Emekli İKM'nin Çabası!

Alıntıdır...

Günlerdir takip ediyorum da şu elbise konusu baya bir merak konusu oldu.Bakanlık bir yazı gönderdi ortalık örnek elbise resimlerinden geçilmez oldu.İşin iyi tarafı kimse hangisinin örnek olduğunu da bilmiyor.Herkes bir resim paylaşıyor bilende bilmeyende. Ve yorumlara bakıyorum gerçekten acayip yorumlar var ama en acayip olanı ise arkadaşlarımızdan birisinin yorumu aynen şu;'' bu ne ya aynı petrol pompacısı gibi...'' bu yorum dikkatimi çok çekti. Ve beni düşündürdü acaba tek derdiniz elbisemi bizler bu göreve başlarken eminin çoğumuzun düşüncesi kendimizi mesleğe bir atalım başka bişey istemiyorum. Ama öyle olmuyor.İyi güzel de bence daha önemli sorunlarımız var. Mesela günlerdir kendisini takip ettiğim bir emekli memurumuz var Sayın Hüseyin Keskin abimiz kendisi emekli memur. Şuan kendisinin evinde oturup rahat rahat keyfine bakması gerekirken o kendi kendine bişeyler yapmaya çalışıyor.Yapmaya çalıştığı konu ise kendisi emekli olmadan önce taşıdığı silahın ruhsatının emekli olmasından sonra elinden alınması yani taşıyacaksan paranla taşı diyor devlet babamız.Bize o silahı neden veriyorlar herhangi bir saldırı tehlikeli durum karşısında kendimizi korumamız için.Peki şimdi biz emekli olduk bittimi derdimiz. Ya birisi varsa bize kafayı takan bize düşman olan birisi o zaman nasıl koruyacağız kendimizi.Ben kendi adıma söylüyorum Süleyman Beyi saygıyla selamlıyorum bu mücadelesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum. Biz infaz korumalar aslında birbirine tutkun insanlarız sadece haberimiz olmuyor yoksa sahip çıkılacağından adım kadar eminim sadece birbirimizden haberimiz yok.

çok doğru sözler millet işin incik boncuk kısmında önemli olan sosyal haklarımız ve mmaaşlarımız adam gibi bi birlik kurup imza kampanyası başlatıp neden bakanlığa yazı göndermiyoruz öncülük edecek baba yiğit yokmu her ceza evinden iki kişiye bu görev verilse imza toplanır binlerce ve bakanlığa gönderilir taleplerimiz iletilir

Yukarı Alt