Gardiyan yerine ne diyeceğiz?

kimsenin bilmemesi dogal 1987 yılında gardiyan kelimesi kaldırılmıs yerine infaz koruma memuru ibaresi getiriliştir fakat bizim iş güzar eski memur abilerimiz bu konuya gerekli duyarlılıgı gösterememişler ve gardiyan sözünü yıkamamıslardır fakat 2008 yılından beri bu konuda buyuk bi hassasiyet gösterilmektedir vatandaş infaz koruma memurunu bilmez sizler duyarlı olup anlatırsanız herkes zamanla ögrenir eski zihniyeti yıkın kafanızdan ...

konyali

Yeni Üye
bi girelim de gardiyan desinler:) bence ne diyen desin yani umrumda deil.o hale geldik çöpçü deselerde gardiyan deselerde sorun deil

konyali

Yeni Üye
valla sorunum onlar deil sorunum sağlığım ve işe başlamak başka şeyleri düşünmüyorum.oformaymış isimmiş umrumda deil.

çok haklısın aynı fikirdeyiz

yanlış meslege başladıgınızda bu düşüncenizin degişcektir emin olun karamelim rumuzulu bi arkadaş burda güzel bi yorum yazmıs gardiyan dendigi zaman asık suratlı ürkütücü geliyordu bana diyor ceza infaz kurumuna görüşe gittgini ve ordaki memurların çok kibar ve saygılı oldugunu dile getirmiş kısaca özetlemiş

konyali

Yeni Üye
yagiz kardeşim valla ne durumda olduğumuzu bilse n belki de senin fikrin değişir.memur olmak her geçn gün zorlaşıyor özel sektöre güven azalıyor yaş30 oldu kızarkadaşımdan ayrıldım.ve bıktım neden evde duruyorsun çalışsana laflarından .bundan daha kötü birşey olamaz.ayrıca bu yaşta ailene bağlı yaşamak da çok rencide edici birşey .

konyali

Yeni Üye
ne dersen de cezzeevinde memurum bile desen acıyarak bakıyorlar böcekmişsin gibi.en iyisi onlar koyun gibi yaşasın.
ama sizin adınıza seviniyorum işiniz var ve artık ince detayylarla uğrşaıyorsunuz umarım biz de kazanırız da birlikte tarttışırız

ebrar

Yeni Üye
bu ismin kullanılıp kullanılmamasının ya da doğru veya yanlış olmasının işe girip girmemekle alakası yoktur ikisi tamamen farklı konulardır...

bunun tamamen duyarlılıkla bir alakası vardır...

konyali

Yeni Üye
sana göre öyle olabilir ebrar mesela ben polislik istemiyorum polisler 5000 tl de alsa köşk de de yaşasa istemiyorum.eeeegirmediğim mesleğin hiçbişeyi de umrumda olmaz benim infaz korumayı kazanamassam artık onnla ilgili bir konu gündeme gelmez

ebrar

Yeni Üye
ama artık eskisi gibi gardiyan tabirini kullanmayışınız güzel... biz de tam bundan bahsediyorduk zaten... :)

konyali

Yeni Üye
evde ailem soruyor infaz koruma diyorum ne koruması bodyguard mı olcan diyorlar.vah yoavrum onun ,içinmi okudun 2 üniversite falan:)
gardiyan diyince tamam diyolar:p evdekileri bile alıştıramadım.

gral

Yeni Üye
iki üniversite bitirip hala gardiyan olmak istiyorsan sende mantık hatası var bilader ismine ha gardiyan demisin ha infaz koruma memuru ne farkeder .

konyali

Yeni Üye
gral kardeşim bazı sorunlar var o yüzden yani.sen bilmessin forumdaki arkadaşların çoğu nedenini biliyor emin .hem ikm nasıl bir meslek olacak biliyormusun ilerde sadece 4 yıllık mezunlarını alacakalr polislik gibi.ayrıca maaşları 2500 tl olcak .
bi de unutmadan 4 yıllık mezunu olmamın bir zararı mı var.cezaevi müdürlüğüne kadar yükselebilirim.
hem unutmayın lise mezunu olarak giren arkadaşlar bile dışardan 4 yıllık bitiriyor.ikm çok kötü bir meslek gibi algılanıyor ben de öyle sanardım ama ikm arkadaşlarla görüşünce fikrim deiştir tatar ramazanı fazla izlemeyin eskide kaldı onlar

gral

Yeni Üye
babam ve abim ikm zaten benim. Görevin şartlarını benden iyi bildiğini sanıyorsan aldanırsin .

şuana kadar forumda okadar yorum okudum en güzeli buydu tatar ramazanı fazla izlemeyin arkdaşlar bide gardiyan ile infaz koruma memuru arasında ne fark var diye soranlar mevcut üzülüyorum bunları okudukca ayrıca konyalının söyledigi gibi seneye önlisans ve lisans mezunları girebilcek diye bi duyumda mevcut persenonelin egitim seviyesi ne kadar yüksek olursa okadar bizim içinde iyi zaten şuanda ceza infaz kururma yeni giren son 4 yıl dır cogu arkdaş üni mezunu veya okuyor ankarada hukuk fakültesi mezunu alup f2 ye ataması yapılan arkdaşlar var bu kadar basit görmeyin herşeyi

gral

Yeni Üye
@yağız .. Bilader o kadar basit değil tabi ben baştan dedim benim babam ve abim ikiside ikm . Ikiside gardiyanım der hiçbir zaman gurur yapmazlar sizin gibi . Ne var gardiyan deyince bişey mi oluyor . Süper meslek . Ama babamla abimin de arasında fark var babam istediği için gardiyan olmus önünde seçenekler varken Gardiyanligi seçmiş yani demem o ki bu mesleği sevdiği kendi istediği için . Ama abim onun gibi değil . Sen gibi ben gibi elinde başka seçeneği olmadığı için yapıyor gidecek başka kapısı olmadığı için son şansı burası olduğu için yapıyor . Kimse kimseyi kandırmasin elimizde elinizde fırsat olsa kimse gardiyan olmak istemez şimdi . Üniversite mezunu meselesine gelince abim 4 yıllık fakülte mezunu . Bende 4. Sınıf işletme okuyorum . Okumakla da bazı şeylerin önüne geçilmez .tatar ramazan meselesi ise çok gülünç ya . Siz kaç yıldır görev yapıyorsunuz . Ben onların içinde büyüdüm o filmdeki gardiyanlardan on kat beter gardiyanlar tanıdım onlar hala görevde . Kimse kimseyi korumaya çalışmasın herkes göreve başlayınca görür ne olduğunu .

Yukarı Alt