Gümbür Gümbür Geliyor İKM ! İnfaz ve Koruma Memurları Zor Durumda !!!

Yargıçlar sendikası İstanbul temsilcisi aynı zamanda Kadıköy Sulh Ceza Hakimi Hüseyin Köse tarafsız bölge programında ceza infaz personeli sorunlarını dile getirdi.

13.04.2012 / 00:59

11.04.2012 günü CNN TÜRK’te yayımlanan Ahmet Hakan’ın sunduğu tarafsız bölge programına konuk olan Yargıçlar sendikası İstanbul temsilcisi aynı zamanda Kadıköy Sulh Ceza Hakimi Hüseyin Köse’nin infaz ve koruma memurları hakkında yapıtğı açıklamada;

Katipler ve Ceza İnfaz Memurları çok zor durumdalar. Buraya gelirken iki tane ceza infaz memurları ile konuştum.Onların gözü ile meseleye bakalım diye konuştum.Belediye otobüslerinde bir uygulama var.Orada bir soru soruluyor. otobüste ali veli Selami gidiyorlar yanlarında köpekleri de var diyorlar ki otobüste kaç tane ayak var ? efendim, diyorlar ki on tane ayak var diyorlar .Hayır bilemedeniz on iki tane ayak var deniyor, şoföri unuttunuz

Şimdi benzer bir şey,cezaevlerini tartışıyoruz mahkumların haklarını tartışıyoruz ama o cezaevinden emekli olana kadar tahliye olamayan ceza infaz memurlarını tartışmıyoruz. Ciddi bir mobbing altındalar.çok ağır bir iş yapıyorlar.Yaptıkları işten dolayı tehtit alıyorlar.

Siz biraz önce dediniz kİ HSYK ile ilgili korkmaz mısınız? Bunları söylüyorsunuz, korkarım ama çok çok beni işimden ederler ama orada ki infaz memuru yaşamından olur.öldürülenlerde var.Çoluğu çocuğu var çok ağır şartlarda gece nöbeti tutuyorlar.

Fazla mesai hakları yok yeni işe başlayan ceza infaz koruma memuru 1500 lira maaş alıyormuş bu gün öğrendim çok zor durumdalar.Şimdi ekonomisi iyi olmayan bir memurun ruh sağlığı iyi olmaz Ruh sağlığı yerinde olmayan bir infaz ve koruma memurunun mahkumlara nitelikli, güler yüzlü bir hizmet sunmayı beklemek hayal olur.dedi

gümbür gümbür geliyoruz, bu yasa çıkacak ve özlük haklarımız, maaşlarımız vs hep düzecelk Allah'ın izni ile.

ya bence o zorluklar 80 lerde 90 larda kaldı ama kolayda degıl tabı herseklde hermeslegın bır zorlugu oldugu gıbı ıkmnınde zorlukları var ama halledılmcek zorluklar degıl yalnz denıldıgı gıbı haklarda ıyılestırme yapılması gereklı maddı manevı hertrlu haklardaa ıyılestırme sart bence zaten bakanlıkta bunun ıcın çalışıyo heralde bıldıgım kadarıyla

orada ne yazıyorsa hepsi meslek içinde şuan da olan şeyler arkadaşlar birebir anlatılmış ama her mesleğin zorlukları var unutmayın

Yukarı Alt