İdare Memuru Öğrenciliği sınavı

ben idare memurluğuna başvuru yaptım ve mülakata çağrıldım ne yapmam gerekir bana tavsiyede bulunabilirmisiniz

kardesım su lınktekı butun sayfaları oku.

https://www.forumcip.com/forum/viewforum.php?forum_id=49

hayırlı olsun. bende lısans mezunuyum. ınfaz koruma memuru ögrencılıgını kazandım. kpss puanım yuksek olsa. bende gecen alımda basvurmustum. ama gıremedım. lısteye gıdıkten sonra gerısı kolay sakın ol. bızım mulakatla alakalı paylasımlar var yukarıkı lınkte. lısans mezunu adam cok rahat gecer bu mulakatı hele bırde ııbf lı ısen okuldaki dersler ve tarıh bılgın sana yeterlı olur. sadece kendını ıyı ıfade et. ve meslegı ne kadar cok ıstedıgını vurgula. hedefın oldugnu ve bırıncı mudur olmak ıstedıgını soyle ııbf lı ısen bu kadronun meslek derslerımıze uygun oldugu ıcın sectıgını ve ııbf nın hakkı oldugunu soyle Allah (c.c.) yardımcın olsun. ınsallah basarılı olursun.

Hakkında hayırlısı olsun.Daha önce İdare memurluğu mülakatına giren bir üyemiz var mı bilmiyorum.
Sözlü sınav ve mülakat, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 4'üncü maddesi gereğince oluşturulan sınav kurulu tarafından yapılacaktır.
Umarım başarılı olursunuz.

slmn belirttiği linki incelemende fayda var sizin sınavı adalet komisyonu değilde oluşturulan sınav kurulu yapacak diye belirtilmiş kimlerden oluşuyor merak ettim doğrusu...

teşekkür ediyorum allah razı olsun inşallah başarılı olurum bu arada matematik mezunuyum

ciddi dur takım elbise giyin boş muhabbet yapma seri ve anlaşılır konuş bol bol dua et kardeş

şimdiden hayırlı olsun. özellikle müdürün görevleri, idare memurunun görevlerini iyice öğren. slman arkadaşımızın verdiği linkte bu seneki ikm mülakat soruları var... en önemlisi mülakatta soğukkanlılığını koru. başarılar diliyorum. hakkında hayırlısı olsun

kardesım ad soyad en son bıtırılen unıversıte ve bolumu soyle atıyorum ;
Sezai Karakoç Ankara Sıyasal Bilgiler fakültesi İktısat mezunuyum.
ne kadar cok detaya gırersen okadar çok sıkıstırırlar atıyorum ıkı kardesız dersen kardesın ne ıs yapıyo falan gıbı sorular gelır detay her zaman sıkıntı olur mulakatta kardes kılık kıyafet duzgun olsum.

koyu renk takım ıcıne acık renk gomlek. mutlaka ayakkabılar boyalı ve koyu renk olsun. ısın dogrusu yukarıdan asagı koyulasır renkler ve kıravat duzrenk ve uyumlu olmalı.

mulakat solununa gırınce ıyı gunler efendım de ve senı yonlendırmelerını bekle. sandelye varsa oturman soylenmeden oturma konusma bıtınce tesekkur edeceklerdır cık demeden cıkma ayaga kalkma. ceketın dugmelı olsun. oturdugunda burusmasın dıye acabılırsın. kalkınca mutlaka dugmele.

konusmalarında samımı ol ıcten ol. sonucta lısans mezunusun. yanı endıselecek bısı yok.

sessızdevrımın dedıgı gıbı sonucta bu bır ıs gorusmesı. gıttıgın ısı tanıman onemlı. ıdare memuru ve mudur gorevlerını cte mevzuatını arasır oku da gıt.

matematık mezunusun neden bu meslek kesın sorulacak bu soruyu kendıne sor.

hz. Ali(r.a) dediği rabbim gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle gönlümdekini bana nasip eyle
Allah razı olsun rabbim yedireceği ekmeği nasip eder inşallah

Gecen alım 50 kısı ıdı ve taban puan 85 bandında ıdı.500 kişilik alımda 501 ıncı kısının nasıbı varmıs. puanı son kısı ıle aynı olunca onuda almışlar.

Ankara adliyesinde Adalet komisyonunca mı yapılacak mülakatın? Eğer öyleyse Ankara komisyonu laiklik , inkılaplar(tarihleriyle beraber) ve mahkemeler konularına önem veriyor haberin olsun

sessizdevrim acaba konu başlığınıda değiştirsek iyi olmazmı belki başka girecek olanlar varsa burada buluşuruz...şimdiden teşekkürler

Yukarı Alt