yani, sürülmezsen başladığın yerde emekli olabilirsin.
Yada cezaevin kapanmazsa, türü değişmezse vs.
Bu zamanda meslek sahibi olmak bu kadar zorken bilmeden düşünmesi gayet normal bence. İşte o da şimdi sorarak öğreniyor belli ki :)

Mesleği bilmeden, kpss de hedef olarak düşünmen biraz çelişik..

Soruya cevap; tayin yok, sen istemezsen olmaz kolay kolay; istesende olmaz bazen..
Rotasyon yok yani, sürülmezsen başladığın yerde emekli olabilirsin.
Yada cezaevin kapanmazsa, türü değişmezse vs.
Bu zamanda meslek sahibi olmak bu kadar zorken bilmeden düşünmesi gayet normal bence. İşte o da şimdi sorarak öğreniyor belli ki :)

Bilmemek ayıp değil , öğrenmemek ayıp :)

tamam bende aynen katılıyorum.arkadaş zaten öğrenmek için soruyor.soru sorana niye soruyorsun diye tepki göstermek yanlış.zaten bu forum sorup öğrenme ,destek olma amaçlı kullanılmalı.Diğer yandan bir meslek hakkında hiçbir fikri olmadan o meslek için hazırlanmaya başlamak ta hata olur tabi.belki kazanacak sonra ömür boyu keşke başka mesleğe girseydim diyecek.bu konudada hak veriyorum

Yukarı Alt