Hangi Ceza İnfaz Kurumunda Memur Olmak Daha İyi ?

en iyisi açık ceza infaz kurumları arasında iş hacmi cirosu idaresi ve memurları ile tabi ki niğde açık ceza infaz kurumu :)

DALAMAN AÇIK CEZAEVİ Dalaman Tarim Açik Cezaevi 25/03/1942 tarihinde 200.-TL. sermaye ile Dalaman Tarim Isletmesinden alinan Gazi Bulvari Altintas mahallesindeki, mülkiyeti hazineye ait olan 3600 dönüm arazi üzerine kurulmustur.Dalaman Adliyesine uzakligi 2 Km.,Dalaman Sehir Merkezine uzakligi 5 Km'dir. Dalaman Tarim Açik Cezaevi sinirlari içinde Idari faaliyetlerin yürütülmesi için 1 adet idare binasi,Hükümlülerin barindilmalari için 4 adet kogus,1'er adet yemekhane,firin, Kahvehane,sinema salonu,bakim ve onarim atelyesi, demirhane,dograma atelyesi,kantin satis büfesi lokal, Lokanta ,arazi bekçi evi,hayvan barinma bölgelerinde 3 adet hükümlü kogusu, 10 adet kapali ve yariaçik koyun barinaklari,5 adet büyükbas hayvan barinagi,8 adet kümes hayvanlari barinagi,çift katli bakici evi,2 adet revir,okul,cami,futbol sahasi, Terzihane, berberhane, hamam,4 adet ambar,3 adet sergen,hükümlü yürüyüs yerleri,25 adet hizmet evi (lojman),1 adet kesimhane mevcuttur. Dalaman tarim Açik Cezaevinin üzerinde bulundugu alan dogadan gelen yesil bir örtüye sahiptir.Bunlardan biride Cezaevi Idare Binasinin arka kisminda bulunan ve futbol sahasi olarak kullanilan dogal çim sahadir. Dalaman Tarim Açik Cezaevinin Güneyinde Tarim Isletmeleri Müdürlügü,Kuzeyinde MOPAK Fabrikasi,Batisinda Dalaman Çayina,Dogusunda ise Fethiye-Mugla Karayolu bulunmaktadir. Dalaman Tarim Açik cezaevi büyükbas ve küçükbas hayvancilik,kümes hayvanciligi,Devekusu veAngoraTavsani üretimi, sebzecilik,meyvecilik, seracilik, hububat, yem bitkileri, firincilik, demircilik, bakim,onarim , torna,piliç restaurant,marangozluk, mobilyacilik gibi degisik is kollarinda Dalaman ilçe Ekonomisine hizmet etmektedir. Kapali ceza infaz kurumlarinda ön plana çikan disiplinli yönetim sistemi. açik ceza infaz kurumlarinda oldukça yumusatilmistir. Kapali ceza infaz kurumlannda cezalarinin bir bölümünü infaz eden ve bu süre içerisinde müsahedeye tabi tutularak "iyi halli hükümlü" statüsünü kazanan mahkumlar, çalistirilmak üzere, infaz rejimi daha yumusatilmis açik ceza infaz kurumlarina gönderilir. Açik infaz kurumlarinin en belirgin özelligi "is esasi" üzerine kurulmus olmalaridir. Kapali ceza infaz kurumlarindan açik ceza infaz kurumlarina gönderilen hükümlüler, çalisma kosullarina uyum saglayamadiklari taktirde (baska kosullar aranmaksizin) kapali kurumlara iade edilirler. Bir hükümlünün hapis cezasinin infazina kapali infaz kurumlannda baslanilir. Yatacagi ceza müddetine göre periyodik olarak müsahedeye tabi tutulan ve genelgelerde belirtilen süreler sonunda, idare kurulu tarafindan iyi halli hükümlü olarak sinirlandirilan ve açik infaz kurumlarina ayrilma hakki kazanan hükümlü, is esasina göre kurulmus bir açik infaz kurumuna gönderilir. Bu infaz sistemine, asamali serbestlik (tedrici serbestlik) rejimi denilir. Cezalarin Infazi Hakkindaki Kanun'da yer almasina ve geçmiste uzun süre uygulanmasina karsin, kapali ceza infaz kurumlariyla açik ceza infaz kurumlari arasinda bir statüde bulunan yari açik ceza infaz kurumlari 1998 yilinda kaldirilmis ve bu tarihten itibaren yari açik ceza infaz kurumlari, açik ceza infaz kurumlari statüsüne dönüstürülmüstür. Ülkemizde, çocuk islahevleri hariç olmak üzere, toplam 36 adet açik ceza infaz kurumu bulunmaktadir. Bu kurumlar; Adiyaman, Afyon, Aksehir, Ankara, Antalya, Ayas, Bolu, Bolvadin, Burdur, Bursa, Ceyhan, Çanakkale, Çorum, Dalaman, Edirne, Ercis, Erzincan, Erzurum, Eskisehir, Foça, Giresun, Isparta, Kalecik, Kastamonu, Kirsehir, Konya, Kütahya, Nigde, Ordu, Ödemis, Siirt, Sivas, Sanliurfa, Ünye ve Kayseri-Zincidere açik ceza infaz kurumlaridir. Ceyhan, Dalaman, Edirne, Foça ve Nigde açik ceza infaz kurumlarinin genis araziler üzerine kurulmasi ve bu kurumlarda tarim iskollarinin (ziraat ve hayvancilik) yogunluk kazanmasi nedeni ile bu açik ceza infaz kurumlarina 'Tarim Açik Cezaevleri' adi verilmektedir. Devamı; http://www.fethiye.adalet.gov.tr/ sitesindedir.

bence hiç biri iyi değil... imkanı olan başka bir iş bulsun. başlayalı 5-6 ay oldu ama şimdiden bırakmayı düşünmeye başladım..halimize şükür ama cok yıprattı beni ve benim gibi bircok arkadasımı.. hayırlısı olsun hakkımızda...

ekmek aslanın midesinde artık arkadaşım, iyi dusun derim.. biz hergun dua ediyoruz ilan cıksın basvuralım da kazanalım diye...

Star da bir dizi(20DK) var orada cezaevlerinde olan (personelde dahil) illegal olayları anlatıyor.Bu gerçek mi? yoksa cte personelleri neden itiraz etmiyor? BENİ İKM OLMADAN SOĞUTTU AİLEM SEN BÖYLE BİR İŞ YAPACAĞINA LİMON SAT GÖNDERMEM BÖYLE BİR İŞE DİYOR.
BEN BU İŞİ YAPMAK İSTİYORUM BU DİZİ KURGU İNANMAYIN DEDİM AMA BİZİM ÜLKEMİZDE NASIL ALGI OLUŞUYORSA ÖYLE GİDER....

imkanı olan dedım zaten... işe girmenin ne kadar zor oldugunu da bılıyorum.. ben sadece ne iş olursa olsun deyip sonradan pisman olunmaması için soyluyorum..

Yukarı Alt